Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Със или без генерация на LJ 70 2LT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Със или без генерация на LJ 70 2LT

    Здравейте колеги,
    тази седмица взех един от тези вечни зверове и се впуснах в своите първи стъпки в офроуда, естествено имаше и грешки. Една от тези грешки беше частично скъсване на генерацията точно под предна дясна врата. Сега вече имам "ремус" ефект. По мои скромни наблюдения, вървенето не се е променило от все пак доста променения поток в генерацията, но за разходът не мога да твърдя нищо, защото нямам още и седмица зад волана на Койотата. Въпросът ми е към всички, които са правили генерация на тази кола, моля посъветвайте ме с конкретни примери и резултати от вашата практика. Много подробно прочетох единствената тема, която намерих свързана с моя въпрос:"Гърнета- с тях или без тях..." от колегата navar, но повечето мнения там са теоретични, а не конкретни. Ясно е, че няма да тръгна да смятам ъгли и съпротивления както беше предложил един колега. Лично аз не бих се справил затова се надявам, който го е правил да каже директно впечатленията си, аз ще ползвам информацията на готово и на следващото почистване ще черпя по бира.
    Благодаря предварително за информацията, която оставите.
    Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
    А ако това не е най- важното...не знам кое

  • #2
    От: Със или без генерация на LJ 70 2LT

    Ето още една тема, не е за Тойота, но може да ти помогне:

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=109194

    Коментар


    • #3
      От: Със или без генерация на LJ 70 2LT

      Колега благодаря за отговора. Изчетох и другата тема, няколко пъти и понеже не разбрах еднозначен отговор на моя въпрос реших да се доверя на сметките на япончето.
      Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
      А ако това не е най- важното...не знам кое

      Коментар


      • #4
        От: Със или без генерация на LJ 70 2LT

        Първоначално публикуван от sashobasket13 Преглед на мнение
        Колега благодаря за отговора. Изчетох и другата тема, няколко пъти и понеже не разбрах еднозначен отговор на моя въпрос реших да се доверя на сметките на япончето.
        Колега, да си кажа и аз мнението; Правих това упражнение по миналата година..ефект нулев. Японеца както казваш е сметнал и притеглил всичко. Аз направих едно гърне/само резонатор/ който излизаше пред задна дясна гума. Наблюдения: 1-во - Ужасно бръмчи, всичко се обръща да те гледа, полицията мрънка. 2-ро - лятно време не може да се кара с отворен прозорец, реве та се къса. 3-то разлика във вървенето няма, поне на мен така ми се струва. Така ,ч е аз си върнах генерацията както си беше..ефекта ..по ме кефи даже и имам чувството че колата втрви повече. Според мен не си разваляй рахатлъка с това упражнение...ако ще ходиш на състезание е друга бира но в моя случай такa тиха е по яко!
        поздрави и успех!!
        Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

        Коментар


        • #5
          От: Със или без генерация на LJ 70 2LT

          Do reichfurrer
          Наистина "Бученето" ме притесни, имах работа в мола ЦЦС и запалих над 15 аларми на коли, малко ме хвана срам. Намерих причината за откачането на генерацията. Тампоните на гърнето и на самата генерация точно под предна дясна врата бяха заминали. Смених ги с такива за мерцедес 124 ми препоръчаха, че били вечни. За сега съм доволен, но още не съм го изкарвал на тежък офроуд за да проверя "вечните" тампони. Ще пиша след теста, но наистина разлика във вървенето не се усеща (или поне от мен като любител).
          Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
          А ако това не е най- важното...не знам кое

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X