Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото предизвикателство Toyota HJ61

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

    Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
    След поредното по-дълго пътуване до Приморско и проведената акция във Китен , разхода на гориво много взе да ми допада . За 600 километра и акцията , изгори 70 литра дизел
    Ами да, ти там я ползваше като лодка!

    Коментар


    • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
      Ами да, ти там я ползваше като лодка!
      Вчера и махнах мокетите да съхне ,че доста водица имаше .Трябва да мисля някакво гумено покритие
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

        Лебеда кога ще го заковеш?
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

          Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
          Вчера и махнах мокетите да съхне ,че доста водица имаше .Трябва да мисля някакво гумено покритие
          На една от бившите тойоти бях направил такова покритие, плюса е, че лесно се поддържа, не задържа мръсотия и най-вече прах, удряш един мокър парцал и си готов. Минуса е, че ако все пак влезе вода под него, няма как да излезе. В крайна сметка, след няколко експеримента по бившите джипки стигнах до извода, че мокета е най-добрия достъпен компромис. Да, цапа се, събира много прах, като се намокри и не изсъхне добре започва да събира влага и да мирише, но нищо не пречи веднъж или два пъти в годината да се извади, да се изпере и да се върне обратно.

          Иначе, решение като това в клипа от 9:48 минута до 10:30 минута най-ми допада, но тук не знам кой може да произведе подобно нещо:
          https://www.youtube.com/watch?v=riMTgFHr7GY

          За конкретния продукт от клипа, има информация тук:
          http://www.takla.co.za/index.php?page=takmats

          Коментар


          • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

            Ице, наплякай пода като изсъхне с парафинов кавитант, след което сложи под мокета пластмасови решетки за мивка от магазина за левче. Идеята е да се вентилира. Не се занимавай с гумени глупости.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
              Лебеда кога ще го заковеш?
              Не остава време , но ще трябва да се стегна и да направя броните и лебедката.
              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              На една от бившите тойоти бях направил такова покритие, плюса е, че лесно се поддържа, не задържа мръсотия и най-вече прах, удряш един мокър парцал и си готов. Минуса е, че ако все пак влезе вода под него, няма как да излезе. В крайна сметка, след няколко експеримента по бившите джипки стигнах до извода, че мокета е най-добрия достъпен компромис. Да, цапа се, събира много прах, като се намокри и не изсъхне добре започва да събира влага и да мирише, но нищо не пречи веднъж или два пъти в годината да се извади, да се изпере и да се върне обратно.

              Иначе, решение като това в клипа от 9:48 минута до 10:30 минута най-ми допада, но тук не знам кой може да произведе подобно нещо:
              https://www.youtube.com/watch?v=riMTgFHr7GY

              За конкретния продукт от клипа, има информация тук:
              http://www.takla.co.za/index.php?page=takmats
              Ще я мисля . Благодаря !
              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Ице, наплякай пода като изсъхне с парафинов кавитант, след което сложи под мокета пластмасови решетки за мивка от магазина за левче. Идеята е да се вентилира. Не се занимавай с гумени глупости.
              И това е идея
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                Днес получих хубав студен душ - реших да преместя Тойотата от гаража понеже ми трябваше канала , но стартера на завъртя а само шалтера цъкаше , при което реших да огледам и с ужас видях следното

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7581.jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:5612969


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7582.jpg
Прегледи:1
Размер:95.5 КБ
ID:5612970

                Нямам идея как се е получило и се моля на господ че не се е запалила и да изгори всичко в сервиза . Възможно ли е като наводних Тойотата в Китен ,шалтера да се е напълнил с вода и от там да е направил проблема ?Дали ще може да се ремонтира ?
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                  Имало е хлабава връзка, лош контакт или вода, или всичко накуп и оттам се е получило, това което се е получило. Ице, разгледай стартер от Исузу Трупър или ТЛК70. Може да се окаже същия механично. Вземаш ротора от този, естествено.
                  За предпазване от сакатлъци ползвам ключ-маса
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Имало е хлабава връзка, лош контакт или вода, или всичко накуп и оттам се е получило, това което се е получило. Ице, разгледай стартер от Исузу Трупър или ТЛК70. Може да се окаже същия механично. Вземаш ротора от този, естествено.
                    За предпазване от сакатлъци ползвам ключ-маса
                    Всичко си беше стегнато ... Ще питам Густав дали може да измисли нещо Ако не става ще трябва да купувам нов .
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                      Със сигурност са много сходни нещата, но... Абе със сигурност може да се направи. Най-вероятно е бил пълен с вода и постоянните 24V са го разградили за норматив.
                      Вземи едно парче аламин и си поиграй с аргоновия апарат. Другото е лесно. Не че не става с алуминиева шина и нитачката, ама си е цигания...
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                        Стартера го ремонтирах сам с помощта на другари и днес запалих дзвера
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                          Аз събирам моята след тотално изкърпване, боядисване и претапициране. Трябва ми челно стъкло.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Аз събирам моята след тотално изкърпване, боядисване и претапициране. Трябва ми челно стъкло.
                            В кобрата няма ли ?
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                              Няма никъде. Занесох го на едни тигри, които казаха, че ще го направят. Задното също.
                              В момента си играя с тоците. Нали имам 3 инсталации - 24, 12 и 220v. Сложих и ключ + от Камаз с дистанционно и пневматично централно заключване от МБ.
                              Добавям някои неща, но отказът на кое да е от тях, не би спряло колата.
                              Тези дни мисля да бутна двигателя и скоростите.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Няма никъде. Занесох го на едни тигри, които казаха, че ще го направят. Задното също.
                                В момента си играя с тоците. Нали имам 3 инсталации - 24, 12 и 220v. Сложих и ключ + от Камаз с дистанционно и пневматично централно заключване от МБ.
                                Добавям някои неща, но отказът на кое да е от тях, не би спряло колата.
                                Тези дни мисля да бутна двигателя и скоростите.
                                Утре ще питам на едно место
                                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X