Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори за 4RUNNER или нИщо подобно .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Амортисьори за 4RUNNER или нИщо подобно .

    Дойде време да си сменям амовете, че вече издават багажа и аз като хората взех да се ровя ,да гледам и да мисля по чужди сайтове . Знам , че моята е вдигана (така я купих) , амовете са TRAiL MASTER и пружините също , затова си поръчвам 2"-ви такива , само че на друга доста по евтина марка . Пристигат и нападам сервиза да ги слагат , НО ... Идват къси ?!?!?! И то не с малко , ами с цели 5-6см. Знаете кво става ако ги сложа - бачкат опънати до краи и вози като лагерна количка ( за някакви ходове изобщо не става дума) . Мисля си : Бре да им е.. м..... англииска , пратили са ми стандартни !
    Протестирам аз , и избирам други на които пише , че са с 20% по-дълги (пак 2" ). Получавам отговор , че и те са със същия размер и се кълнат в котката , че няма по - дълги за моя модел ! Матираха ме в 2 хода .
    Въпроса ми е : Може ли да съм с амове от 80тка ? Те са долу горе такъв размер какъвто търся . Има ли някой опит с подобна пунтопластика и дали е възможна . Също така ме интересува размера на trail master за 4RUNNER ако някои от вас ползва такива и не го домързи да ляга да мери и пише после..

    Поздрави .
    ‎По 2 литра са само млякото и сока !
    WJ 4.7

  • #2
    От: Амортисьори за 4RUNNER или нИщо подобно .

    В каталога на TrailMaster има и дължини сгънати и разгънати. И обикновено амовете на тая фирма имат повече ход от други със същия размер, или поне предните, вероятно поради липсата на вътрешен бъмпстоп или нещо такова.

    Та, виж дали няма да има някакъв номер върху старите, после си виж дължините по каталога им, и ще ги мислим, а и ще можем да видим от какво са.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Амортисьори за 4RUNNER или нИщо подобно .

      Тя доста е олющена боята но ако има някъде набит номер ще го намеря .
      ‎По 2 литра са само млякото и сока !
      WJ 4.7

      Коментар


      • #4
        От: Амортисьори за 4RUNNER или нИщо подобно .

        Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
        Тя доста е олющена боята но ако има някъде набит номер ще го намеря .
        Трабва да има набит номер. Боята не играе.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Амортисьори за 4RUNNER или нИщо подобно .

          Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
          ... Също така ме интересува размера на trail master за 4RUNNER ако някои от вас ползва такива и не го домързи да ляга да мери и пише после..
          .

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:trailmaster_4runner.jpg
Прегледи:1
Размер:31.3 КБ
ID:5232765

          Размерите по номера (в мм)

          58450 - 369/592
          58610 - 395/647
          58630 - 317/488
          59510 - 239/376
          59700 - 324/507
          59770 - 365/582
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Амортисьори за 4RUNNER или нИщо подобно .

            07.2010
            Toyota mm TÜV 4 Runner 90- +50/60 o.k. S19219 2 59510 2 58690

            Благодаря ти Чавдар ! Ако може размера на 58690 , че става въпрос за амортисьори . И от побликуваните от теб размери разбирам ,че има 3 размера пружини , което ме хвърля в оркестъра (кой аджеба е моя размер ) . Май ще се сваля пружината и ще се мери за да се отгатне какъв модел амове да се търсят , или бъркам ?
            ‎По 2 литра са само млякото и сока !
            WJ 4.7

            Коментар


            • #7
              От: Амортисьори за 4RUNNER или нИщо подобно .

              Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
              ... Ако може размера на 58690 , че става въпрос за амортисьори . И от побликуваните от теб размери разбирам ,че има 3 размера пружини , което ме хвърля в оркестъра (кой аджеба е моя размер ) . Май ще се сваля пружината и ще се мери за да се отгатне какъв модел амове да се търсят , или бъркам ?
              58690 - 370/592

              Трите варианта са в същност за: стандартно окачване, без лифт (0-40); 2 - 2,5" лифт (50-60 мм) и 4" лифт (100 мм). Знаеш ли с какъв лифт си купил джипката?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Амортисьори за 4RUNNER или нИщо подобно .

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                58690 - 370/592

                Трите варианта са в същност за: стандартно окачване, без лифт (0-40); 2 - 2,5" лифт (50-60 мм) и 4" лифт (100 мм). Знаеш ли с какъв лифт си купил джипката?
                Не , мислех че е 2" сравнявайки с други такива , но може вече и пружините да са поомекнали . Ще се заровя и ще търся номерата на амовете .Не знаех че за този модел има и 4" лифт , нищо чудно да се окаже и такъв щом двуинчовите ми идват с 5-6см по-къси от сегашните ми ..
                ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                WJ 4.7

                Коментар


                • #9
                  От: Амортисьори за 4RUNNER или нИщо подобно .

                  Видя ли дали има някакви номера на амортисьорите ти? По тях ще се ориентираш какъв е лифта. С мерене на пружини нищо няма да стане.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Амортисьори за 4RUNNER или нИщо подобно .

                    Меренето на пружините е крайна мярка ако не намеря номерата на амовете . В таблицата на сайта им има за определена дължина пружини какви амове се използват , затова написах че може и да ги меря .
                    ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                    WJ 4.7

                    Коментар


                    • #11
                      От: Амортисьори за 4RUNNER или нИщо подобно .

                      Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
                      Меренето на пружините е крайна мярка ако не намеря номерата на амовете . В таблицата на сайта им има за определена дължина пружини какви амове се използват , затова написах че може и да ги меря .
                      Нищо няма да премериш. Първо пружините то са слегнали, второ - на тях няма номерче, и трето - няма публикувани дължини.

                      Та, каква работа ще ти свърши измерената дължина на пружините, аз поне не виждам?

                      ПП: Още повече, между дължината им в работно състояние и дължината им отпуснати няма пряка връзка, от което следва че по дължината на пружината няма как да съдиш за това колко е лифта.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X