Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дюзи ТЛК 120

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Дюзи ТЛК 120

    Да, горе-долу това са причините за трошенето. Аз имах в предвид причините за изпускането на дихтунгите и за излизането от норми на инжекторите, тоест първопричините, но, да си призная, тая опростена схема ме устройва напълно.
    Последно редактирано от Аndro 160; 06-05-14, 20:43.

    Коментар


    • #62
      От: Дюзи ТЛК 120

      За един брадва,за друг сватба.

      Коментар


      • #63
        От: Дюзи ТЛК 120

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Да, горе-долу това са причините за трошенето. Аз имах в предвид причините за изпускането на дихтунгите и за излизането от норми на инжекторите, тоест първопричините, но, да си призная, тая опростена схема ме устройва напълно.
        Андро, айде кажи и на нас тея първопричини или ако си ги казвал някъде повтори ги.
        Пусто много далече е Горна Баня, с тия задръствания трябва да предлаш и обяд , събота работиш ли?
        Т5
        Crossrunner

        Коментар


        • #64
          От: Дюзи ТЛК 120

          Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
          Андро, айде кажи и на нас тея първопричини или ако си ги казвал някъде повтори ги...
          Казвам разбира се. Винаги когато се знае как да се пита. Страхувам се само някой да не остане разочарован, щото нещата са прости и повтаряни хил. пъти. С две думи - термодинамично претоварване. При тоя 4 цил. двг това се постига лесно с тежък крак. От там се претоварва гор. камера: - инжектори - дихтунги, бутала. Тоест, тоя джип позволява да се води с високи скорости и като цяло натоварвания, но при такава експлоатация издържа кратко.
          Поздрави!

          Коментар


          • #65
            От: Дюзи ТЛК 120

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Казвам разбира се. Винаги когато се знае как да се пита. Страхувам се само някой да не остане разочарован, щото нещата са прости и повтаряни хил. пъти. С две думи - термодинамично претоварване. При тоя 4 цил. двг това се постига лесно с тежък крак. От там се претоварва гор. камера: - инжектори - дихтунги, бутала. Тоест, тоя джип позволява да се води с високи скорости и като цяло натоварвания, но при такава експлоатация издържа кратко.
            Поздрави!
            Ахъм...м/у другото всичките ми познати с лични, или служебни такива жипки ги настъпват с около 160км./ч. и съм се опитвал да им внуша, че така няма да изкарат дълго, ама къде ти...особенно тези със служебните...всичките правиха основен ремонт за около 10-12х. лева...
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #66
              От: Дюзи ТЛК 120

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Казвам разбира се. Винаги когато се знае как да се пита. Страхувам се само някой да не остане разочарован, щото нещата са прости и повтаряни хил. пъти. С две думи - термодинамично претоварване. При тоя 4 цил. двг това се постига лесно с тежък крак. От там се претоварва гор. камера: - инжектори - дихтунги, бутала. Тоест, тоя джип позволява да се води с високи скорости и като цяло натоварвания, но при такава експлоатация издържа кратко.
              Поздрави!
              С това съм съгласен. Каква е скоростта според теб, която е оптимална за поддържане на магистрала?
              http://www.nakladkibg.com
              накладки, спирачни дискове, съединители

              088 8613380

              Коментар


              • #67
                От: Дюзи ТЛК 120

                Ааа, Ники, много ме надценяваш. Това аз не мога да кажа, не знам и кой може да каже, освен от Тойота, ама няма как да кажат, щото не върви да кажат: - "Ние направихме джип да върви със 180, ама не го карайте със 180, щото се троши". Единственно мога да кажа обратното на "колкото повече ... ", тоест, колкото по малко - по малко.
                Ето една снимка на бутало от тоя ДВГ, от моята колекция:
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от Аndro 160; 09-05-14, 18:49.

                Коментар


                • #68
                  От: Дюзи ТЛК 120

                  А на мен ще ми интересно да споделиш каква е компенсацията на новите/рециклирани инжектори?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Дюзи ТЛК 120

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo.JPG
Прегледи:1
Размер:122.8 КБ
ID:5586741

                    Ето за протокола моите дюзи 60 000 км след смяната.

                    Измерих ги и на студено преди 3 дни, нямат отклонения, но забелязах, че ако се гледат в реално време докато автомобила се движи стойностите са много динамични. Нежду 0.5 и 1.5 се движат непрекъснато.
                    Преди 2 месеца ги мерих резултата беше подобен.

                    как се обърна на опаки снимката не разбрах, до сега се опитвам да я врътна но без резултат...
                    Т5
                    Crossrunner

                    Коментар


                    • #70
                      От: Дюзи ТЛК 120

                      Трилитровия нисански дизел прави съвсем същото с буталата, без да е common rail. С тая разлика че там няма дори ремонтен размер бутала и задере ли, мотора е тотал щета. И той върви безгрижно със 160, сложен върху джипка с подобен калибър. Тоест, проблема е фундаментален и не само в дюзите. И не само при Toyota.

                      Термичното натоварване не е толкова от скоростта, а от това колко зор му даваш. По равни участъци или по нанадолнище се товари по един начин, на баир и натоварен - по друг начин. Просто не трябва да се кара близо до лимита си. Всеки шофьор на място може да усети къде свършва еластичността на даден двигател и от къде нагоре започва да иска много повече за да върви малко повече. Поне терано с въпросния трилитров мотор се кара съвсем безгрижно със 120-130 без изобщо да се тормози от това.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Дюзи ТЛК 120

                        Добре де, Койота има проблем поради висока скорост-термодинамично натоварване и т.н. Очевидно се проявява и при Нисаните. Андро (а и не само) не веднъж е споменавал за проблеми при Патрола и т.н. Ако това се потвърди и за 3,2 на Паджерото кво правим?
                        - Не могат да направят читав дизел за джипките?
                        - Направили са го да може да кара като кола на високи скорости, но не е желателно?
                        - Ние си въобразяваме и ни се иска, че това са универсални возила и могат да са като танкове извън пътя и като спортни коли на магистралата?
                        Между другото дюзовия проблем типично български заради нафтата ли е? Или си го има на всякъде?
                        Освен да си сложим един виртуален ограничител в главите от 120-130км/ч и да не издевателстваме над машините. Или и това не помага?
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Дюзи ТЛК 120

                          Не, дюзовия проблем не е само български. Някъде го има в повече, някъде в по-малко, но калпава нафта има навсякъде, пък и изглежда не е само от калпава нафта, а и от калпаво задкормилно. Различните двигатели правят въпросния проблем с дупката в буталото всеки заради свойте си причини. При Нисан проблема до колкото знам не е с дюзите. То е с VP44 помпа и съвсем класически дюзи. Проблема е че от трилитров дизел искат неща като за V8 бензин с двойна кубатура, и в същото време искат да тежи колкото двигателя на малолитражка, да не пуска никакви сажди и да харчи пак като малолитражка.

                          Не знам мерцедесовите двигатели например как се представят в това отношение. Знам че понякога смяната на дюза е велико приключение, докато махнеш старата.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Дюзи ТЛК 120

                            И там е трагедия. И при ВАГ групата е интересно. Големия шум идва от това, че има статистически много продадени такива автомобили и много внесени в БГ. Знам такава ТЛК на 700к км без повреден мотор със смяна на два комплекта дюзи и такава която до 100к смени три мотора. Единия си слуша колата и внимава къде зарежда, другия като пусне от тунела надолу с пълна газ, включва круиз контрола на 200 и не го гаси до Бургас и слага от нафтата за тракторите.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Дюзи ТЛК 120

                              Аз все съм склонен да мисля, че е точка 3 от моите въпроси.
                              Набутват 3,0 или 3,2 литров мотор в 4 цилиндара и искат поведедение като на лека кола или джеп 3,0 V6 бензин. Да ама не- физиката си е физика. Дали ако ги мушнат в 6так тея кубици и не се заиграват толкова много с разни електроники и др. "иновации", картинката нямаше да изглежда по друг начин?
                              ТЛК 80: 6-так. с 4,2 мотор= 4х4 легенда.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Дюзи ТЛК 120

                                Колеги,да се обадя и аз,имам 2 броя ТЛК 95 на 280 и 380 хил. Жена ми кара като пилот изтребител,моята никога не е виждала 3500 оборота.Слагам редовно добавката Bardahl и да чукам на дърво,няма проблеми.Имам много познати със същите коли,никои не се оплаква.Тоест,не е ли изход, да се вземат 2ра употреба от 95 , да се рециклират и адаптират и да се реши проблема?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X