Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за автоматик на РАВ-4 първо поколение...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпроси за автоматик на РАВ-4 първо поколение...

    Бат Пешо, то форито на твоя приятел явно е било скрапнато от предишния собственик в Италия...иначе и 2.0 и 2.5 двигателите на субару държат на гаС...или поне така пишат собствениците им...аз се отказах от суби, щото са си специфични, искат читав сервиз, имат характерни слабости, като склонност към прегряване, горене на масло...не на последно място - купени са скъпо и са ползвани подобаващо докато станат за продаване. Шанса да се намери читав рав е доста по-голям в сравнение с което и да е субару от висок клас....фори, аутбек. Това дето го писа за седалките от фрийлендьр ме заинтригува, както писах по-горе, на мен ми е тясно в рава, не ми достигат няколко см да си изпьна крака докато карам. Ще обясниш ли по-подробно - как пасват, преправя ли ги и т.н., ако не ти се пише, дай един тел. на лично да се чуем и разберем. Лека нощ на всички :-)

    Коментар


    • #17
      От: Въпроси за автоматик на РАВ-4 първо поколение...

      Ами първо се бях меракландисал за нещо от тук : https://www.autopower.bg/спортни-сед...z2107c148.html . Голямо точене на лиги падна
      И тъкмо надиплих кинтите и се договорих с хората от магазина какво да бъде, ... като отидох и ги показах на картинка на един майстор, за да потвърди, че може да ги монтира, той рече, че без преправяне, рязане и заваряне от долу нямало да стане и той с това не се хващал, нищо, че били "магазински", то си требело преправяне.
      Повярвах му, защото до сега не ме е лъгал и отидох на втори майстор, дето си го знам, че се занимава и с тенекета (оня същия дето ме накара после да сменя задния диф, пък после каза, че макар и да не било изчезнало биенето, така било по - добре за колата ) и той като рече " аз се хващам и мога да ги направя, ама : как така ще ги купуваш тези скъпи седалки, да не си луд, дай да намерим едни от автоморга" и така... намерихме ги от фирма "Франц" в Бургас. И после, естествено, пак ги преправяха отдолу, но не мога да кажа точно какво преправяха, казаха, че старите седалки вече не можели да се монтират обратно без съответното обратно преправяне и така си ми стоят в мазето. Изглежда различните марки си имат различно захващане отдолу към пода на купето и като слагаш новите стари седалки от друга кола трябва да преправиш захващането. Може утре да ги щракна и да кача някакви снимки .
      Последно редактирано от bat_pesho; 03-03-16, 01:01.

      Коментар


      • #18
        От: Въпроси за автоматик на РАВ-4 първо поколение...

        Това биене, дето го има при теб, как го усещаш....като вибрация, звук ? То някак много странно ми се струва да има биене в такъв прецизен възел, като дифа...в смисъл, ако се е разбил лагер, ще вие като куче преди да почне да бие...ако изобщо почне, щото още преди това всички зъбчатки вътре вече ще са станали на салата :-)...или под биене имаш впредвид удар при подаване / отнемане на газта? Седалките....хм, не ми се ще да променям нищо радикално, така че ще модифицирам леко моята, пък ще видим...и да, различни са седалките - трудно се намират от един производител да пасват на няколко модела, та камо ли на различни, аз затова попитах.

        Коментар


        • #19
          От: Въпроси за автоматик на РАВ-4 първо поколение...

          Искаш да кажеш, че твойта тойотка няма никакви паразитни удари по трансмисията ли? Ами поздравления, значи, случил си на кола.
          Апо въпроса ти има писано в тази тема на един колега : http://www.offroad-bulgaria.com/show...36#post2860436.

          Коментар


          • #20
            От: Въпроси за автоматик на РАВ-4 първо поколение...

            Ами, не съм усетил досега, не че от много време я имам....а и е автомат, което до някаква степен щади всичко след кутията. Работи като часовник, но не ми доставя удоволствието да 'рьчкам', каквото ми е кеф на мен...търсих близо две години и доста трудно се реших на автоматик....надявам се да не прави проблеми, защото е на истински 105к, ама то ще си каже. Между другото леко повдигнах шофьорската седалка, около 3 см, само долната и част - това на което се сяда, не цялата, и като че ли има ефект, вчера я покарах около 200км, и крака ми не се схвана :-)....правено е като за японци това купе, по-скоро тази кутийка :-)....гледах дали мога да вдена седалки от тойота карина, имам такава разчастена, но няма как, съвсем различни са като захващане и големина.

            Коментар


            • #21
              От: Въпроси за автоматик на РАВ-4 първо поколение...

              Олеле, какво направихме на човека темата!
              Десо, к'во ше кажеш да си пуснем една тема за силни и слаби черти на Рав 4 МКІ, а?
              Просто сам няма да мога, ще ми трябва помощ
              Последно редактирано от bat_pesho; 08-03-16, 01:19.

              Коментар


              • #22
                От: Въпроси за автоматик на РАВ-4 първо поколение...

                И обартно кам темата ,на хаф-томатичните равове проблените при 90% от случаите със кутиите са от софтуера - ама това не го казвайте на майсторите дето "правят" кутии
                1x 1.5JZ = 621NM
                2x 5VZ-FE = 596NM

                Коментар


                • #23
                  От: Въпроси за автоматик на РАВ-4 първо поколение...

                  Ми да почнем бе Пешо, само малко време да ми остане. Че верно осРамихме темата, ма пък, от друга страна, мисля че даваме полезна информация. Колега LordDigital, те тези А540Н и по-старата А540Е, имат ли изобщо възможност да им се пипа софтуера, в смисъл - това което си писал не важи ли за следващото поколение кутии, не им знам означението. Това което четох преди време е, че на А540Н, понякога след 160к км, един от двата соленоида на хидравликата дефектирал, но не съм се задьлбочавал много. А иначе за максторите сьм напълно съгласен :-)...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпроси за автоматик на РАВ-4 първо поколение...

                    Здравейте, отскоро съм собственик на RAV4 I генерация автоматик, 2,0 бензин. Моля знаещите да кажат автомата има ли lock-up и на кои предавки? Благодаря предварително.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпроси за автоматик на РАВ-4 първо поколение...

                      След дъъълго ровичкане в интернет намерих отговора. Ако някой се интересува, lock-up работи на 4 предавка когато е разрешена, а когато е забранена /изключен overdrive/ с малкия бутон на лоста, lock-up работи на 3 предавка. На 2 и L - няма.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпроси за автоматик на РАВ-4 първо поколение...

                        Интересна дискусия стана тук Сега пак гледам рав-ки и това ми грабна окото: **************
                        Иначе съм от София, ако някой може да препоръча сервиз в която да проверя евентуалната ми бъдеща рав4-ка

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X