Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

    Неща и да си мисля какво прави с жена на легло ........................ Сигурно тя вече няма да си помисли за друг ...............................
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

      Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
      А болтчетата, скобичките и ..... са нови ли?
      Апаратите на последната снимка са и поцинковани.
      Всичко е минало дребен пясък и цинк. Апаратите след това прахова боя.
      Нови са всички буталца, уплътнения, маншони и накладките. Другото е старо.

      Проблемът на всички Тойоти до ТЛК200 включително са калпавите спирачки. След 8-10 години корозират скобите в местото където контактуват с буталцата, те започват да се движат трудно и колата започва да спира по-лошо от оригиналното лошо. В моя случай след честите кални бани, почти нямах спирачки.

      Интересен факт - на всички Ланд Крузери- 70, 90, 120 и 200 задните накладки са еднакви. Не знам как японците са направили тази глупост!

      Затова се наложи обработка, която да предотврати корозията поне още толклова години. Досадна работа, но нямах избор, защото с този двигател се засилваме доста повечеко отколкото конструкторите на колата са допускали. Утре ще има тест и ако не ми хареса ще се минава на 17 цола джанти, други дискове и апарати. Но това ще е някога...

      Сега остава да си досъбера задната броня и новоконструирания теглич от американски тип. Скоро снимки...
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

        Имам две 70ки ( лайт и хеви дъти) , дооста по дърти от твоята - и двете са с барабанни отзад . Даже съм изненадан , че твоята е с дискове. И да :несериозно изглежда по-скоро апарата с едно буталце от колкото диска. Представям си как се справя с 200ЛК
        Май даже кадмираш , а не поцинковаш ? Пробвал ли си вече , как държи праховото върху цинка/кадмия?
        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

        Коментар


        • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

          Кадмият отдавна е забранен. Това е жълт цинк. Досега каквото съм боядисал вържу цинка не съм имал проблем.

          Прадо 78 са с винаги дискове отзад. Дискови спирачки се монтират и на някои ТКЛ 70 и 73 с 1КZ двигател, но не на всички.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

            Днес си довърших задната броня.

            Монтирах си и американски стандарт теглич. За целта преработих теглич от Wrangler JK, който се въргаляше в гаража.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:T1.jpg
Прегледи:1
Размер:605.4 КБ
ID:5784914

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:T3 .jpg
Прегледи:1
Размер:444.1 КБ
ID:5784915

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:T4.jpg
Прегледи:1
Размер:452.9 КБ
ID:5784916

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:T5 .jpg
Прегледи:1
Размер:493.3 КБ
ID:5784917

            Според мен стана здраво и красиво, в сравнение с оригиналния теглич.

            Остава утре да си монтирам електро буксата.
            Алуминиевата степенка не можа да се изправи на 100%, но не ми се дават пак 90лв за нова.

            Леко ме дразнят лъскавите 8 болта и вероятно ще ги боядисам черни.
            Прикачени файлове
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

              Поздравления колега,направо си е радост за окото и душата?

              Коментар


              • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                ...Леко ме дразнят лъскавите 8 болта и вероятно ще ги боядисам черни...
                Според мен се вписват във визията- на механична сила и якост. Пък, си отиват и с основния цвят. Но ти си я виждаш "на живо" и си решаваш как я харесваш де.

                Коментар


                • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                  Те тва си е изкуство....
                  LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                  Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                  Коментар


                  • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                    Не е ли по лесно да си купиш черни
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                      Търтей черните раждясват много бързо. Аз всъщност купих черни и ги поцинковах...
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                        Разбирам.

                        Не знам дали има черен цинк. Жълт и зелен, да
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                          Има и черен, но не държи дълго. Поне този който правят при нас.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                            И така - след като вече колата се движи добре и скорости над 140км/ч не са проблем от към мотор, се наложи да обърна внимание на управляемоста.
                            А тя не е никак на ниво- 33 инча гуми и над 2 инча лифт няма как да се отразят добре на този параметър.
                            След 120км/ч колата си е трудна, до степен на опасна за каране. Това се дължи основно на нулевия кастор отпред, съчетан с луфт в кормилната кутия и комфортно настроените амортисьори отзад съчетани с голямо изместване на задната напречната стабилизираща щанга.
                            Кормилна кутия без луфт не съм намерил(търся) и затова се заех с кастора. Не съм фен на изместените втулки и затова поднодих радикално- преместих надолу опорите на пушките с 50мм:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:k 3.jpg
Прегледи:1
Размер:664.5 КБ
ID:5785016

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:k 1.jpg
Прегледи:1
Размер:645.4 КБ
ID:5785015

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:k 4.jpg
Прегледи:1
Размер:627.0 КБ
ID:5785017

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:k 5 final.jpg
Прегледи:1
Размер:738.9 КБ
ID:5785018

                            След това мероприятие ъглите на предницата са заводските. Изключение е ъгъла на напречната щанга.

                            Следва изместаване на едната опора на задната напречна щанга с 60-70мм.

                            Остава да приключа с ъпдейта на спирачките(скоро ще докладвам как) и след това ще се заема с амортисьорите.

                            Все се надявам от това Прадо някога да стане приличен за карана по асвалта автомобил...
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                              Луфта в кутията би трябвало да идва от червяка, ако е износен. Нов при Люцкан е на изненадващо прилични пари, поне за тлк 80.

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              ... Не съм фен на изместените втулки и затова поднодих радикално- преместих надолу опорите на пушките с 50мм: ...
                              Направил си т.нар. drop box-oве. Не е лошо решение, друга възможна и популярна опция е допълнителни планки към захвата на носачите към предния мост, чрез които също да се коригира ъгъла. Аз също не харесвам втулките с изместен център, макар да съм с такива. Най-доброто според мен решение е предни носачи с корекция на кастора в самия носач, но това е и най-скъпото решение.

                              Коментар


                              • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                                Едва ли ше е голям проблем да се огънат предните носачи по подходящ начин. Братушките го правят. Но не ми се занимаваше - drop box беше по-лесното решение.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X