Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota FJ на ГАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Toyota FJ на ГАЗ

    Добре, де аз само не разбрах колко реално бензин харчи тази кола, че искате да я газифицирате. Все пак не е кой знай колко коне за 4.0л мотор. Питам понеже и аз я заглеждам. Едно е 15- 16 градско (пей сърце. Друго е 20 -22. Над 20 вече е психологическа цифра. Та питам, колко харчи тази машина зимата да кажем, чисто градско?

    Коментар


    • От: Toyota FJ на ГАЗ

      Приятелю, ТЛК 100 4.2ТД зимата чисто градско дава 18-20/100. FJ-ят може и да надмине 20-те.

      Коментар


      • От: Toyota FJ на ГАЗ

        зависи кой какво разбира под "градско" - мой познат с а4 3.0тди, което се кара предимно из квартала на отсечки по 1-2-3км се "похвали" с 15/100 разход...
        FJ въобще не е мислен за каране в Европа - разходът на гориво по нашите разбирания е убийствен... Но пък е кола за fun - не за "тънка сметка" ...

        Аз просто сменям колата, като реша, че разходът не ми изнася...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • От: Toyota FJ на ГАЗ

          Първоначално публикуван от greatmanx Преглед на мнение
          Добре, де аз само не разбрах колко реално бензин харчи тази кола, че искате да я газифицирате. Все пак не е кой знай колко коне за 4.0л мотор. Питам понеже и аз я заглеждам. Едно е 15- 16 градско (пей сърце. Друго е 20 -22. Над 20 вече е психологическа цифра. Та питам, колко харчи тази машина зимата да кажем, чисто градско?
          Карам 3 години и половина такава и е почти на 100К мили, разхода е горе-долу такъв 15-16 градско и около 11 извън при нормално каране, на газ спирачка пак не може да мине 20 но почти ги стига.
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • От: Toyota FJ на ГАЗ

            Кое точно е "фън" при FJ-я, за мен е изключително грозен и неудобен спартански изпълнен и друсащ автомобил, с нереално висока покупна цена която изобщо не отговаря на качеството, както и скъпи части за гарнитура, с толкова пари може да имаш няколко истински фън коли.
            TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

            Коментар


            • От: Toyota FJ на ГАЗ

              Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
              Кое точно е "фън" при FJ-я, за мен е изключително грозен и неудобен спартански изпълнен и друсащ автомобил, с нереално висока покупна цена която изобщо не отговаря на качеството, както и скъпи части за гарнитура, с толкова пари може да имаш няколко истински фън коли.
              Само да му слушаш звука на мотора е "фън". Качеството може да се каже че е отлично. Аз затова бих си го взел. При 30 % по-голям разход за гориво, ако не взлизаш в сервиза си на далавера. Писна ми да поддържам нови "изфинени" джипки.

              Коментар


              • От: Toyota FJ на ГАЗ

                Скоро си взех втори FJ и нещо мноо странно дойде си фабрично със газова уредба барабар със комп оригиналдъ към нея гледам и не вервам такова чудо не може да има, но както и да е най-вероятно ще се демонтира тея дни на газ нема да се кара.
                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                Коментар


                • От: Toyota FJ на ГАЗ

                  Защо не го покараш на газ? Може ГИ да е направен как се требе?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Toyota FJ на ГАЗ

                    Вече не дава грешки.
                    Нарадвах се на колата и на хубавия саунд от мотора и не си играя толкова с кикдауна. А и съм си пенсионер та няма за къде да бързам.
                    Редовно чистя филтъра на клапана, онзи дето е в него вътре. Редовно му сменям и пълнителя на тоя филтър. Въпреки това ако не карам умерено и скачам на кикдауна ще превключи на бензин ако е за чистене. При рова самоволно превключване обаче не ме вкарва в приключения като преди.
                    Какво означава редовно? Чистене с продухване с въздух на пълнителя на 3-4000км и смяна на 6-7000км.
                    След последните настройки при които увеличи разхода с 1.5 - 2 литра спря да греши. Ако беше и с по голяма бутилка щеше даже да има смисъл.
                    При последното пътуване София-ГКПП Лесово-София (около 400+400км) показа разход адекватен на дизел 7.7/100
                    Пресметнати са всички разходи включая бензина и флаш люб присадката.

                    Коментар


                    • От: Toyota FJ на ГАЗ

                      Привет
                      Преди 2 месеца и половина смених пълначка, която ме дразнеше от около година.
                      Две седмици по-късно (три зареждания) новата пълначка се задръсти. Ходих да навестя момчетата от газовия пак
                      Преди месец ходих отново да ремонтират газовата. Смениха ми една газова дюза. Повредила се и толкоз.
                      Преди 2 седмици колата започна да пали страшно трудно. Минах трайно на бензин, откачих акумулатора но не. Пали на 20 та секунда въртене.
                      Бяха куп теории и все скъпи. А аз им казвам: Абе да махнем газовата а ? А те майсторите не бе глупусти не е от това....и т.н
                      Вчера свалих газовата изцяло и безвъзвратно.
                      Сега втори ден колата пали като нова и върви като такава.
                      В момента е на 120 хил и аз се радвам, че след няколко години тормоз отново си имам кола.
                      Заради тормоза от газовата си бях намразил автомобила.
                      Както и да е, пред мен този проблем вече не стои. Хо хо хо!!!
                      Желая здраве и безброй офроуд километри!

                      Коментар


                      • От: Toyota FJ на ГАЗ

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        .....Да сме живи и здрави ще видим. ....
                        Дамм...

                        Понякога човек трябва да направи собствените си грешки. Дано не е късно за клапаните...
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • От: Toyota FJ на ГАЗ

                          Ха честито!
                          Казали за хората:
                          Икономията е майка на мизерията.

                          Коментар


                          • От: Toyota FJ на ГАЗ

                            Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
                            Бяха куп теории и все скъпи....
                            Знаем се, кога ще ми дойдедш на по кафе?
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • От: Toyota FJ на ГАЗ

                              Чест прави на колегата, че споделя информацията. Има и други тук които научават нещата по трудния начин и си траят по някакви причини.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • От: Toyota FJ на ГАЗ

                                Нямам тойота на бензин/газ, но да запитам: какъв е проблема, ако е монтиран ГИ читаво, с обратна връзка през ОБД, без емулатори на сондите?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X