Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Тойотата днес

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Тойотата днес.

    Ето с какво се сдобих днес- кука за дърпане с резба. Когато ми потрябва, само я завивам за шасито.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0874.jpg
Прегледи:1
Размер:191.3 КБ
ID:5420013
    Прикачени файлове
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • От: Какво направих по Тойотата днес.

      Колега тая кука държи на опън, не на огъване, така поставена ще се скърши веднага, излисли я назад да стърчи не на долу.

      Коментар


      • От: Какво направих по Тойотата днес.

        Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
        Колега тая кука държи на опън, не на огъване, така поставена ще се скърши веднага, излисли я назад да стърчи не на долу.
        Може и така да е. С пробване става.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • От: Какво направих по Тойотата днес.

          Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
          Може и така да е. С пробване става.
          По добре не пробвай ,че ще прецакаш резбата и след това става неизползваемо .
          Оригинално има планки за дърпане хванати там и на другия отвор до него, като на планката е заварено ухо в предния край. Много лесно може да си го направиш, планка с два отвора и ухо заварено отпред.
          Има възможност да се монтира такава планка и от другата страна, така ,че ако си решил да дърпаш така както е сега ще имаш още една възможност .
          BJ73 + HDJ80 = HDJ73

          Коментар


          • От: Какво направих по Тойотата днес.

            Планки имах, но ги махнах, че бяха много ниско.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • От: Какво направих по Тойотата днес.

              Лятото не ми предостави много възможностти за каране на джипката, но с лошото време "звярът" бе вкаран в експлатация моментално. Съответно пак почнах да мисля какво и как може да се промени че да ми стане по-комфортно и по удобен. Ето и какво сътвори моят мозък последно. Целият багажник е задигнат, при което както виждате се оформят 2 чекмеджета за аксесоари и принадлежностти. Има още 2 помещения съответно от ляво и дясно на чекмеджетата които се отварят нагоре, но забравих да ги снимам. Утре ще кача снимки и на тях.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1040.jpg
Прегледи:1
Размер:226.6 КБ
ID:5420372Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1082.jpg
Прегледи:1
Размер:199.6 КБ
ID:5420373Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7413.jpg
Прегледи:1
Размер:198.4 КБ
ID:5420374

              Коментар


              • От: Какво направих по Тойотата днес.

                Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                Лятото не ми предостави много възможностти за каране на джипката, но с лошото време "звярът" бе вкаран в експлатация моментално. Съответно пак почнах да мисля какво и как може да се промени че да ми стане по-комфортно и по удобен. Ето и какво сътвори моят мозък последно. Целият багажник е задигнат, при което както виждате се оформят 2 чекмеджета за аксесоари и принадлежностти. Има още 2 помещения съответно от ляво и дясно на чекмеджетата които се отварят нагоре, но забравих да ги снимам. Утре ще кача снимки и на тях.
                [ATTACH=CONFIG]507419[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]507420[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]507421[/ATTACH]
                Много добре се е получило. имаш ли по подробни снимки от времето на изработването?
                BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                Коментар


                • От: Какво направих по Тойотата днес.

                  Днес гресирах 4-те карета на карданите с грес Литол 24(мисля, че е добра). Проверих маслата в дифовете, скоростната кутия и раздатката. Всички бяха ОК, освен раздатката- долях 100 грама Немско масло 80W90 GL4. Знам, че по предписание на производителя, маслото трябва да е 75W90. Но мисля, че за раздатката не е проблем.

                  Как се проверява нивото на смазката в главините на предния мост ? Мисля, че се слагаше молибденова смазка. Мисля, че имаше едно болтче,горе на главината, и оттам се налива смазката, но колко и кога ?
                  Миналата година сменях семерини и кичета на главините. Майстора ми каза, че е сложил смазка, но искам да проверя.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Тойотата днес.

                    Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                    ...
                    но колко и кога...
                    Есен и пролет. Есента не трябва да се пропуска, тъй като "смазката" освен , че маже полу- сферата предотвратява и заледяването и. А заледяването разкъсва семеринга.
                    Смазката е смес от трансмисионно масло и литиева грес. "Колко да е?" Ами до половината на сферата - само не ме питай колко събира сферата.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Тойотата днес.

                      Дай повече информация ? Трябва ли да се смесват, или има готова смес ?
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Тойотата днес.

                        Чиста молибденова грес се слага.Справка- теми на Митко Фулдата,който е капацитет по Тойоти,но за съжаление вече не пише тук.
                        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                        Враца

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Тойотата днес.

                          Може и "молибденова грес". Ако се кара предимно в екстремни условия.
                          Т.н. "молибденова грес" е литиева грес с добавка молибденов десулфид.
                          Ако се кара нормално, литиевата грес без добавки стига и за карето, и за сферата. А и сети се колко "молибден" остава като добавиш трансмисионното масло.
                          Ако искаш яко "молибден", трябва допълнително добавка молибден за трансмисионното масло.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Тойотата днес.

                            С две думи- важното е да има нещо вътре, да маже. Греста ще я вкарам вътре с такаламита, но колко ? Как да проверя колко е половината на сферата ?
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Тойотата днес.

                              Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                              С две думи- важното е да има нещо вътре, да маже. Греста ще я вкарам вътре с такаламита, но колко ? Как да проверя колко е половината на сферата ?
                              Това не е толкова прецизен възел и малко +, или - не са от значение. Аз първо набутвам с такаламита греста и после с шприца набутвам маслото. Трябва да се разбие от само - себе си.
                              "Колко?" От Ленд Ровър форума са ми носили оригинални тубички за ролварите - по тубичка за сфера. Трябва да видя грамажа за да сме точни.
                              Или оня дърт боец Тарга-та да си каже.
                              Последно редактирано от Аndro 160; 07-11-12, 19:34.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Тойотата днес.

                                Дано види темата и да каже!
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X