Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Тойотата днес

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Тойотата днес

    Цинга и др. цинкови продукти имат смисъл единствено и само върху гол неръждив метал.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Какво направих по Тойотата днес

      Реда е : колата се вдига на подемника ; измива се яяяякооо , с всевъзможни обезмаслители (6часа) ;напръсква се тотално с ръждопреобразовател (вюрт е ок , аз препоръчвам Fertan ) +кухините ! ;оставя се химията да работи колкото си пише (фертана поне седмица ) ; вдига се колата пак , измива се яко ; изъхва ; пръска се с ВАКСА +кухините
      Не рекламирам специялна вакса , но четете . Всяка марка има поне по 5 вида вакси за различна апликация .
      Ииии има професионалости в занаята , които дават по 5 години гаранция за деянията си !
      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

      Коментар


      • От: Какво направих по Тойотата днес

        Забравих : тия мои акъли важат за повърхностна ръжда. Ако има дупчица нейде : не се занимавайте и карайте дорде задния мост ви изпревари

        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

        Коментар


        • От: Какво направих по Тойотата днес

          Не бива да ви мързи! Сваляте купе, мостове, двигател,скорости и тръбопроводи, т.е. всичко от рамата. Новите я на песъкоструй. Кърпите където трябва или направо сменяте поизгнилите детайли ако има такива. След това грунд, боя и консервиращо в кухините.
          Сглобявате колата по обратния ред. Всичко друго е компромис.

          А иначе и аз поработих днес по моята LC200. При нея долната част на задната врата се отваряше рязко и падаше удар.
          Това предизвикваше в мен ненужен стрес и напрежение.

          Наложи се да си поръчам панта с демпфер от същия модел 200, но от по-баровската модификация

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1617.jpg
Прегледи:1
Размер:783.4 КБ
ID:5814700

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1619.jpg
Прегледи:1
Размер:722.5 КБ
ID:5814701

          След това демонтажа на старата и монтажа на новата панта мина безпроблемно.
          Беше:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1618.jpg
Прегледи:1
Размер:585.2 КБ
ID:5814702
          Стана така:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1620.jpg
Прегледи:1
Размер:728.0 КБ
ID:5814703

          Вече вратата пада плавно и внимателно изпъва въженцата които я държат за да не опре в бронята.
          Аз доволен, че вратата ми се отваря като на Range Rover.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: Какво направих по Тойотата днес

            Човек ако разполага със средства, желание и акъл, рабира се нещата се получават по-добре от при нов автомобил. Аз се придържам към това да няма ръжда и да е в експлоатационна годност без вероятност да ме остави някъде, със съответните изменения според нуждите ми.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Какво направих по Тойотата днес

              Я да забия един тъп въпрос- 2006 Тойота Секвоя, същото като Ланд Круизер в оправлението /не че има голямо значение/ хидравличната на волана и ползва ATF WS /оригиналното за модела/. Течноста сменена на цяло преди по-малко от 10 000 километра. Последно време започна да почернява бързо и волана някак си затяга от време на време. Няма течове, шумове, вибрации...
              Та тъпия въпрос е, да сменям ли всичко /помпа, маркучи, течност и рейка/ или да оставя рейката на мира за сега? “Отиди на майстор” струва колкото 2 рейки, и от там е дилемата. Тръгна ли да се цапам за да спестя майстора, искам да се цапам веднъж, пък и нямам време за повторни гимнастики.
              С 2 думи, колко е вероятно да се ебава рейката /за steering rack говорим нали?/?

              Колата е на незнайно колко мили, като нова от всякъде, капка ръжда няма, никакви болтове няма да са клеясали, минавала на сходимост на предницата преди 2 месеца.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Какво направих по Тойотата днес

                А дали не е от някое каре по кормилния прът? В момента чакам да ми пристигне такава част. И на Киа-та веднъж затяга, веднъж не....

                Изпратено от моят BAH-W09 с помощта на Tapatalk
                Марин Райковски

                Коментар


                • От: Какво направих по Тойотата днес

                  Първоначално публикуван от marinrr Преглед на мнение
                  А дали не е от някое каре по кормилния прът? В момента чакам да ми пристигне такава част. И на Киа-та веднъж затяга, веднъж не....

                  Изпратено от моят BAH-W09 с помощта на Tapatalk
                  Абе може от каре да е, ама защо ми почерня течността в хидравликата тогава? Аз на всичките си коли гледам къде що има да е бистро и оригинален цвят. Базирано само на промяната на цвета ще я избуша цялата хидравлична кормилна система /помпата и маркучите отлитат със сигурност/.
                  И от какво чак така ще запече каре. Както казах, капчица ръжда няма никъде.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Тойотата днес

                    Визуално изглежда добре. Но ако има голямо пречупване и е подложено на системно обливане от вода, сдава багажа. Служебните Рена Мастър изкарват около три години. Почти на всички ги смених. На Сорентото поне е на 14 години.

                    Изпратено от моят BAH-W09 с помощта на Tapatalk
                    Марин Райковски

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Тойотата днес

                      Всичко по колата е стандартно, няма изгъзици по размер гуми и окачване. И я вали дъжд 3 пъти в годината. Вода вижда само ако я замъкна на автомивка /ама нямам време за това/.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Тойотата днес

                        Цинга и др. цинкови продукти имат смисъл единствено и само върху гол неръждив метал.
                        Гол и неръждив беше и сега като люпня отдолу свети чак .
                        Реда е : колата се вдига на подемника ; измива се яяяякооо , с всевъзможни обезмаслители (6часа) ;напръсква се тотално с ръждопреобразовател (вюрт е ок , аз препоръчвам Fertan ) +кухините ! ;оставя се химията да работи колкото си пише (фертана поне седмица ) ; вдига се колата пак , измива се яко ; изъхва ; пръска се с ВАКСА +кухините
                        Не рекламирам специялна вакса , но четете . Всяка марка има поне по 5 вида вакси за различна апликация .
                        Ииии има професионалости в занаята , които дават по 5 години гаранция за деянията си !
                        Така е , но ми липсва подемника , но и до сега пада яко миене .И аз си мисля за фертрана .А ,кои са професионалистите -може и на лично съобщение ?

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Тойотата днес

                          "Не бива да ви мързи! Сваляте купе, мостове, двигател,скорости и тръбопроводи, т.е. всичко от рамата. Новите я на песъкоструй. Кърпите където трябва или направо сменяте поизгнилите детайли ако има такива. След това грунд, боя и консервиращо в кухините.

                          Сглобявате колата по обратния ред. Всичко друго е компромис."

                          Ми НЕ.
                          Не е от мързел ,за собствениците на олдтаймери. Нито от икономия. Но не го правят тъй. А техните коли ,когато са произвеждани ,никой не ги е защитавал срещу корозия и никой не е мислел ,че ще се ръсят пътищата със сол или други гадости.

                          П.п. пясъкоструя стига само до там ,до където и окото ми.

                          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Тойотата днес

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Я да забия един тъп въпрос- 2006 Тойота Секвоя, същото като Ланд Круизер в оправлението /не че има голямо значение/ хидравличната на волана и ползва ATF WS /оригиналното за модела/. Течноста сменена на цяло преди по-малко от 10 000 километра. Последно време започна да почернява бързо и волана някак си затяга от време на време. Няма течове, шумове, вибрации...
                            Та тъпия въпрос е, да сменям ли всичко /помпа, маркучи, течност и рейка/ или да оставя рейката на мира за сега? “Отиди на майстор” струва колкото 2 рейки, и от там е дилемата. Тръгна ли да се цапам за да спестя майстора, искам да се цапам веднъж, пък и нямам време за повторни гимнастики.
                            С 2 думи, колко е вероятно да се ебава рейката /за steering rack говорим нали?/?

                            Колата е на незнайно колко мили, като нова от всякъде, капка ръжда няма, никакви болтове няма да са клеясали, минавала на сходимост на предницата преди 2 месеца.
                            Секвоята е точно копие на Тундрата , а те си имат проблем точно с кормилният прът . Има едно доста нестандартно каре точно на излизане от купето и то клеясва , симптомите са точно същите които си описал, добрата новина е , че е напълно разглобяем възел и е необходимо просто да се измие и смаже с нова грес. За последните няколко месеца на два такива камиона реших този проблем, отнема около час . Относно потъмняването на маслото , просто преди теб никой никога не го е сменял , ти си сменил голяма част но не и всичкото остатъците от старо масло и замърсяванията по системата са достатъчни да ти променят цвета на маслото . Ако имаш път към Лас Вегас ,обади се и ще ти реша проблема срещу 1-2 бири , пък може и да почерпя
                            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Тойотата днес

                              Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                              Секвоята е точно копие на Тундрата , а те си имат проблем точно с кормилният прът . Има едно доста нестандартно каре точно на излизане от купето и то клеясва , симптомите са точно същите които си описал, добрата новина е , че е напълно разглобяем възел и е необходимо просто да се измие и смаже с нова грес. За последните няколко месеца на два такива камиона реших този проблем, отнема около час . Относно потъмняването на маслото , просто преди теб никой никога не го е сменял , ти си сменил голяма част но не и всичкото остатъците от старо масло и замърсяванията по системата са достатъчни да ти променят цвета на маслото . Ако имаш път към Лас Вегас ,обади се и ще ти реша проблема срещу 1-2 бири , пък може и да почерпя
                              Баси, ако е само каре и малко грес, ще ти викна бутилка по FedEx от каквото пиеш! Не за друго, ами за последните 4 месеца съм имал 3 почивни дни, просто нямам време за кормилни прътове, после пък сходимост, дивотии... А течността ще я сменя пак цялата, имам няколко кашона ATF WS.
                              Като се замъкна някой път във Вегас, черпенето от мен!
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Тойотата днес



                                Разбира се, че където се налага се слага грунд. Рамата беше разкомплектована - даже резервната гума свалена. Измина отвътре и отвън, а вътре е напръскана с 360 градусова дюза (с препарат на парафина основа - то ръждата обикновено тръгва отвътре все пак). Гледах да го направя възможно най-читаво, защото въпреки че Hilux-a е на около три години, явно от Тойота са си спестили разходите по защитата на рамата - имаше забележки по нея.
                                Тел / Viber: +359 889 396 793

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X