Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно скърцане при спиране.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странно скърцане при спиране.

    Имам странно скрибуцане при натискане на спирачка ..наподобява несмазана врата или нещо от този тип . Спиранчните дискове са нови , също както и накладките + нови водачи на спирачните апарати . Достатъчно е леко да загреят и почва скърцането при леко натискане на педала .
    Някакви идеи ? Мерси .

  • #2
    От: Странно скърцане при спиране .

    Ако си ги сменял, скоро, в началото май е нормално, докато се понапаснат
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Странно скърцане при спиране .

      Не е . Точно за това ги смених ,защото със старите дискове ,накладки и водачи пак произвеждаше същите звуци ....

      Коментар


      • #4
        От: Странно скърцане при спиране .

        Да не ти скърца самия педал ? Пружината под него издава баш на дърта порта срЪцаньето .. както викат по някои краища на страната. Или другото е буталото към спирачната помпа .. пръсни малко смазка там и ще си покаже .. на запален мотор вдигаш капака - некой авер да натисне спирачката и ще си покаже..

        Коментар


        • #5
          От: Странно скърцане при спиране .

          Ножовката и през средата вертикално феродото
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Странно скърцане при спиране .

            Аз се хващам на бас със Боса, че не е от накладите .. ми е по-скоро от буталото на помпата! Босеее ..на по шише ? Ммм? ко ша кайш?

            Коментар


            • #7
              От: Странно скърцане при спиране .

              Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
              Аз се хващам на бас със Боса
              Някои марки и модели заводско са излизали сьс свирещи спирачки,една кьса серия на Баварец Петица да речем.Свиренето идва от газове причинени от тьркането на феродото в диска,някои получават и резонанс и свири ма малко.Продава се паста с която се маже ГЬРБА на накладката,слагат се железни основи / едно такова като скапана ламаринка / или самата накладка е с надльжен разрез за да отвежда газовете и да не цвили.
              Някои свирят само на задна / Моя тема Бенци цвили или нещо такова беше / и то без значение,че диска е вентилиран с дупки по него и накладките са с канал в тях.Ако накладките са керамични може да свири от тях и ще свири вечно,на жената осмака цвилеше до ония ден преди да и сменя задните,свиреха само задни и само на заден ход.

              Мажи ги,сложи им ламаринките или им направи вертикален срез.Или смени самата накладка с по-качествена.

              Кой лови бас?
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Странно скърцане при спиране .

                Яз ловим !

                Коментар


                • #9
                  От: Странно скърцане при спиране .

                  Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                  Яз ловим ! (погледни ми темата за двутактовото масло , че ми е интересно - в морския ресор е)
                  Нахендри се,края на месеца сме горе,ще има да черпиш

                  За каква кола става вьпрос?Модел дискове,накладки,основите сложени ли са????
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странно скърцане при спиране .

                    В последно време съм свидетел на доста "свирещи" нови накладки ментета /реплики/ на известни японски марки, така че внимавайте с пазаруването!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странно скърцане при спиране.

                      Става въпрос за РАВ4 . Дисковете са оригинални , също и водачите . Накладките са ТРВ , но както казах проблема го имаше и с предишните дискове накладки и водачи .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странно скърцане при спиране.

                        Въздух. Обезвъздуши добре и пробвай. Ако изчезне, но после пак се появи, имаш износване, я на цилиндърче, я на помпа.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X