Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тампони буферни между шасито и задния мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тампони буферни между шасито и задния мост

    Здравейте колеги,
    пиша тази тема с идеята да спестя време на следващия, който има същия проблем. При натоварен джип (4 или 5 човека) при разходки или средно тежък оффроуд, при голяма неравност се чува силен метален удар отзад. Отначало реших, че са заминали амортисьорите и ги смених веднага с японски ТОКИКО, доста прилични и на прилична цена от Евро07 към 100 лева, но за съжаление шумът остана. След консултация с различни специалисти и неспециалисти, открих пълната липса на буферните тампони, които ограничават сгъването на моста и предотвратяват удрянето му в шасито. Беше останало само планката. Веднага планките бяха демонтирани (много много трудно, защото болтовете бяха играли ролята на тампон и съответно бяха станали като пирони...) Веднага обаждане в Евро07 дадоха ми оригиналните каталожни номера 48304-60050 десен и 48305-60020 ляв. За съжаление те не ги внасяли, защото прекалено рядко се поръчвали и аз звъннах в Тойота...те ми казаха 143 лева за единия и 25 дена доставка. Съответно нямаше сделка, след телефониране по много бройни други вносители на части стигнах до Бойко Борисов. Не премиерът, а магьосникът на тампони за 20 лева на бройка ми ги направи като от японска фабрика преди земетресението. Прилагам снимкаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:5928664.
    Снимките са от друг джип с оригиналните такива тампони.
    Прикачени файлове
    Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
    А ако това не е най- важното...не знам кое

  • #2
    От: Тампони буферни между шасито и задния мост

    Дай му координатите на Б.Б./не на премиера!/.
    Може да потрябват.
    Ако е реклама, може и на лични.
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #3
      От: Тампони буферни между шасито и задния мост

      Телефонът му е 0878541281. Не мисля,че някой ще помисли, че е реклама. Всички знаем колко екзотични са някои от нашите части и като не можем да ги намерим си ги правим.
      Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
      А ако това не е най- важното...не знам кое

      Коментар


      • #4
        От: Тампони буферни между шасито и задния мост

        Да тези тампони липсват на пазара само че ги има на 50 лв.оригинални тойота.Бях поръчал 10 бройки и има още.
        ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

        Коментар


        • #5
          От: Тампони буферни между шасито и задния мост

          Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
          Дай му координатите на Б.Б./не на премиера!/.
          Може да потрябват.
          Ако е реклама, може и на лични.
          На мен ми дай на премиера ако може. Малко да го попсувам, че ме влече.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: Тампони буферни между шасито и задния мост

            Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
            Дай му координатите на Б.Б./не на премиера!/.
            Може да потрябват. ...
            Не съм сигурен дали при този човек ми правиха на времето задните тампони на Патрула, но правените издържаха много малко преди гумата да се отлепи от метала ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Тампони буферни между шасито и задния мост

              До flex: Колега не съм се сетил да мина да питам при теб, а поне 5 пъти минах покрай вашия гараж. Следващия път ще знам.
              До targa: колега пробвай на мейл-а "azsumshefa@raq.com", ама не казвай,че от мен го имаш
              До Чавдар (V93): Надявам се на обратното, ще споделям дали имам забележки, за сега се държат супер, а са под много голям стрес. Момчето, с което караме е с двуместна витара и всичките зрители се возят при мен, 4 5 или 6 всички заедно и към Витоша... смятам,че ще мога да дам обективно мнение след още малко време да мине.
              Успешна и дай Боже кална седмица, че от тая суша ми свърши нафтата в търсене на нови пътеки.
              Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
              А ако това не е най- важното...не знам кое

              Коментар


              • #8
                От: Тампони буферни между шасито и задния мост

                Колега да се беше обадил наистина правените карат много малко.Има още.
                ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

                Коментар


                • #9
                  От: Тампони буферни между шасито и задния мост

                  И моите тампони са свършили майстора каза 2 броя горни и 2 броя долни , цената им е към 500 лева оригинални понеже нямало други . 94г. Хайлук Сърв 3.0 ТД. Къде да търся нещо по ефтини ?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X