Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрации в задната част при 80-100 км/час

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вибрации в задната част при 80-100 км/час

    Колеги , в диапазона 80-100 км в час Тойотата - 2ЛТ 86-та изпада в невероятни вибрации в задната част. При подаване на газ осезаемо се успокояват, но при отнемане на газта в купето става невъобразим шум. Волана Не тресе през това време, гумите са многократно балансирани и не дават отклонения.Имам подозрение за нещо по кардана /какво може да е това нещо??/ или - както каза един майстор - висящ лагер!! - Това пък къде е и как да разбера дали е здрав или не. Ако имате някакви идеи в каква последователност да действам - моля пишете. Поздрави !

  • #2
    От: Вибрации в задната част при 80-100 км/час

    При силно износено каре на кардана - целия се измества от оста си. Наблюдавал съм ефекта, това прави износеното каре.

    Коментар


    • #3
      От: Вибрации в задната част при 80-100 км/час

      Провери си кардана и състоянието на диференциала , но не при този майстор дето ти говори за опората на кардана , просто защото такава там няма
      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

      Коментар


      • #4
        От: Вибрации в задната част при 80-100 км/час

        Е това с висящия лагер беше яко. Като си смениш карето ДРУГАДЕ, му кажи на тоя, че е било от карданната спирачка.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Вибрации в задната част при 80-100 км/час

          Ако още не е навалял сняг погледни какво става отдолу или ако е то намери канал. Имай предвид ,че ако счупиш или скъсаш каре ще има сериозни последици.
          Така ,че действай докато е време.
          BJ73 + HDJ80 = HDJ73

          Коментар


          • #6
            От: Вибрации в задната част при 80-100 км/час

            Аз залагам за запекло каре, разбито каре или дисбалансиран кардан.
            И трите съм ги играл и са възможни.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #7
              От: Вибрации в задната част при 80-100 км/час

              Благодаря за помощта, започвам проверка на карето и ще докладвам при първа възможност. Поздрави на всички.

              Коментар


              • #8
                От: Вибрации в задната част при 80-100 км/час

                Кардана е демонтиран и е в процес на смяна на каретата. Само на преден мост колата върви без абсолютно никакви вибрации. Благодаря за компетентността. Поздрави.

                Коментар


                • #9
                  От: Вибрации в задната част при 80-100 км/час

                  Провери също колега и противотежистите на кардана !Да не би да липсва някое .
                  TODAY TOMORROW [COLOR=red]TOYOTA[/COLOR]

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X