Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнително охлаждане на ТЛК LJ 70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Допълнително охлаждане на ТЛК LJ 70

    Като за начало - смени ли си антифриза , или в квото и да се е превърнала течността (полукалното желеподобно съединение ) движещо се некакси в двигателя и радиатора ,турбината и тръбите ? Според някои набедени за инженери японци , водната помпа е консуматив , и се сменя с всяко сменяне на ангренажния ремък , а не като мен-ако протече случайно некога си . Между другото - за много от колите цената и' не е висока , но за туй магаре не съм питал . Пишете , ако знаете .
    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

    Коментар


    • #17
      От: Допълнително охлаждане на ТЛК LJ 70

      Колега, антифриза не съм го сменял да си призная честно, защото я купих зимата от колега от форума от Велико Търново и не съм имал проблем с паленето или охлаждането и затова съм го приел за добър антифриза. Само наскоро долях малко водичка. Но ще купя червен или син антифриз и ще го сменя. Иначе водните помпи наистина не са скъпи. Но как да разбера дали е за смяна и дали е предписана като консуматив? Извадил съм цените от Евро07, там предлагат много богат избор на хубави и евтини части.
      Код Каталожен № Марка Артикул Цена магазин Нал.
      1 10775 10775 KWP ПОМПА ВОДНА , 115.08лв.
      2 GWT-108A GWT-108A GMB ПОМПА ВОДНА , 184.76лв.
      3 GWT-73A GWT-73A GMB ПОМПА ВОДНА , 120.34лв.
      Заместители
      1 Пълна GWT-61A GWT-61A GMB ПОМПА ВОДНА , 62.69лв.
      3 Пълна 24-0775 24-0775 METELLI ПОМПА ВОДНА , 94.48лв.
      Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
      А ако това не е най- важното...не знам кое

      Коментар


      • #18
        От: Допълнително охлаждане на ТЛК LJ 70

        Още нещо по охлаждането :
        Моето магаре имаше лек теч от охладителната система . На най-високото място-там от дето взема вода за турбото и е сложено капаче с три болчета , на най-видното място под капака , сълзеше . Вероятно от опечена гарнитура . Карах и доливах миниятурни количества антифриз дълго време , докато не реших да го отстраня теча . Въпросните 3 болтчета са завити преди 25 години в алуминиев корпус и от самото начало ми бе ясно че нема да излезат лесно . Късане , разпробиване , резба и нови . Но , чудо :греенето спря .
        Та извода май е :охладителната система и на тоя автомобил е правена да работи под налягане . Всяко едно сълзене от некъде си , значи взима и въздух от там. Друго слабо място на системата под налягане е капачката за доливане (при тез не е на радиатора)- и тя трябва да е в изправност .
        Дано да съм полезен , щото се олях с писането.........
        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

        Коментар


        • #19
          От: Допълнително охлаждане на ТЛК LJ 70

          Колега в крайна сметка имаш ли дифузьор или нямаш ако нямаш сложи си и няма да имаш проблем (на снимките не го виждам).
          ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

          Коментар


          • #20
            От: Допълнително охлаждане на ТЛК LJ 70

            Имам дифузьор зад радиатора. Отпред между решетката и радиатора няма нищо.
            Иначе направих предписаните почиствания и смяна на антифриза (калното желе) и сега нямам проблем. Оставям едно обаче, че няма сериозна кал по пътеките и за момента нямам сериозни препятствия.
            Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
            А ако това не е най- важното...не знам кое

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X