Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Релси за багажник на покрив на FJ80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Релси за багажник на покрив на FJ80

    Здравейте, тъй като е зима(време за ски) а и наскоро се сдобих с TLC FJ80 на която има фабрични надлъжни и напречни релси на покрива, реших да си сложа багажника за ски на тях. Въпроса ми е, някой знае ли как мога да си сложа багажника за ски на напречните релси без да трябва да изваждам напречните релси от надлъжните (дано да не съм го обяснил много объркващо). Днес пробвах да сложа багажника за ски и се вижда че ще пасне идеално в улеите на напречните греди, но незнам как да го пъхна в тях без да трябва да ги извадя от надлъжните.
    M57D30T1
    W450

  • #2
    От: Релси за багажник на покрив на FJ80

    Малко снимки няма да е лошо, че предполагам само аз (като бивш собственик) и още 2-3-ма си представяме за какво говориш.

    Коментар


    • #3
      Re: Релси за багажник на покрив на FJ80

      Сетих се че със снимки ще стане по-ясно и аз, но беше станало тъмно вече, утре ще направя обезателно
      M57D30T1
      W450

      Коментар


      • #4
        Re: Релси за багажник на покрив на FJ80

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:001.jpg
Прегледи:1
Размер:48.8 КБ
ID:5255119Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:1
Размер:93.2 КБ
ID:5255120Натиснете снимката за да я уголемите

Име:005.jpg
Прегледи:1
Размер:104.0 КБ
ID:5255121Ето малко снимки от днес, дано да стане по-ясно за това за което питам
        M57D30T1
        W450

        Коментар


        • #5
          От: Релси за багажник на покрив на FJ80

          Здрасти josecuervo!Значи за да извадиш напречна греда трябва да откачиш декоративните капачки/мисля че са ламаринени със щипки/ в края на надлъжните греди и под тях би трябвало да се махнат закрепени с болтчета/може да са torx/ затварящи каналите тапи.Като махнеш тапите/в повечето случаи са пластмасови/ можеш да хлъзнеш напречните греди назад/или напред-зависи кои тапи си махнал/ и да ги извадиш.Пластината която казваш, че нищо не се случва ако я натиснеш е всъщност котва за закрепване на товари.Трябва да имаш по 2 броя/поне/на всяка напречна греда и те би трябвало да могат да се хлъзват в канала когато са в отключено положение/както е при теб на снимката/, а в заключено положение са нагоре и се вижда отворчето през което можеш да прокараш въженце, карабинка или други способи за притягане на товар.Най-вероятно тази пластина е заклинена в крайно положение, но би могло да ползваш отвертка за да я изкараш от там и чрез завъртане нагоре се заключва на желаната позиция в канала.
          Прикачени файлове
          1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

          Коментар


          • #6
            Re: Релси за багажник на покрив на FJ80

            Благодаря ти колега за бързия отговор Утре ще пробвам, че вече е тъмно
            M57D30T1
            W450

            Коментар


            • #7
              Re: Релси за багажник на покрив на FJ80

              Най-накрая днес намерих време да се захвана с багажника. Колегата metotem обясни начина за "вмъкване" в напречните греди много добре, за което съм му много благодарен, и всичко е така както го е описал по-горе. Обаче изникна друг проблем. След като свалих целия багажник (за по удобно) се оказа, че напречните греди са леко извити по формата на колата и багажниците за ски не могат да влезнат понеже те са прави и винтовете за захващане стават къси. Явно трябва да има някаква приставка между гредите и багажника??
              M57D30T1
              W450

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X