Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Landcruiser избор на база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Landcruiser избор на база

    Как мислите дълга или къса база е за предпочитане!? Основно градско каране ,но и лек офф може да има
    Аз лично съм привърженик на къса база ,но искам да чуя и вашето мнение. Колата е '98 год. 3.0 Td 125 к.с.
    16
    къса база
    62.50%
    10
    дълга база
    37.50%
    6

  • #2
    Re: Landcruiser избор на база

    Първоначално публикуван от regna
    Как мислите дълга или къса база е за предпочитане!? Основно градско каране ,но и лек офф може да има
    Аз лично съм привърженик на къса база ,но искам да чуя и вашето мнение. Колата е '98 год. 3.0 Td 125 к.с.
    "А если кит на слона нападет, то кто победит?" В общем, ответ зависит от того. какие качества являются главными в шкале ценностей. Короткобазные машины имеют лучшую динамику и проходимость, у длиннобазных лучше обстоят дела с управляемостью и устойчивостью на дороге. Для семейного человека, которому иногда нужно возить престарелых родителей - нужно пять дверей. Для дальних путешествий тоже лучше подходят длиннобазные варианты из-за большей вместимости салона и грузоподъемности. На самом деле это относится не только к Landcruiser Prado, но и абсолютно ко всем внедорожникам, выпускающимся в двух вариантах базы.
    Андрей Судьбин ("Кирасир"), журнал Off Road DRIVE

    Коментар


    • #3
      Ами как да ти кажа- късата база пове4е се катери,щото по-трудно опира тумбака, а дългта разбива големи преспи, щото е по-тежка. Пък за градско според мен е по-добре къса щото по-малко гори и по-лесно ще паркираш. Пък избора вече си е твой!

      Коментар


      • #4
        предимствата на късата база пред дългата могат да се видят само при екстремен офроуд /траял/...
        във всички останали случаи дългата база е по-добре... не случайно дългата база е доста по-скъпа! гледай да има и климатик!

        за паркирането: точно при този модел /предполага си намерил 90-ка/ разликата не е значителна /не както при 70 и 75-78/

        90-ката и 120-ката /новия модел с готините фарове/ са съответно към 4.40 и 4.80м за къса и дълга база...
        Опел Омега доколкото си спомням е 4.88м ...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          точно така е
          дългата база си е дълга база
          може и някой мотор да се метне вътре като и се извадят седалките
          да не говорим пък за блондинки

          П.П.
          Купи си и от двете по една
          записвай си коя по колко я караш
          след няколко месеца продай излишната и тва е

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от LJ73
            ...във всички останали случаи дългата база е по-добре... не случайно дългата база е доста по-скъпа! гледай да има и климатик!...
            Абе има и изключения.. Сега, ти пак ще ми кажеш, че не съм прав, но аз пак твърдя, че при Дифендър-а например тук, в Европа, много по-търсени, ценени и скъпи са 90-тките (късата база) отколкото 110..

            Всеки си има предпочитания, пък и е от огромно значение за какъв тип офроуд ще се ползва колата - експедиционен, траял, в случай, че въобще се ползва за офроуд , но и аз гласувам за дългата база!..

            Коментар


            • #7
              Бе ти къде си видял в Европа друго място освен София и Дуранкулака, където джипа е просто необходимост? Добре, и Родопите, ама там не остана ни народ, ни даже население ...

              Коментар


              • #8
                според мен трябва да се изхожда от презумцията, че късата база е двуместна, а дългата пет или седем местна

                аз поне не съм виждал къса база с удобна задна седалка

                ако сте двама взимай късата, ако сте повече дълга
                drive alive

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X