Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК100 алтернатор аутпут - слаб волтаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЛК100 алтернатор аутпут - слаб волтаж

    Здравейте, господа (и дами)

    От скоро съм собственик на една ТЛК (2005та) и сега се уча още -оправям "детските болести" както се казва. И стигнах до акумулаторите - стари, единя заминал, та сложих два нови (96А), но и при двата (стария и новия чифт) при замерването на зареждането волтажът при 600 об. е около 12.4В, което, според майсторите, е слабо. При 1000 об. вече е над 13В, на което ми дадоха довода "ами карай редовно на дълъг път да се зарежда", който, честно, не разбрах
    Та въпрос; такъв ли е обикновения заряд или имам грижа с алтернатора? как да подходя?

    Покорно благодаря предварително!

  • #2
    От: ТЛК100 алтернатор аутпут - слаб волтаж

    Абсолютно сигурно е, че не трябва да е така.

    Майсторите да се оправят, а ти повтори измерването след като си минал 30 километра. Новите акумулатори не са напълно заредени и това сваля показанието. Ако пак е такова никакво - ще ремонтираш.

    Коментар


    • #3
      От: ТЛК100 алтернатор аутпут - слаб волтаж

      Има си процедура за тестване на генератора от производителя, за това ще ти е необходим амперметър и волтметър.
      последователността на стъпките е:
      - разкачи минусовия терминал на акумулаторите.
      - развий гайката от алтернатора на терминал "В+" и откачи кабелната обувка
      - подвържи амперметъра между терминал "В+" и разкачения кабел (връзките трябва да са добре завити за да не нагорят)
      - подвържи минусувите терминали на акумулаторите
      - стартирай двигателя и увеличвай оборотите до 3000
      - отчитането на амперметъра трябва да е 10 ампера или по малко и волтажа да е в границите 13.2 - 14.8, ако волтажа е > от 14.8 то смени регулатора, ако е < 13.2 то провери регулатора и алтернатора както следва:
      а) провери масата "F"на двигателя и стартирай двигателя
      б) провери волтажа на терминал "В+" ако волтажа е > от 14.8 то смени регулатора
      в)ако волтажа е < от 13.2 волта провери алтернатора
      - намали оборотите до 2000 и включи фаровете и увеличи вентилатора за парното на макс.
      - ампеража трябва да е 30 или повече ампера. ако е по малко от 30А ремонтирай генератора

      надявам се тази информация да ти помогне.
      BJ73 + HDJ80 = HDJ73

      Коментар


      • #4
        От: ТЛК100 алтернатор аутпут - слаб волтаж

        Помага, благодаря. Заемам се..

        Коментар


        • #5
          От: ТЛК100 алтернатор аутпут - слаб волтаж

          Първоначално публикуван от rosco467 Преглед на мнение
          Помага, благодаря. Заемам се..
          Само ампермера трябва да е с по голям обхват!
          BJ73 + HDJ80 = HDJ73

          Коментар


          • #6
            От: ТЛК100 алтернатор аутпут - слаб волтаж

            Тези неща се правят с амперклещи. Нито лесно се намира амперметър със 200А обхват, нито лесно се свързва така, че нищо да не изгори.

            Коментар


            • #7
              От: ТЛК100 алтернатор аутпут - слаб волтаж

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Тези неща се правят с амперклещи. Нито лесно се намира амперметър със 200А обхват, нито лесно се свързва така, че нищо да не изгори.
              Нещо бъркаш амперите.На москвича амперметъра беше до 30А .

              Коментар


              • #8
                От: ТЛК100 алтернатор аутпут - слаб волтаж

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                Нещо бъркаш амперите.На москвича амперметъра беше до 30А .
                Да де, ама на москвича и генераторът му беше 40А. Тук нещата са други, токовете - също. Алтернаторът вероятно е в порядъка на 100 ампера.

                Коментар


                • #9
                  От: ТЛК100 алтернатор аутпут - слаб волтаж

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Да де, ама на москвича и генераторът му беше 40А. Тук нещата са други, токовете - също. Алтернаторът вероятно е в порядъка на 100 ампера.
                  да така е, по спецификация има два варианта 80 или 120 ампера генаратори.
                  BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                  Коментар


                  • #10
                    От: ТЛК100 алтернатор аутпут - слаб волтаж

                    И много често този ампермер не издържаше и се губеше зареждането,щото е слабичък.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ТЛК100 алтернатор аутпут - слаб волтаж

                      Само да се обадя, че е оправена работата; изгорели диоди, малко проблеми и с четките -такива работи.. сега вади 13.5-14.0. Пали една идея преди да завъртя ключа
                      Ел майсторе (да е жив и здрав) каза, че нещо мощно го е изпържило.. не съм специалист, но се надвявам това да не е разултата на друг проблем..
                      Още веднъж мерси за съветите..

                      Коментар


                      • #12
                        От: ТЛК100 алтернатор аутпут - слаб волтаж

                        Първоначално публикуван от rosco467 Преглед на мнение
                        Ел майсторе (да е жив и здрав) каза, че нещо мощно го е изпържило..
                        Я си признай - музика над 300 вата? Бълбукатор за браунов газ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: ТЛК100 алтернатор аутпут - слаб волтаж

                          Нямам представа Аз съм съвсем "прясен" собственик - засега се боря с разни дребни корекцийки и не ми е останало време да пробвам "екстрите". Всъщност пробвах колонките - стигнах до 40 и до там.. не издържах нагоре.. Инак не, няма тунинг, но и без него има куп закачки

                          Коментар


                          • #14
                            От: ТЛК100 алтернатор аутпут - слаб волтаж

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Я си признай - музика над 300 вата? Бълбукатор за браунов газ?
                            Алтернаторът може да се претовари и при:

                            1. Откачване клемите на акумулатора при работещ двигател
                            2. Подаване на ток (с кабели) при работещ двигател

                            Така ми обясни днес човекът, който ми смени алтернатора.
                            По-добре късно, отколкото по-късно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ТЛК100 алтернатор аутпут - слаб волтаж

                              Всичките 4 неща, дето може да се случат на един алтернатор, по реда на вероятност са:
                              1. Износени четки
                              2. Скапан регулатор (понякога е поправимо с елемент за половин стотинка)
                              3. Изгорели диоди
                              4. Прекъснати намотки

                              Ясене, 300 вата музика не вярвам да бръкне в здравето на 90+ ампера алтернатор. Една лебедка го товари в пъти повече, пък не сдават при всяко теглене.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X