Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Тойотата днес

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преден калник на 70-ка.

    Онзи ден, тръгнах да правя странично кълбо с Тойота-та, но за щастие, успях на половина. Въпросът ми е- може ли да се сваля предният калник, за да го изправя ?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG.359.jpg
Прегледи:1
Размер:135.2 КБ
ID:5488919
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • От: Какво направих по Тойотата днес.

      Преди няколко дни се появи шум отзаде.Отворихме диференциала и го извадихме.Двете ламаринки които са около полуоските едната беше паднала и явно е тракала в короната при въртене.Също така и карето на задния кардан беше счупено.Сменихме кардана и за всеки случай сложихме един друг диферентциал,защото незнаем дали му има нещо на стария,също сменихме и семирингата от едната страна защото постоянно течеше масло.Видяхме,че на кожуха има табелка на която пише only LSD oil,значи е LSD.Като има време ще отворим стария и ще го прегледаме.Дали има лагери за смяна как са пластините и така. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1657.jpg
Прегледи:1
Размер:152.7 КБ
ID:5488898Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1646.jpg
Прегледи:1
Размер:211.1 КБ
ID:5488900Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1639.jpg
Прегледи:1
Размер:202.9 КБ
ID:5488901Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1637.jpg
Прегледи:1
Размер:245.9 КБ
ID:5488902Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1636.jpg
Прегледи:1
Размер:216.4 КБ
ID:5488903Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1635.jpg
Прегледи:1
Размер:161.0 КБ
ID:5488904Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1634.jpg
Прегледи:1
Размер:186.1 КБ
ID:5488905Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1632.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5488906Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1630.jpg
Прегледи:1
Размер:125.4 КБ
ID:5488907Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1629.jpg
Прегледи:1
Размер:145.2 КБ
ID:5488910Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1628.jpg
Прегледи:1
Размер:178.9 КБ
ID:5488918Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1626.jpg
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5488920Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1625.jpg
Прегледи:1
Размер:275.9 КБ
ID:5488952Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1623.jpg
Прегледи:1
Размер:161.4 КБ
ID:5488955Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1622.jpg
Прегледи:1
Размер:153.0 КБ
ID:5488956
      Прикачени файлове

      Коментар


      • От: Какво направих по Тойотата днес.

        Днес сложих нови тонколонки и сега е голям кеф, с музика. Поръчал съм боя, тези дни ще дойде и ще оправя и смачканото по джипа.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • От: Какво направих по Тойотата днес.

          Ще трябва доста работа, да се прави. Вчера разчоплих малко калниците и се смаях. Махнах няколко парчета кит, дебели по 1 сантиметър, направо се ужасих. Сега съм я дал да я правят и на 19,20 ще ви покажа резултата.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • От: Какво направих по Тойотата днес.

            Снимай и преди,за да видим разликата

            поздрави

            Коментар


            • От: Какво направих по Тойотата днес.

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              Снимай и преди,за да видим разликата

              поздрави
              Като махнах кита, не съм я снимал, но ето снимки, след като я обърнах.
              По принцип, не можеш да кажеш, че е била обръщана.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4278.jpg
Прегледи:1
Размер:221.1 КБ
ID:5493239

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4279.jpg
Прегледи:1
Размер:222.1 КБ
ID:5493240
              Под резервоара, се вижда, че няма кит. Сега няма навсякъде, около резервоара.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4280.jpg
Прегледи:1
Размер:196.0 КБ
ID:5493241
              Единственото по-нагънато, беше предният калник. Беше отишъл много навътре, към двигателя. Имал съм и късмет, че е нямало камъче, което да счупи прозореца.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4281.jpg
Прегледи:1
Размер:226.5 КБ
ID:5493242
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • От: Какво направих по Тойотата днес.

                Днес си закичих Тойотата с е тоя прожектор Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-06-14 18.38.22.jpg
Прегледи:2
Размер:191.6 КБ
ID:5493261
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар


                • От: Какво направих по Тойотата днес.

                  В процес на работа.
                  Калникът вече е изправен, китосан и чака да бъде боядисан.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG.518.jpg
Прегледи:1
Размер:125.4 КБ
ID:5493519

                  Предишният път, когато са я ''мазали'', са си оставили ръцете. На задните калници, са слагали кит, директно върху заводските лепенки. Днес като видях, се хванах за главата.
                  Иначе и калниците, трябва само да се боядисат.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG.517.jpg
Прегледи:1
Размер:159.8 КБ
ID:5493521
                  Огледалото трябваше да дойде тази седмица, но от сайта ми се обадиха и казаха, че са се объркали и са го пратили в Белгия. Дано другата седмица дойде.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Тойотата днес.

                    Мадамата е готова. Има малко преливане на цветовете, защото не са уцелили точно цвета, но здраве да е. Ето малко снимки, утре по-хубави.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG.521.jpg
Прегледи:1
Размер:136.5 КБ
ID:5494618

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG.522.jpg
Прегледи:1
Размер:124.0 КБ
ID:5494619

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG.523.jpg
Прегледи:1
Размер:113.6 КБ
ID:5494620
                    Ето го преливането на цветовете.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG.524.jpg
Прегледи:1
Размер:119.3 КБ
ID:5494621
                    Понеже отзад е като аквариум, стъклата вече са затъмнени. Абе.. баровска работа, ако и джипът беше 200 серия, а не 70.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG.528.jpg
Прегледи:1
Размер:171.0 КБ
ID:5494625
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Тойотата днес.

                      И огледалото дойде. Сега разбрах защо всички търсят огледала втора употреба- защото новите са пластмасови и са абсолютни боклуци. Съмнява ме да издържи борбата, с клоните.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Тойотата днес.

                        Райковски, къде го видя преливането на цветовете , щото аз виждам отсичане с хартиенето тиксо..Не че има някакво значение за гората, никой няма да те върне, ама въпроса е принципен, но пък тогава можеше да си я оставиш във вида в който беше. Предния капак и той ли е пръскан до половината? Човек като не може да прелива, по- добре е да пръсне целия детайл, боята не е кой знае каква сума, или от ръб до ръб , така по- малко си личи. Не се засягай, от малко градивна критика. Да те радва машината е важното и да ти доставя удоволствие.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Тойотата днес.

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          Райковски, къде го видя преливането на цветовете , щото аз виждам отсичане с хартиенето тиксо..
                          Ами загледайте се и ще видите, че цветовете се разминават. Невъзможно е да се направи същият цвят.

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          ..но пък тогава можеше да си я оставиш във вида в който беше.
                          Как ли пък не. Най-мразя мурдарски истории. Ако някой може да си гледа джипа в окаяно състояние и намачкан, то аз не съм такъв.

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          Предния капак и той ли е пръскан до половината?
                          Не е пръскан, не знам защо така сте си намислили.

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          Човек като не може да прелива, по- добре е да пръсне целия детайл, боята не е кой знае каква сума, или от ръб до ръб , така по- малко си личи.
                          Това можете да го кажете, след като покажете на всички ни, че Вие можете и, че сте по-читав майстор от този, който ми е правил джипа. В противен случай, това което сте написали, няма стойност и не можете да ме убедите, че майсторът не си е свършил работата.

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          Не се засягай, от малко градивна критика.
                          Ни най-малко. Ще се засегна, отново, след като покажете, че сте добър майстор, който си разбира от работата.

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          Да те радва машината е важното и да ти доставя удоволствие.
                          Благодаря, доставя ми удоволствие, дори и когато е недоправена, както твърдите в момента.
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Тойотата днес.

                            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                            Ами загледайте се и ще видите, че цветовете се разминават. Невъзможно е да се направи същият цвят.
                            Вчера след като разгледах снимките и на мен ми хрумна това, че боядисването е под всякаква критика. За гората става, но аз не бих платил и лев за такъв "майсторлък".
                            Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                            BMW F650CS
                            Радо о885 5о 59 5о

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Тойотата днес.

                              Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
                              Вчера след като разгледах снимките и на мен ми хрумна това, че боядисването е под всякаква критика. За гората става, но аз не бих платил и лев за такъв "майсторлък".
                              Защо ? Разбирам да е само боядисването, да, но майсторът я е изправил перфектно, не може да се разбере, че е била обръщана. Сложил е кита много внимателно, направил го е перфектно. Боята вече се сля с другата и въобще не личи, мога да го снимам. Взе ми толкова пари, колкото другите майстори ще ми вземат само за затъмняването на стъклата.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Тойотата днес.

                                Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                                Защо ? Разбирам да е само боядисването, да, но майсторът я е изправил перфектно, не може да се разбере, че е била обръщана. Сложил е кита много внимателно, направил го е перфектно. Боята вече се сля с другата и въобще не личи, мога да го снимам. Взе ми толкова пари, колкото другите майстори ще ми вземат само за затъмняването на стъклата.
                                Абе може и така да е, ама то все едно да отидеш на ресторант и да ядеш "първо" и "второ", които да са перфектни и като ти поднесат десерта да е развален - усещането за цялото мероприятие се разваля. Та така и с боята. Тя се вижда, това е.

                                Не може да не личи, след като е друг цвят, ама важното е ти да си доволен.
                                Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                                BMW F650CS
                                Радо о885 5о 59 5о

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X