Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Върти ли се предният кардан при H2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Върти ли се предният кардан при H2

    Карето на предния кардан на Хайлукса трака - ще трябва да се сменя.
    Въпросът ми е защо трака при задвижване само на задните колела?
    Кое кара кардана да се върти и върти ли се изобщо?
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

  • #2
    От: Върти ли се предният кардан при H2

    Ами единственото което може да го върти са предните колела. Което пък означава, че хъбовете не ти отделят/ предполагам, че Хайлукса е с автоматични такива/
    Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
    0894328706

    Коментар


    • #3
      От: Върти ли се предният кардан при H2

      Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение
      Ами единственото което може да го върти са предните колела. Което пък означава, че хъбовете не ти отделят/ предполагам, че Хайлукса е с автоматични такива/
      ъхъ, май ще трябва пак да се разхождам до тмауто. или трябва да погледнат хъбовете, или тракането е от другаде...
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • #4
        От: Върти ли се предният кардан при H2

        Като видях това:
        H2


        си помислих за друг автомобил......
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          От: Върти ли се предният кардан при H2

          И аз сменях предно каре, но моите са ръчни и като ги изключа -спира тракането. За оригинално каре ми искаха 260 лв, но моя монтьор намери от магазин за лагери японско с гресьорка за 40лв. Ама тя твоята сигурно е в гаранция още и ще ти набутат оригинално.
          Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
          0894328706

          Коментар


          • #6
            От: Върти ли се предният кардан при H2

            Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение
            И аз сменях предно каре, но моите са ръчни и като ги изключа -спира тракането. За оригинално каре ми искаха 260 лв, но моя монтьор намери от магазин за лагери японско с гресьорка за 40лв. Ама тя твоята сигурно е в гаранция още и ще ти набутат оригинално.
            в гаранция е и ще го сменят гаранционно. разбито ми е задното каре на предния кардан.
            но пък твоя монтьор ако знае от къде да намеря напречната греда, дето е под скоростната кутия, може и втора употреба, но да е на прилични пари, ще черпя
            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
            Gabriel Garcia Mаrquez

            Коментар


            • #7
              От: Върти ли се предният кардан при H2

              от Тойота продължават да твърдят, че се въртял постоянно... маслото на диференциала го увличало...
              ама маслото защо се върти?...
              да не би маслото в раздатката да до върти?
              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
              Gabriel Garcia Mаrquez

              Коментар


              • #8
                От: Върти ли се предният кардан при H2

                Дрън-дрън...маслото на диференциала....Да не би пък въздушния поток да не го върти...? Единия вариант е някой хъб да не изключва, а другия-раздатката, ама тогава и хъбовете ще заключат и веднага ще го усетиш, освен ако единия (или и двата) хъб не е счупен. Но и при един счупен пак се усеща на волана.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  Re: От: Върти ли се предният кардан при H2

                  Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                  от Тойота продължават да твърдят, че се въртял постоянно... маслото на диференциала го увличало...
                  ама маслото защо се върти?...
                  да не би маслото в раздатката да до върти?
                  Ами... те хъбовете май не се изключват, поне на моя (06) не се изключват нито автоматично нито ръчно. До колкото знам има модели с ADD, който изключва едната полуоска и така се спира въртенето. Иначе кардана се върти и хлопа защото гумите се опитват да въртят раздатката. Ако пуснеш 4х4 няма да трака но ще го унищожиш (карето).
                  Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
                  Един велосипед също.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Re: От: Върти ли се предният кардан при H2

                    Първоначално публикуван от djivotno Преглед на мнение
                    Ами... те хъбовете май не се изключват, поне на моя (06) не се изключват нито автоматично нито ръчно. До колкото знам има модели с ADD, който изключва едната полуоска и така се спира въртенето. Иначе кардана се върти и хлопа защото гумите се опитват да въртят раздатката. Ако пуснеш 4х4 няма да трака но ще го унищожиш (карето).
                    Ами ако не се изключват, вече ми е ясно. Ама то ако не се изключват, не значи ли просто да ги няма тия хъбове?
                    Моята е 2008-ма година. На по-стари модели е с ръчни хъбове, пък бях чул, че по-новите са с автоматични, пневматични хъбове.
                    Ако няма хъбове, няма проблеми. Ама искам да знам, ако не трябва да се върти, значи трябва да го оправям.
                    Не, че не вярвам на човека от Тойота, щото ми изглежда готин, но обикновено се опитвам да си обясня нещата, преди да повярвам съвсем...
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар


                    • #11
                      От: Върти ли се предният кардан при H2

                      Мини да го видим има ли няма ли
                      Тъкмо ще ти покажа какъв скрап си взех
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Върти ли се предният кардан при H2

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Мини да го видим има ли няма ли
                        Тъкмо ще ти покажа какъв скрап си взех
                        айде понеделник привечер?
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • #13
                          От: Върти ли се предният кардан при H2

                          Бива
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Върти ли се предният кардан при H2

                            Кво стана ? Този модел има ли хъбове изобщо . Като гледам извън джантата нищо не стърчи..........? А ние приказваме на човека за ръчни,автоматични...
                            Ако няма-ясно е ,че ще се върти кардана.
                            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                            Коментар


                            • #15
                              От: Върти ли се предният кардан при H2

                              Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                              Кво стана ? Този модел има ли хъбове изобщо . Като гледам извън джантата нищо не стърчи..........? А ние приказваме на човека за ръчни,автоматични...
                              Ако няма-ясно е ,че ще се върти кардана.
                              Няма хъбове,кардана се върти на всички по-нови хайлукс,раздатката е с верига и може да се включва и изключва в движение.
                              0+

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X