Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LSD в задния мост - как работи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Глупав въпрос за LSD диференциал

    Колега didooo, като се замисля си прав, защото по време на този тест наистина натоварването е много малко и му трябва да зацепи едвам, едвам за събори трупчето. Не е да кажем някъде под наклон на долу и на дясно в кал, камъни и мокра трева. Моето мнение е продиктувано от опита на колеги които при смяна на маслото са си възстановили преди това не работещ ЛСД, който не е можел да мине този тест, а после като с панацея се е излекувал.
    Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
    А ако това не е най- важното...не знам кое

    Коментар


    • #92
      От: Глупав въпрос за LSD диференциал

      Здравейте колег. Притеснява ви колега от Nissan. Имам терано 98-ма година с LSD, което според мен не работи. Преди да предприема драстични мерки бих искал да сменя маслото за да съм сигурен, че е последното нещо, което съм направил за да го накарам да сработи.Четох тук за вашите"вълшебства" с маслото, но незнам къде във Варна да търся масло.Говорим за MANOL 75W140 GL-5.
      Та някой знае ли къде във Варна мога да намеря това масло???
      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

      Коментар


      • #93
        От: Глупав въпрос за LSD диференциал

        Колега damyan82, направи ли двата теста с повдигането на едното и на двете задни колела. А за това масло, то не е единственото, говорихме много за маслото на ЛСД в една друга тема, но аз лично карам с 85W90 на немска марка. От Тойота ми препоръчаха това и съм сигурен,че ще го намериш лесно. около 17 лева е литърът.
        Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
        А ако това не е най- важното...не знам кое

        Коментар


        • #94
          От: Глупав въпрос за LSD диференциал

          Направих всички тестове за които прочетох тук,но за сега всички везни клонят към неработещо LSD.Намирам маслото, сменям, пробвам и ако пак не работи, ще отварям дифа за преглед и евентоален ремонт.
          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

          Коментар


          • #95
            От: Поведение на ЛСД диф?

            Колеги от къде може да се купи въпросното масло MANNOL 75w140, защото в Козлодуй е малко мъчно да се намери? Ще съм много благодарен също ако някой ми изпрати 2литра срещу заплащане разбира се.

            Коментар


            • #96
              От: Поведение на ЛСД диф?

              Първоначално публикуван от dinko_pav Преглед на мнение
              Колеги от къде може да се купи въпросното масло MANNOL 75w140, защото в Козлодуй е малко мъчно да се намери? Ще съм много благодарен също ако някой ми изпрати 2литра срещу заплащане разбира се.
              Колега, така поставен въпроса от Вас, който и да Ви отговори, ще прозвучи като реклама. Дори и да иска някой да ви помогне, няма как да се свърже с вас, нямате ЛС, имейл или пък телефон. Ако се наема да Ви помогна, тъй като от мен беше пуснато въпросното масло не желая да бъде тълкувано като реклама, само като помощ на колега и приятел и ако желаете ми напишете телефон за връзка.

              ПП:Аз го избрах за мен, поради ниската цена и възможността за по-чести смени, когато се налага. С това масло не се ремонтират LSD дифове, както някой колега отбеляза.

              Коментар


              • #97
                От: Поведение на ЛСД диф?

                Някой ще каже ли от къде може да се купи въпросното масло?Моля.

                Коментар


                • #98
                  От: Поведение на ЛСД диф?

                  Първоначално публикуван от gopeto8104 Преглед на мнение
                  Някой ще каже ли от къде може да се купи въпросното масло?Моля.
                  Колега, за кое масло по тази тема питаш, защото тук са изброени няколко марки от един и същи вид? Аз предполагам за кое става въпрос..отиди там, където сменяш маслото, попитай за това, което те интересува и ако го няма ги помоли да ти го доставят. Предполагам, че хората, занимаващи се със смяна на масла, работят с повече от един доставчик .

                  Коментар


                  • #99
                    От: Поведение на ЛСД диф?

                    Повечето маслари не са чували за такова нещо като масло с добавка за LSD само вдигат рамене , в ТЕХ-КО има такова масло на прилична цена мисля че беше на кастрол
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • От: Поведение на ЛСД диф?

                      Става въпрос за маслото MANNOL защото видях че цената е 22лв сравнение с кастрола 40лв.Мисля да го пробвам но незнам в София къде го има.

                      Коментар


                      • От: Поведение на ЛСД диф?

                        Първоначално публикуван от gopeto8104 Преглед на мнение
                        Става въпрос за маслото MANNOL защото видях че цената е 22лв сравнение с кастрола 40лв.Мисля да го пробвам но незнам в София къде го има.
                        Цената не беше повече от 20 лв. беше отдавна но това помня със сигурност
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • От: Поведение на ЛСД диф?

                          И аз ползвам Castrol Hypoy LS, че задния диференциал на пикапа е LSD.


                          Castrol Hypoy LS is a mineral oil based extreme pressure gear lubricant designed to cope with the special friction characteristics of a limited slip differential and associated hypoid gears.

                          Castrol Differential Hypoy LS is also known as castrol hypoid LS and Castrol LS Diff Hypoid

                          Други на castrol са:
                          AXLE LIMITED SLIP 80W-90

                          SYNTRAX LIMITED SLIP 75W-90

                          А следното е на Mobil1

                          Mobilube LS 85W-90

                          Limited-Slip Gear Lubricant

                          Product Description

                          Mobilube LS 85W-90 is an extra high performance, automotive gear lubricant formulated from select base oils and an advanced additive system specifically for limited-slip differentials. This lubricant is recommended by ExxonMobil for use in applications requiring API GL-5 performance such as heavy duty differentials, axles, and final drives where extreme pressures and shock loading are expected.

                          SAE Grade 85W-90
                          Viscosity, ASTM D 445
                          cSt @ 40ºC 153
                          cSt @ 100ºC 15.3
                          Viscosity Index, ASTM D 2270 100
                          Pour Point, ºC, ASTM D 97 -36
                          Flash Point, ºC, ASTM D 92 216
                          Density@15ºC kg/l, ASTM D 4052 0.90

                          Коментар


                          • От: LSD в задния мост - как работи?

                            Колеги имам следния въпрос: Когато задния мост е във въздуха на Тойота Лендкрузер 70-та серия и завъртиш едното задно колело ,другото задно се върти във същата посока - LSD-то демек работи. Ако опреш едното колело в земята обаче и завъртиш другото, въпреки някакво усилие то успява да се завърти на ръка. Така ли трябва да е и признак ли е това на заминало LSD.
                            Благодаря.

                            Коментар


                            • От: LSD в задния мост - как работи?

                              Обикновено е нужно няколко КГ усилие за да превъртиш отлепеното колело . Не знам точна стойност при ТЛК , но при бмв-тата например е около 4-5 килограма Та преценката вече е твоя дали е износено или не е . Има варианти за натяг на този тип касети , но не съм сигурен , че би било удачно при този тип автомобили .
                              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                              Коментар


                              • От: LSD в задния мост - как работи?

                                Първоначално публикуван от victorio Преглед на мнение
                                Колеги имам следния въпрос: Когато задния мост е във въздуха на Тойота Лендкрузер 70-та серия и завъртиш едното задно колело ,другото задно се върти във същата посока - LSD-то демек работи. Ако опреш едното колело в земята обаче и завъртиш другото, въпреки някакво усилие то успява да се завърти на ръка. Така ли трябва да е и признак ли е това на заминало LSD.
                                Благодаря.
                                Tова което превърташ на ръка се казва предварителен натяг .В самото ЛСД има механизъм който според увеличението на натоверването увеличава натяга на пластините.Така че не винаги това е признак за заминало ЛСД.Зависи от вида му

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X