Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет относно покупка на 90 серия къса база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет относно покупка на 90 серия къса база

    Привет колеги .Решил съм да си купувам отново тойота лендкруйзер къса база .Спрял съм се на 90 серия и по скоро на тази коята е с 1 KZ 125 кс и е на края на производство към 2001 със изчистиният фар .Ако може някой да ми даде съвет относно този модел като плюсове и минуси за модела и какво да гледам при пукупкат идали съм се спрял на подходящата модификация .Благодаря предварително
    П.С КАКВА Е РАЗЛИКАТА МЕЖДУ KJ 90 И KZJ90
    Последно редактирано от joro-g; 16-10-12, 11:14.

  • #2
    От: Моля за съвет относно покупка на 90 серия къса база

    Имам такава,ако искаш обади се,че мразя да пиша,0888223465,0899990744

    Коментар


    • #3
      От: Моля за съвет относно покупка на 90 серия къса база

      Имам 90-ка, но е 98-ма година, естествено, двигател 1KZte.
      След като видях темата на Ник Николов, стигам до заключението, че и в този случай, на първо място стои въпроса с корозията.
      Задължително оглед на канал/е, може и легнал отдолу /.
      За мотора има писано много - той е "стария", но си го харесвам.
      Нищо различно от която и да е кола за гледане ...
      Виското на перката да не е омаслено по оста, демек да не е прегрявана, особено, ако има теглич, в тази връзка съединител, който е тежък за моя вкус/сравнен с този на Патрола/.
      При равномерно движение - при включена висока предавка - със/ без газ да няма много "празно" или луфт.
      Последното го отдавам на нередовно гресиране на карданите, особено ако е използвана за влекач.
      Дали е така се разбира трудно - отдолу има кори.
      Заслушай се в стартера - гледам, почти всички са правили.
      Вози твърдо и не чак дотам комфортно - малко внимание към амовете отпред.
      Под 11 няма да гори, ама това не е към огледа
      Съвет, така "наизуст" - да е дошла от слънчева Италия, пък и да излезе дребен механичен проблем - може да се оправи.


      Сега като си го чета, не си го харесвам, но е трудно да се вмести в думи.
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #4
        От: Моля за съвет относно покупка на 90 серия къса база

        Имам такава - 98г. Много я харесвам. Гори между 8 и 10. С риск някой колега да не се съгласи гори и под 8. Ползвам я за ски, за гъби, до морето, по реки и планини (имам вила в Балкана и до нея малко няма път). Постоянно 4x4 с междинен диференциал, два блокажа, стабилност и много добра проходимост ( АТ гуми - Йокохама, зимни - Бричстоун), работи тихо, върви много добре, малко твърдо вози по лоши пътища. След като я купих смених - накладки, масла, ремък, предни спирачни дискове, накладки, биалетки, блокажа на задния диференциал, съединител, може би и още нещо. От тогава съм изминал около 40000 и съм сменял само маслото на двигателя, който е на 255 000 и изобщо не гори масло ( ОМВ 5x40 premium disel ). С зимна нафта от ОМВ пали при -25 градуса както през лятото. Колата е подходяща за ползване навсякъде - за мен идеалния компромис почти без компромиси. Аз бих предложил да я оценяваме по десетобална система:

        проходимост - 9
        цена - 10
        устойчивост на корозия - 8
        разход на гориво - 8
        надеждност - 10

        ...абе харесвам си джипа и поради това може да не съм ти много полезен.

        Коментар


        • #5
          От: Моля за съвет относно покупка на 90 серия къса база

          Благодаря за съветите колеги .За този модел има доста писано във форума и разбарах че този модел двигател 1KZ имал три генерации .Питането ми е от коя година се слага 3-та генерация ?понеже разбрах че била с по голям радиатор и други доработки относно прегряването .И по какво друго визуално мога да се орентирам че двигатела е 3-та генерация ?

          Благодаря

          Коментар


          • #6
            От: Моля за съвет относно покупка на 90 серия къса база

            Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
            Благодаря за съветите колеги .За този модел има доста писано във форума и разбарах че този модел двигател 1KZ имал три генерации .Питането ми е от коя година се слага 3-та генерация ?понеже разбрах че била с по голям радиатор и други доработки относно прегряването .И по какво друго визуално мога да се орентирам че двигатела е 3-та генерация ?

            Благодаря
            Ако някой отговори, ще бъде интересно, защото и аз не знам отговора.
            Определено, Джамбазов е човека, който може да каже, дано има добрината.
            За промените по охлаждането и Яро беше писал някъде, но къде ...?
            Life is too short to drive dull cars!

            Fight global warming !
            ... turn on your A/С !

            Коментар


            • #7
              От: Моля за съвет относно покупка на 90 серия къса база

              Спрял съм се на тази Тойота

              Само че едно ме узадачава ?Гледам на снимките че е по новия фейс пък е без копче на таблото за блокаж ?това според мен значи че е с LSD диф.Също така двитатела дали е от 3-та генерация ?Предполагам че ако ми дадат VIN ще се разбере ?моля за съвет !

              благодаря
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-11-12, 12:11. Причина: mobile.bg

              Коментар


              • #8
                От: Моля за съвет относно покупка на 90 серия къса база

                Много прилича като изпълнение на моята.
                Предпочитам вариянта без уширителите.
                Възможно е да е 2000-та година - различават се фаровете - тип кристални и джантите с три "спици".
                Иначе, дежурните "бисери", като ТДИ, офроуд пакет, блокаж на диференциала/вероятно е с ЛСД, а се блокира централния, но последното не е екстра/.
                Без обикаляне и гледане на място няма как да стане.
                Успех!
                Life is too short to drive dull cars!

                Fight global warming !
                ... turn on your A/С !

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за съвет относно покупка на 90 серия къса база

                  За генерациите не помня датите, но тоя мотор прегрява основно заради протекла водна помпа. Датчика за температурата е много високо и като остане сух пада стрелката и си прегряваш доволно. Другото често прегряване е през затлачения с кал, листа, осили и подобни раздиатор. При изправна охладителна система няма ядове.
                  Тази на снимката според мен е с тайвански фарове и тайванска решетка, фугата над задния стоп е неадекватна за модела, както и линията под задният прозорец. Волана е претапициран. Според мен е била "таванирана", или "челосана", но това е само по снимки, може и да не съм прав.
                  Модела се предлага с три дифа, отворен, ЛСД и с локер. ВИНа определено би казал доста. Отделно, че покупка на такова нещо нов внос почти винаги е голяма греда.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за съвет относно покупка на 90 серия къса база

                    Дали да не се напрегнеш малко за 90 серия с 1KDFTV - правят ги от 2002. Карам такава, много съм доволен
                    LZ1AIV

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за съвет относно покупка на 90 серия къса база

                      Тази на снимката според мен е с тайвански фарове и тайванска решетка, фугата над задния стоп е неадекватна за модела, както и линията под задният прозорец. Волана е претапициран. Според мен е била "таванирана", или "челосана", но това е само по снимки, може и да не съм прав.
                      Позна на 100%

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за съвет относно покупка на 90 серия къса база

                        Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                        Дали да не се напрегнеш малко за 90 серия с 1KDFTV - правят ги от 2002. Карам такава, много съм доволен
                        Имам възможност колега но нещо съм скептично настроен към D4D от гледна точка на проблеми с електрониката и по точно дюзите

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за съвет относно покупка на 90 серия къса база

                          Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                          Позна на 100%
                          Ходи да я гледаш ли?
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля за съвет относно покупка на 90 серия къса база

                            От този търговец сме си патили , разходи ни от Русе до Дупница за да разберем , че колата е с не съвсем редовни документи . Беше снимана до същата стена и по предварителни разговори по телефона беше всичко точно а на място се оказа , че не е съвсем така ! Та имайте едно наум !
                            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля за съвет относно покупка на 90 серия къса база

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              Ходи да я гледаш ли?
                              Не съм ходил .Но от друг колега разбрах

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X