Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

    Здравейте колеги , карам 150-ца от 2-3 години.Задните седалки когато са празни и пътя е неравен наистина се тресат неприятно , но когато има хора на тях всичко е ОК.По-скоро е дразнещо но не е болка за умиране.Иначе колата си е чук , доста ме кефи.
    Поздрави на всички!!!

    Коментар


    • #47
      От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

      Привет и от мен, още един горд собственик на 150-ца. Относно задните седалки нямам никакъв проблем,(джипа е на 96000 км) няма значение дали има някой отзад или не.За возията нищо лошо не мога да кажа, само че тя зависи от това какъв режим ще си избереш.
      За да съм честен в това което пиша ще споделя че това е мое мнение и то само след някакви си 2000-3000 км пробег с този джип,но въпреки това много ме кефи и мен.

      Поздрави на всички.

      Коментар


      • #48
        От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

        Аз също карам нова 150-ка от 2012. За сега нямам оплаквания и джипа е много сериозен. Колкото повече го карам, толкова повече ми харесва. И като гледам интериора и екстериора се износват краино бавно. Вътре е почти като чисто нов, а сравянвам с други 3-4 годишни коли вътре, че вече скърца таблото, кожата се захабява, фаровете потъмняват и т.н. Заради това според мен държат и много сериозна цена на старо. Колко ви е средният разход до сега? Моят е 10.9 на сто. (автоматик)

        Коментар


        • #49
          От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

          Здравейта , при мен средния разход е 10л/100км , но я кара 70~30 извънградско~ градско.
          Поздрави

          Коментар


          • #50
            От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

            Здравейте отново , след като тойотата мина 50 000 км пробег , забелязах че разхода падна.Засякох извънградското и то е 9/100 л/км , а в някой случаи и малко по-надолу.Редно е обаче да отбележа че скороста която се потдържа е между 90-110 км/ч.Което е може би най-икономичния режим на колата.Карам ли я от 120 км/ч нагоре , нещата се променят доста.
            Поздрави

            Коментар


            • #51
              От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

              потвърждавам че и моята когато мина 50 000 км (сега е на 57) като че ли двигателя си промени звука и работи по плавно и леко. Според мен тогава се е поразработила. Странното е че точно след 50 000 км се случи това. Дали е софтуерно или не, не съм сигурен. 160 спокойно поддържа на магистрала на круз контрол. Както каза колегата най-икономична е между 90-110. Иначе най-много ми е давала разход 12.8 извънградско, но това е със 160 на магистралата + зверско настъпване на първокласните пътища. Така че смело може да се твърди че разхода извън градско е между 9 и 13 литра в зависимост как се кара. В повечето случаи разхода ми се върти между 10 и 11 извънградско.

              За сега джипа няма никакви проблеми, освен че забелязвам че на шофьорската седалка отляво е започнало да се гъне тапицерията (не съм с кожа) и самият пълнеж на седалката. Но това е според мен заради слизането и качването в джипа. При вас как е?

              Коментар


              • #52
                От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                Трябва да се слиза без приплъзване по седалката , а с леко надигане. Моите седалки на рав4-ката са рекаро и също се получава това смачкване , но колкото изкарат , толкова.
                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                Коментар


                • #53
                  От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                  Честито Рождество на всички. Да разбудя малко темата.
                  Бях намислил през Май да сменя старата 150-ка с нова. Отидох в Тойота да видя какви са условията и греда, новата се предлага само с 2.8 литра/170 к.с.
                  Веднага се дръпнах. Тройката дизел със 190 к.с. е на границата за това купе затова реших да изчакам и да видя какви ще са отзивите от новя ДВГ.
                  Някой вече карал ли е новия ТЛК150? Има ли наблюдения за динамиката и поведението на 2.8 дизела?
                  LZ1GIB
                  TOYOTA HZJ80,
                  TOYOTA LC150

                  Коментар


                  • #54
                    От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                    Не че ми влиза в работата, но ту пишете, че карате с 90-100кмч, ту говорите за динамика и дали 2.8 170кс са достатъчни... За скорост от 90-100кмч са напълно достатъчни и 86-те коня на старата ТЛК70
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #55
                      От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                      2.8 пак ли е на Toyota,или е на БМВ?Виж харектеристиките на двата двигателя,да не се окжае че 2.8 има повече Nm от по-ниски обороти,и да е напълно достатъчен.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        Не че ми влиза в работата, но ту пишете, че карате с 90-100кмч, ту говорите за динамика и дали 2.8 170кс са достатъчни... За скорост от 90-100кмч са напълно достатъчни и 86-те коня на старата ТЛК70
                        Не че е по темата, но говориш наизуст. Би трябвало да знаеш, че 90-100 км на 86те коня на 2LT са на горната граница на придвижване, докато 90-110 за kd мотора е скорост с която винаги имаш не малък мегдан за реакция при доста по-тежката 120ка или 150тка.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                          Здравейте,

                          Карах новата 150-ца и смея да кажа, че я намирам за ужасна. Да на визия е много хубава спор няма. Вътре не ми харасе, но може би не съм свикнал с разликата от моята и затова. А за вървенето няма да коментирам. Никакво го няма. Цял ден се возихме с един приятел и накрая той прецени, че ще е по-добре да си вземе 3.0 190 коня както и направи.
                          А тоя разход как го докарвате незнам! Под 11.5 не съм я виждал тая кола. Комбинирано ми дава 12-12,2

                          Коментар


                          • #58
                            От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                            Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                            Здравейте,

                            Карах новата 150-ца и смея да кажа, че я намирам за ужасна. Да на визия е много хубава спор няма. Вътре не ми харасе, но може би не съм свикнал с разликата от моята и затова. А за вървенето няма да коментирам. Никакво го няма. Цял ден се возихме с един приятел и накрая той прецени, че ще е по-добре да си вземе 3.0 190 коня както и направи.
                            А тоя разход как го докарвате незнам! Под 11.5 не съм я виждал тая кола. Комбинирано ми дава 12-12,2
                            Дааааа, разочароващо.
                            Що се отнася за разхода истината е проста:
                            Ръчни скорости, чип, 245/70/17 гуми (моята с такива си дойде от завода) . Ако не прехвърляш 140км/ч, разхода е под 9/100 извън града. Градско 11/100. Мерено от пълен до пълен резервоар.
                            LZ1GIB
                            TOYOTA HZJ80,
                            TOYOTA LC150

                            Коментар


                            • #59
                              От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                              Сега загледах сайта на тойота. V8 вече го няма. 3.0л дизел го няма, само 2.8л. Сега обаче предлагат 150-ца със

                              V6 4.0л бензин, 282 коня. Дават го 14.5 градско, 8.4 извънградско, 10.6 смесено.

                              май отмина ерата на дизела....

                              лошото е, че е само с най-тежкото оборудване за 140 хиляди.....ако го имаше с базовото оборудрване за 70 щеше да е доста интересно.


                              https://www.toyota.bg/download/cms/b...039-139924.pdf

                              Коментар


                              • #60
                                От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                                Здравейте колеги, следя дискусията и реших да се включа. Имам ЛК 150 2011г. 190к.с ЮБИЛЕЕН (60год.)
                                Какво да ви кажа..... Хубав автомобил но и вс свършва до там. Предния ми беше ЛК 120 2007. Сегашния е мъртвец плацикаш се в лодка (нито върви, нито набира, нито вози хубаво.) тия 190 кс не стигат за него а камули да го натовари както трябва. В повечето време карам колата сам и я обещал как се се товари. И как няма като тия 190 кс на купе 2350кг са доста малко.
                                И аз както де колеги имам същия проблем, седалките скърцат, тресат се и издава странни звуци от евтината пластмаса въпреки че е високото ниво на TOYOTA. А какво да кажа за динамиката с форма на тухла четворка или Итонг.......... .
                                Чак се чудя как колегите достигат разход от 9-12 л/100 моя не пада под 14-14.5 и карам повечето извън градско.
                                Има ли някой който да е махнал дпф филтъра и да е сложил чип...па барел се оправят нещата.......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X