Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КОЛКО КГ/М СЕ ЗАТЯГА ГЛАВАТА НА 2АD-FTV ДВИГАТЕЛИТЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КОЛКО КГ/М СЕ ЗАТЯГА ГЛАВАТА НА 2АD-FTV ДВИГАТЕЛИТЕ

    Здравеите,
    налага ми се да сменям гарнитура на рав4 д4д 136 кс, 2007г и не мога данамеря нищо в нет-а за тези двигатели.
    Някои ако има идея за repair manual или подобно нека сподели. Намерих нешто като инструкция в един руски саит, техния Тоиота форум, но не знам доколко да вярвам. Не ми приличаше много на мануала(за американските модели), тук таме пише и на руски. Осжен това дават и болтовете да се използват 2-ри пат, и различно натягане от нови такива???
    Та ако знаете нещо пишете.

  • #2
    От: КОЛКО КГ/М СЕ ЗАТЯГА ГЛАВАТА НА 2АD-FTV ДВИГАТЕЛИТЕ

    1/ 50 NM
    2/ 90+90+90
    3/ Slacken off 90+90
    4/ 90+90+90
    Renew bolts ; yes
    Engine code ; 2AD-FTV.

    Коментар


    • #3
      От: КОЛКО КГ/М СЕ ЗАТЯГА ГЛАВАТА НА 2АD-FTV ДВИГАТЕЛИТЕ

      Намери си мануела и го следвай дословно, че тоя мотор не е от най-простите за ремонт!

      А защо ти се налага да сменяш гарнитурата?
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: КОЛКО КГ/М СЕ ЗАТЯГА ГЛАВАТА НА 2АD-FTV ДВИГАТЕЛИТЕ

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2AD-FTV.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5491188 Същото, като при Бочо.. При нужда - каквото знаеме.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          Благодаря много за инфото. Само ако може уточнете използването на старите болтове. За тях намерих в Руския сайт:
          1. 50 нм
          2. 90+90+90
          И толкова. Без равиване и натъагане отново.
          Между другото нещо което сигурно ще заинтерисува много колеги с този мотор - 2АД. Намерих в нета гаранционно писмо от Тойота Европа, ТМЕ, точно за тези джигатели, че за този проблем и за прекомерен разход на масло, над 0.5л/1000км, удалжажат гаранцията до 7 год или 180000 км. Естествено в Тойота БГ се ослушват, та писах на Тойота в Белгия, и така колето се завартя. Утре ще пиша за резултата. Но за сега има малак шанс да я направят гаранционо.
          Не знам как да го постна документа - 3 страници е на пдф. Подскажете и ще го пусна.

          На вапроса защо я сменям - при натоварване на мотора - скорост над около 120, или подадена повече газ, прави балончета в антифриза, а пак ако карам над 160 направо го хварля през вентилацията на разширит. сад. Касмет че още не сам я прегрял. Но пишат че е общ проблем на тези двигатели.
          Последно редактирано от CarTest™; 11-06-13, 16:42.

          Коментар


          • #6
            От: КОЛКО КГ/М СЕ ЗАТЯГА ГЛАВАТА НА 2АD-FTV ДВИГАТЕЛИТЕ

            Първоначално публикуван от sarka63 Преглед на мнение
            ... Само ако може уточнете използването на старите болтове. За тях намерих в Руския сайт:
            1. 50 нм
            2. 90+90+90
            И толкова. Без равиване и натъагане отново...
            Старите болтове ги използваш на собствена отговорност, защото в справочника пише "нови болтове". Освен това, в справочника сумарно се натрупват 4 х 90* стягания, а от това което си дал по горе едно стягане на 90* липсва.

            Коментар


            • #7
              От: КОЛКО КГ/М СЕ ЗАТЯГА ГЛАВАТА НА 2АD-FTV ДВИГАТЕЛИТЕ

              Един път се прави ремонт на мотор-но правилно. Сега да си разказваме за стоманите и т.н. Речено е по нормите. Който иска техническа демокрация - има си я. Ма да знаете , при железата нема туй-онуй,ма то глей може,па и не може,дали а.... Успех!
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: КОЛКО КГ/М СЕ ЗАТЯГА ГЛАВАТА НА 2АD-FTV ДВИГАТЕЛИТЕ

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Старите болтове ги използваш на собствена отговорност, защото в справочника пише "нови болтове". Освен това, в справочника сумарно се натрупват 4 х 90* стягания, а от това което си дал по горе едно стягане на 90* липсва.

                Това е наи-интерсното и за мен. Старите 3x90* без разхлабване, а новите 4x90* с разхлабване???? Може и да е руско новововадение - не знам. Те имат много "направи си сам" и техни нововаведения.
                Както и да е но никои не писа за линк за репаир мануал. И Как да покажа Waranty bulletin-a. Но ако написшете 0730J или WB533(1.1) в тарсачката ще излезе. Мисля че е интересно.
                Сажалявам за грешките в писането, но за 1 пат използвам ВР.

                Коментар


                • #9
                  От: КОЛКО КГ/М СЕ ЗАТЯГА ГЛАВАТА НА 2АD-FTV ДВИГАТЕЛИТЕ

                  Пак казвам, намери си оригиналния мануел. Аутодатата я остави. Не е приложима тук. Ако ти харчи масло най-често се сменя шорт блок. Мотора се прецаква от неправилно за тоя мотор каране. Издухването на гарнитурата не е типов проблем при тоя мотор.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X