Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

    Шнорхели има на прилични цени из АЛИБАБА сайтове и т.н. Лебедка за тоя танк колкото можеш по-голяма.

    Коментар


    • #47
      От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

      Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
      Дават да не се сменя до живот, но живота е предвиден да е 300 000 . Моето се сменява на 100 000 и да ти кажа хич не мисля че може да изкара още 400 000 след 100 000каране. Самите в сервиза на Тойота казват да се сменява, продават и филтри и гарнитура, защо ли като не трябва да се сменява Никой не може да ме убеди че има вълшебна течност която да издържи триенето на пакета и да маже добре всичко 500 000 Но всеки си решава сам, все пак Дж...ни и други трябва да живеят от нещо друго освен обслужване И как ли може да се направи инспекция на 200 000 като няма щека нищо, да се свали картерчето и кво? да се върне старото ли масло Това само Италианец или немец може да го направи
      Колега,

      Съгласен съм със тебе ,че има консумативи за смяна - въпроса преди всичко е може ли да ти измерят нивото правилно след смяната. Във университета на Тойота (Toyota University) четат на мастер маханиците ,че смяна не е необходима ,а на бап бай-брадар приемчиците че требе да я препоръчват на 150 000км

      Инспекцията се прави от пробката за инспектиране (подобно на ръчните скорости WS трансмисите имат пробка за ниво). ПРОБЛЕМА е че меренето требе да е само и единствено във МНОГО тесен диапазон от температура на трансмисията. Правил съм го по лампа на таблото ,но е много трудно и не съм убеден че изобщо стана като хората. Требе си Сканер дето да мери температурата.

      Личното ми мнение е ,не се пипа флуида ОСВЕН ако не е прегряван (WS практически почти се пресича след прегряване и требе да се смени възможно най-бързо). Но както каза ти - различни хора ,различни идеали )
      1x 1.5JZ = 621NM
      2x 5VZ-FE = 596NM

      Коментар


      • #48
        От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

        Моето масло не беше пресечено, просто беше старо, черно и смръдливо, определено можеше да си се кара още, но според мен е задължителна смяната на 100 000. Не мисля че 1мм повече или по-малко масло в Автомата е по-опасно от старо вмирисано масло, не мисля и че линейното разширение на WS може да е толкова голямо, че ако не е точно при определена температура да обърка нещата с опасна разлика. Но всеки си решава, Аз си имам план, като се сетя 1 път месечно пълно гресиране, те го дават на 20 000, ама за мен на около 5 е необходимо, на 10 000смяна на масло в двигателя, казват не е нужно да седи цяла нощ да се доизкапе и 100-200 мл дето изкапват не са от значение, ама като го правя така е бистро 3000 та и повече след смяната, а иначе е мръсно след 2мин работа. Раздатка, диференциали 50 000 смяна, Всяка пролет профилактика на климатика, всяка смяна на масло миене на дебитомера и интеркулера, зимата поне 3 пъти седмично (ако се кара всеки ден) миене на колата и най-вече от долу, задължително миене на шасито през дупките да изтече тинята, винаги преди да седи дълго измиване и суха в гаража. на 10 000 размяна на гумите. преди да тръгна проверка на всичко. Така си гледам колата и се надявам да ми се отблагодари дълго, дали съм прав или не не знам

        Коментар


        • #49
          От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

          Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
          Моето масло не беше пресечено, просто беше старо, черно и смръдливо, определено можеше да си се кара още, но според мен е задължителна смяната на 100 000. Не мисля че 1мм повече или по-малко масло в Автомата е по-опасно от старо вмирисано масло, не мисля и че линейното разширение на WS може да е толкова голямо, че ако не е точно при определена температура да обърка нещата с опасна разлика. Но всеки си решава, Аз си имам план, като се сетя 1 път месечно пълно гресиране, те го дават на 20 000, ама за мен на около 5 е необходимо, на 10 000смяна на масло в двигателя, казват не е нужно да седи цяла нощ да се доизкапе и 100-200 мл дето изкапват не са от значение, ама като го правя така е бистро 3000 та и повече след смяната, а иначе е мръсно след 2мин работа. Раздатка, диференциали 50 000 смяна, Всяка пролет профилактика на климатика, всяка смяна на масло миене на дебитомера и интеркулера, зимата поне 3 пъти седмично (ако се кара всеки ден) миене на колата и най-вече от долу, задължително миене на шасито през дупките да изтече тинята, винаги преди да седи дълго измиване и суха в гаража. на 10 000 размяна на гумите. преди да тръгна проверка на всичко. Така си гледам колата и се надявам да ми се отблагодари дълго, дали съм прав или не не знам
          Еххх да им завиди човек на МПС-тата дето подържаш ,ако решиш да продаваш обади се

          Иначе се сетих че имаше някои модели на Тойота от преди 7-8 годините където трансмиите бяха със WS БЕЗ да е критично нивото ,идваха със черна щека (вместо червена) ,но бързо изчезнаха. Освен мене и още много десетки хиляди са хората дето се надяват некой ден нивото на WS трансмисиите да не бъде толкова критично ,но за съжаление във момента единствения ПРАВИЛЕН начин за проверка е доволно сложен особено за сервизи дето нямат панасоници за да четат точните градуси на маслото...
          1x 1.5JZ = 621NM
          2x 5VZ-FE = 596NM

          Коментар


          • #50
            От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

            Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
            Моето масло не беше пресечено, просто беше старо, черно и смръдливо, определено можеше да си се кара още, но според мен е задължителна смяната на 100 000. Не мисля че 1мм повече или по-малко масло в Автомата е по-опасно от старо вмирисано масло, не мисля и че линейното разширение на WS може да е толкова голямо, че ако не е точно при определена температура да обърка нещата с опасна разлика. Но всеки си решава, Аз си имам план, като се сетя 1 път месечно пълно гресиране, те го дават на 20 000, ама за мен на около 5 е необходимо, на 10 000смяна на масло в двигателя, казват не е нужно да седи цяла нощ да се доизкапе и 100-200 мл дето изкапват не са от значение, ама като го правя така е бистро 3000 та и повече след смяната, а иначе е мръсно след 2мин работа. Раздатка, диференциали 50 000 смяна, Всяка пролет профилактика на климатика, всяка смяна на масло миене на дебитомера и интеркулера, зимата поне 3 пъти седмично (ако се кара всеки ден) миене на колата и най-вече от долу, задължително миене на шасито през дупките да изтече тинята, винаги преди да седи дълго измиване и суха в гаража. на 10 000 размяна на гумите. преди да тръгна проверка на всичко. Така си гледам колата и се надявам да ми се отблагодари дълго, дали съм прав или не не знам
            Човек,ти направо си роб,на колите.Мислех че вече няма такива хора.

            Коментар


            • #51
              От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

              Само на Тойотката един крайслер кабрио и на Буса, другите коли никаква милост няма Тойотката си я обичам, странно но просто ми е много присърце, какви ли не коли съм имам ама ТЛК 120 само дето не я целувам за лека нощ Крайслера седи в гараж нямам време да го карам, ама си ходя да го паля и всичко е перфектно, от година и нещо не е каран само го паля Буса не е чак такова отношение но много се пази че ми е най-удобен за пътуване по света, че на 3тия ред правя спалня и всичко се сменя Но такова глезене като ТЛКто няма. Имали сме в семейството S класи какво ли не, чисто нови коли доста ама не знам ТЛКто нещо ми е присърце и имам намерение да го карам много дълго време, като се поумори колата, ще си купя ново ТЛК, а това ще бъде пригодено за 35ци По разни сбирки офроуд си спим вътре има си ДВД ТВ, влача си лодката с него, булката и тя си я обича, не знам защо честно така я обичаме Като я давам на баща ми да ходи на море и ми се реве направо, общо взето само аз или приятелката ми я кара и в много краен случай баща ми даже малкия като сме на вилата си седи вътре си играе на игри Тъпо звучи ама лИбоФ кво да се прави

              Коментар


              • #52
                От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fbb9582bedbf63487785244f0cb626ba910ba8873372717bf3fe3309183f68b5.0.jpg
Прегледи:1
Размер:67.4 КБ
ID:5613307
                Монтирах рейките, станаха перфектно.... Тази снимка е от началото на монтажа, иначе са перфектно алуминиево копие на оригиналните от Китай за 370 лв.
                Тази кола има рядкото щастие да е произвеждана и в Китай и за нея могат да се намерят доста неща там ...
                Уикенда гресирах карета и шлици.
                Остана да направя и смяната на маслата, но ще потъркалям още 7000 км... в момента е на 3000 от смяната и маслото е още прозрачно.
                Последно редактирано от kalibbg; 28-09-14, 21:32. Причина: корекция
                TLC 200 V8
                TLC LJ79
                Toyota Prius2

                Коментар


                • #53
                  От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                  Вече изминах 10 000 км с хипопотамчето... Уникална машина. Разход 10 при 110 км/ч - 16-17 градско.
                  Сменени всички масла в Тойота (за първи и последен път там). Оказа се че тези тъпани не сменят горивния филтър при профилактика. Съответно 1000 км след сервизирането ми светна лампата на филтъра - дренирах, смених го и сам изчистих грешката (да живеят австралийските форуми).

                  Не пожелаха да сменят термостата и карам с кашони пред радиаторите, че иначе е доста бавен процесът.
                  Сменени предни дискове с MTEC - drilled and grooved - спирането се подобри забележително.
                  Смених навигацията с такава с iGO и медиаплейър с 32ГБ памет и DVD.

                  Търся кой да ми постави лебедка скрита зад бронята
                  TLC 200 V8
                  TLC LJ79
                  Toyota Prius2

                  Коментар


                  • #54
                    От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                    Ей, поздравления колеги! Живи и здрави през новата 2015-та! И много да ви радват машинките!
                    Да ти е драго да четеш такива теми в тоя подфорум!

                    Коментар


                    • #55
                      От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                      Умряха и двата оригинални 70 амперчасови акумулатора FUROKAWA..- на 6 години явно им е време..
                      идеално влязоха 2 български акумулатора FUKO - 100ач... в момента разполагам с 1500 А стартов ток и 200 АЧ.. Зверът направо подскача като паля...
                      TLC 200 V8
                      TLC LJ79
                      Toyota Prius2

                      Коментар


                      • #56
                        От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                        Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                        Не пожелаха да сменят термостата и карам с кашони пред радиаторите...
                        Какво значи " не пожелаха " ? Що за " представителен сервиз ", за да се държат като пендели ?
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #57
                          От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                          Какво значи " не пожелаха " ? Що за " представителен сервиз ", за да се държат като пендели ?
                          Ми те са си пендели-затова! Т.е. държат си се съвсем естествено!
                          Преди години се канех да пиша на производителя за някои техни изцепки, ама им теглих една майна и се забравихме, но съм убеден, че ако поне половината, които са им сърбали попарата драснат някой ред ще видят зор-или греша...?
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #58
                            От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                            ...ако няма "реакции" - "процеса" ще си продължава... и ще са си все "представителни"...
                            а и не става въпрос за разни "гоуффове" в местния гараж пред блока...
                            пишете до европейския клон на Тойота - за няколко такива "реакции" ще предприемат "РЕ-АКЦИЯ"...
                            поне на 90% съм сигурен

                            Коментар


                            • #59
                              От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              Какво значи " не пожелаха " ? Що за " представителен сервиз ", за да се държат като пендели ?
                              Ами мога да опиша цялата ситуация, а имам и записи на разговорите:
                              На 20 Октомври записвам час за 1 Ноември да оставя хипопотамчето за:
                              1. Смяна на масла: двигател, раздатка, дифове (всичко без кутия) и филтри,
                              2. Смяна на термостат - като казах че в момента държи 72 градуса - казах им да сложат 78.
                              3. Полиране на фарове.
                              4. Мивка и пране тапицерия...
                              5. Понеже сменях номера и ми бяха начупени подтабелните пластмаси - да сменят и тях с такива на които пише TOYOTA.

                              На 1 закарах колата и я оставих. Оказа се че нямало да могат да полират фаровете, нямало да могат и да я изперат - вече не предлагали услугата (целия сервиз е пълен с листовки.
                              ОК - оставих я за другите неща.... след 2 часа ми казаха че по рама за колата излизал термостат на 72 градуса - питах нямате ли друг - НЕ... А то трябвало с термостата и водната помпа да се смена - казах не пипайте!!!
                              В края на краищата след скандал ги нарекох масларница платих 1100 лв и си взех колата със сменени масла (без скоростната кутия).

                              След 2 дни забелязах че като са слагали подложките под номерата са пробивали нови дупки вместо да използват наличните такива и като резултат са поместили предния номер с 2 см надолу и старите дупки се виждат на бронята Отзад аналогично... .

                              Апропо - Тойота не сменят горивния елемент, така че го имайте предвид... след 1000 км ми светна лампата та точих корпуса насред пътя за всеки случай
                              TLC 200 V8
                              TLC LJ79
                              Toyota Prius2

                              Коментар


                              • #60
                                От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                                Отделно, слагат някаква боза на приста ойл дето двигателите я морят като ЛТ2Т..... за 10 000 км ми събори литър, а е още бистро.... Фрилендъра прави мотула на катран, а не мърда
                                TLC 200 V8
                                TLC LJ79
                                Toyota Prius2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X