Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дали си счупих мотора ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дали си счупих мотора ???

    Здравейте колеги.
    В Неделя сутринта,палейки Тойотата 2,4 тд 2лт 86-та година ми направи впечатление, че запали трудно, с много тресене и черен дим. Оборотите на празен ход бяха ниски и мотора тресеше ако не му вдигах оборотите от ръчната газ. Усещаше се липса на мощност. Реших,че някоя дюза се е запушила и на първата бензиностанция да сложа добавка за почистване на дюзите. Карайки обаче, със всеки изминат километър мощността намаляваше, а от ауспуха изхвърляше черен дим. Почнах да карам на 3-та, после на 2-ра и накрая запуши сивкав дим и окончателно загуби мощност. На стартер пали, но подадеш ли газ глъхне и се чува гадно причукване. Както и да е, репатрака ме закара до сервиз и аз бях готов да чуя диагнозата " за основен ремонт " . Какво беше учудването ми обаче, когато монтьора ми звънна и каза - липсващо /изгоряло/ парче от гарнитурата на главата между втори и трети цилиндър.....Отидох на място и наистина видях картинката,която ми описа майстора. Всички други части нямаха следи от наранявания или нещо смущаващо. Въпросът ми към Вас е: Възможно ли е такова поведение на колата само при дефектирала гарнитура и преди да затворим мотора къде още да проверим за последствия от моето велико шофиране?
    Благодаря.

  • #2
    От: Дали си счупих мотора ???

    Ми поведението е нормално, с това продухване на гарнитурата мотора е останал да работи на два цилиндъра
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Дали си счупих мотора ???

      Само да добавя, че температурата на двигателя стоеше нормална въпреки дългото каране на 3-та скорост, а при по-късна проверка на маслото се установи, че не е омешано с охладителна течност.

      Коментар


      • #4
        От: Дали си счупих мотора ???

        Нищо му няма.., сглобявай и газ...просто гарнитурата ти е напомнила, че след трийсе години трябва да я смениш..
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: Дали си счупих мотора ???

          Имам някакви спомени, че преди повече от година писа за някакъв подобен проблем. Какво стана тогава?

          Коментар


          • #6
            От: Дали си счупих мотора ???

            Към Андро 160. Да, Преди година имах странно поведение на охладителната течност. При загряване пълнеше разширителното казанче,но при изстиване не си вземаше антифриза обратно. Причината се оказа отново моите глупави опити да икономисам средства,защото ми сълзеше радиатора,и аз смело реших да сложа от продаващите се по бензиностанциите добавки за запушване на течове. Никога не правете така. Вследствие тази добавка се бяха запушили тръбичките плюс металното чучурче отвеждащи охладителната течност към разширителното казанче. При загряване водата някак е пробивала натам, но при изстиване вакуума е бил недостатъчен за да си я върне в мотора обратно. Вследствие това е почнала да засмуква въздух през гарнитурата и за съжаление е изкривила и главата /това може и от загряването да се е получило/. Та миналата година слагах чисто нова глава с чисто нова гарнитура. Уви - гарнитурата е издържала само година. Имам дълбоки съмнения,че тези неприятности ми ги носи допълнително монтираната газова уредба,която принудително впръсква газ след въздушния филтър към турбината с цел повишаване на мощността на мотора / колата е дизел /.

            Коментар


            • #7
              От: Дали си счупих мотора ???

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Имам някакви спомени, че преди повече от година писа за някакъв подобен проблем. Какво стана тогава?
              Ако не са ударили линията на блока и главата, сещаш се какво е станало.

              П.П. @Victorio: през коя гарнитура? Ако са ти казали, че смуче въздух през гарнитурата на главата - или са те качили на върбите или ти не си разбрал нещо.
              Проверявахте ли развнинността на главата и блока? Ако не сте - направете го, да няма след 2 месеца пак нова тема.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                От: Дали си счупих мотора ???

                Първоначално публикуван от victorio Преглед на мнение
                Имам дълбоки съмнения,че тези неприятности ми ги носи допълнително монтираната газова уредба,която принудително впръсква газ след въздушния филтър към турбината с цел повишаване на мощността на мотора / колата е дизел /.
                Премахни това " икономисващо" устройство, за да си караш по-дълго време колата! Тегли един шлайф на главата, даже и на блока, за да знаеш, че ще ти е мирна главата, а така и така се отваря , смени си гумичките, шлайф и реглаш клапани, а виж и сегментите, ако ще вадиш буталата!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Дали си счупих мотора ???

                  Това се случи с колата на бащами, задължително шлайф на главата и на БЛОКА!!!
                  То тракането в двигателя си го имало и преди, но е нямало кой да обърне внимание.
                  СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                  ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дали си счупих мотора ???

                    Kакто и по горе се каза, сега трябва да се шлайфа и блока ...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X