Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рециклиране на TOYOTA BJ-75

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

    Допуснал съм грешка в мерните единици, добре че познавам хора като Митко (фулда) да ме просветляват като ми затъмнее Разликата в външните диаметри на лагерите е 0.02мм или 2 стотни оригинлния размер е 79,98 а стандартния е 80,00. След разговор с Митко всички съмнения в мен се изпариха
    __________________
    Лошото е че е само един в България и е в София.За Митко фулда пиша

    Коментар


    • #47
      До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

      Предавателното число не е променяно, сменя се само касетата на диференциала, пиньона и короната са си същите

      Коментар


      • #48
        До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

        Всички компоненти на задния диф са в работилницата ни и започваме зглобяването(най на края), всъщност от оригиналния мост останага само пиньона и короната с полуоските и кожусите всичко друго е чисто ново



        Те така се работи с бели ръкавички



        За отвора и резбата на кожуха за въздушната линия ползвах жокер "отиди на стругар" с много бургии и медчици





        почти е готово остава само гадния монтаж на зегерите на полуосите



        Кофтито е, че утре пак няма да остане време за работа по "Говедото" а много ми се иска да работя само по него.

        Коментар


        • #49
          До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

          Яворе тоя джак кам дифа ли е като част.

          Коментар


          • #50
            До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

            Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
            Яворе тоя джак кам дифа ли е като част.
            Е как? С него почиствам преди да сложа новата гарнитура

            Коментар


            • #51
              До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

              Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
              Е как? С него почиствам преди да сложа новата гарнитура

              Яворе, видях много хубави роубари на един приятел от Пловдив, каза че при теб са слагани. Браво, супер! Неговата ТЛС е като тази по която работиш, даже и цветът е същия, само дето неговата я взехме от Белгия на 0 км, но това са подробности. Въпросът ми е дали имате подобна броня за LJ 70, понеже заедно ходим на лов и просто не върви да сме различни /един екипаж сме все пак/. Благодаря предварително!
              Говоря ти дъще, сещай се снахо!

              Коментар


              • #52
                До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                Първоначално публикуван от box1 Преглед на мнение
                Яворе, видях много хубави роубари на един приятел от Пловдив, каза че при теб са слагани. Браво, супер! Неговата ТЛС е като тази по която работиш, даже и цветът е същия, само дето неговата я взехме от Белгия на 0 км, но това са подробности. Въпросът ми е дали имате подобна броня за LJ 70, понеже заедно ходим на лов и просто не върви да сме различни /един екипаж сме все пак/. Благодаря предварително!
                Първо добре довъл във форума. Видял си Жоро с неговото Говедо то е малко по различно от моето, отпред е с пружини и двигателя е 4,2.
                Иначе такива брони има и за LJ70 обади ми се да се разберем телефона ми е в подписа

                Коментар


                • #53
                  До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                  Яворе, тая медната тръбичка няма да стои там дълго. Нали в Бургас ми се счупиха и двете и Митко ми каза къде да ги направя. След 2 седмици пак се счупи едната, щото не можах да намеря някой добър майстор да ми каже , как се вързват към моста. Та не е лошо да помислиш по въпроса. Това масло като почне да се мандрахерца из дифа, ще стане интересно. Така си мисля де. Може и да не съм прав.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                    Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                    Първо добре довъл във форума. Видял си Жоро с неговото Говедо то е малко по различно от моето, отпред е с пружини и двигателя е 4,2.
                    Иначе такива брони има и за LJ70 обади ми се да се разберем телефона ми е в подписа
                    Не исках да споменавам имена! Ще се обадим! Мерси!
                    Говоря ти дъще, сещай се снахо!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                      Нещо бавно става тази TOYOTA, но да се надявам че ще стане както трябва.
                      Миналата седмица при мен пак се върна касетата със 100% въздушен блокаж на TJM доставена от ЛИКОН с благодарности на Пламен, същата вече знаех, че ще пасне на предния диф а не на задния както си мислихме.

                      Успях да намеря време между работат по другите джипки да направя ето това:



                      което е добра причина да сменя и всички лагери вътре, речено сторено, упражнението вече е отработено на задния диф и всичко стана като по книга



                      касетата не само че има блокаж но и самия диференциал е усилен, оригиналния е със една двоика сателити а тук са четири



                      сега вече си имам ARB на задия и TJM на предния мост, сериозно се замислих дали не направих грешка, че не смених и предавателните числа но за сега ще останат така, тъкмо като се навия ще направя инспекция на дифивете.

                      А ето така изглежда работната ни площадка май ще трябва да спра да ги разглобявам и малко да го позглобя

                      Коментар


                      • #56
                        До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                        баси то кат гараж за разфасофка станало при тебе.
                        айде сбирай вече.
                        кат ги гледам кви са червени и лъскави мостовете чак ми е чудно как ще ги окаляш

                        Коментар


                        • #57
                          До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Яворе, тая медната тръбичка няма да стои там дълго. Нали в Бургас ми се счупиха и двете и Митко ми каза къде да ги направя. След 2 седмици пак се счупи едната, щото не можах да намеря някой добър майстор да ми каже , как се вързват към моста. Та не е лошо да помислиш по въпроса. Това масло като почне да се мандрахерца из дифа, ще стане интересно. Така си мисля де. Може и да не съм прав.
                          По-скоро не е до маслото, а до начина, по който са сложени. Ако не е като хората, когато дифът работи, тръбичката се мърда насам-натам и е много вероятно счупването да е от това мърдане.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                            По-скоро не е до маслото, а до начина, по който са сложени. Ако не е като хората, когато дифът работи, тръбичката се мърда насам-натам и е много вероятно счупването да е от това мърдане.
                            на моя диф са гумени маркучета за блокажа.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                              Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                              на моя диф са гумени маркучета за блокажа.
                              Вътре в дифа?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                                Вътре в дифа?
                                да и са си оригинално така.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X