Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 95 СЪВЕТ ГУМИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЛК 95 СЪВЕТ ГУМИ

    Здравейте колеги. Колата е 2001 D4D 163к.с. автомат. Решил съм да закуипя BFG A/T и се чудя за размера. Прочетох, мисля, всички теми във форума и се колебая между 3 размера - 235/85, 265/70, 265/75/16. В момента карам с 265/70/16 зимни, и тъй като не съм наясно дали скоро време ще имам възможност да тунинговам Тойотата, ми се иска да и напъхам максимално високи гуми без лифт и смяна на каквото и да било. Ще пробвам също така да ги карам постоянно и искам да видя дали ще ми вършат работа зимата. В някои от темите имаше запитване за 235/85 но не стана много ясно дали опират или не опират. Попаднах на сайт(http://www.lcool.org/technical/90_se...res/tyres.html), който ми хареса доста. Според сайта размерите между, които се колебая влизат без проблем, но все пак ако някой има опит да сподели. Въпросът ми е според вас кой размер е по-удачен между 235/85 и 265/75, като по-високи от 265/70 и някой слагал ли си е такива? 235/85 дали не е малко тесен и висок за целогодишна употреба въпреки,че оригиналния размер е 215/80? 265/75 дали ще натежат осезаемо и ще амортизират лагери, главини пр, дали ще качат разхода и приблизително колко, от тази гледна точка дали е по-добре някой от другите два размера? Кой размер бихте препоръчали спрямо целогодишните офроуд терени за разходка, из нашата Татковина- трева(суха мокра), кал, пясък, сняг? Да кажа само, че карам каяк и ми се налага да изминавам много километри по асфалт, след което стъпвам извън пътя и търся чиста проходимост, докато си стигна до терена, а не офроуд лумбуркане. За забавление ходя на леки и не потрошващи колата терени. Знам, че са на кантар нещата, но се надявам някой да изложи аргументи и се извинявам за многото въпроси, но до преди 3 месеца карах Витара, а това е много различно.

  • #2
    От: ТЛК 95 СЪВЕТ ГУМИ

    А защо не помислиш за 255/85/16?
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #3
      От: ТЛК 95 СЪВЕТ ГУМИ

      Ето как изглежда с 245/75/16 на 7J джанти.За по-широките гуми мисля че джантите е добре да са по-широки (май оригиналните ляти са).
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-01-21-3274.jpg
Прегледи:1
Размер:144.8 КБ
ID:5555870

      Всеки размер нагоре-разхода с литър.
      0+

      Коментар


      • #4
        От: ТЛК 95 СЪВЕТ ГУМИ

        Добре, въпроса е защо?

        Коментар


        • #5
          От: ТЛК 95 СЪВЕТ ГУМИ

          Максимално високи - 265/75 16 - ето как стоят на джанти 8инча - ЕТ 0:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:075.jpg
Прегледи:1
Размер:111.5 КБ
ID:5555972
          Life is too short to drive dull cars!

          Fight global warming !
          ... turn on your A/С !

          Коментар


          • #6
            От: ТЛК 95 СЪВЕТ ГУМИ

            Зимата карал ли си с тези гуми? TOYO A/T ли са?

            Коментар


            • #7
              От: ТЛК 95 СЪВЕТ ГУМИ

              Първоначално публикуван от kirorik Преглед на мнение
              Зимата карал ли си с тези гуми? TOYO A/T ли са?
              Такива са.
              Една зима ме домързя да ги сменя със зимните, че нямах втори джанти.
              Държат се добре за А/Т.
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X