Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Cruiser 90/95 3.0td - 1KZ (125к.с.) или 1KD D4D (163к.с.)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Toyota Prado

    Първоначално публикуван от plutonii Преглед на мнение
    здравеите, капарирал съм прадо тлк90 96та на острова е!за 3000паунда.сега я чакам да ми я докаат.ще ви разкажа всичко за нея , само да доиде. знам само 4е е на 80 000 мили и е каса база. не знам за разхода, оба4е англичанинат казва че му била харчила 8-9л на 100км. какви са тез изказвания на колегите 15-20??? .

    Пишете на Български! В противен случай мненията Ви ще бъдат изтривани!
    и двете неща не са верни, англичанина малко те е "пуснал по пързалката", защото 1KZ-T 3.0L според мен няма как да го докараш с 8-9 л. разход - не го вярвам, както и 15-20 л. трябва нещо да е счупен или друга от хилядите причини за висок разход! С нормално каране не натоварена, харчи 11-12 л/100км. това е градско и извънградско при скорост 120-130 км/ч Всичко това го казвам на базата на 1.5 год. опит с TLK `90 с изправен двигател и трансмисия
    TLC 90 1KZ-TE 2000г.
    "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

    Коментар


    • #17
      До: Toyota Prado

      Искам да направя едно уточнение, към това което съм писал, понеже някои хора невярват:
      1. Става дума за ТЛК 95 - дълга база
      2. Става дума за гуми 32" МТ и АТ
      3. Става дума при градско каране - да се потегля и кара като лека кола, а не като самосвал ...
      изпълнете трите условия и си засечете разхода
      BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

      Коментар


      • #18
        До: Toyota Prado

        Първоначално публикуван от rocky Преглед на мнение
        Искам да направя едно уточнение, към това което съм писал, понеже някои хора невярват:
        1. Става дума за ТЛК 95 - дълга база
        2. Става дума за гуми 32" МТ и АТ
        3. Става дума при градско каране - да се потегля и кара като лека кола, а не като самосвал ...
        изпълнете трите условия и си засечете разхода
        За тази Тойота мога да потвърдя, че мноого вървеше. Преди нея пробвах и една 2001г. с новия двигател. Хем тое около 40 коня по-мощен ма нямаше разлика. Е може втората да е имала проблем де, но на Наско си я биваше.
        Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
        Opel Frontera V6

        Коментар


        • #19
          До: Toyota Prado

          Първоначално публикуван от rocky Преглед на мнение
          Искам да направя едно уточнение, към това което съм писал, понеже някои хора невярват:
          1. Става дума за ТЛК 95 - дълга база
          2. Става дума за гуми 32" МТ и АТ
          3. Става дума при градско каране - да се потегля и кара като лека кола, а не като самосвал ...
          изпълнете трите условия и си засечете разхода
          Колега, извинявай ако ти е прозвучало като недоверие! Но не става въпрос за недоверие, а за изказан опит, който имам.
          Разликата е единствено в късата база, което разбира се не е без значение, но доколкото разбрах, въпросът беше точно за къса база.

          Та при мен освен късата база, пак е с 32" АТ и повярвай ми имам тежък крак, на светофарите винаги пръв и т.н. Просто съм забелязал, че както и да карам това е 11-12 л/100км.

          Изказах се по скоро, защото се впечатлих от 8-9 л. които е казал англичанина, което ми се струва меко казано невъзможно!
          TLC 90 1KZ-TE 2000г.
          "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

          Коментар


          • #20
            До: Toyota Prado

            Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
            ...
            Та при мен освен късата база, пак е с 32" АТ и повярвай ми имам тежък крак, на светофарите винаги пръв и т.н. Просто съм забелязал, че както и да карам това е 11-12 л/100км.

            Изказах се по скоро, защото се впечатлих от 8-9 л. които е казал англичанина, което ми се струва меко казано невъзможно!
            Не е невъзможно. Собствен опит - Хайлукс Сърф автоматик, 1KZ-TE двигател, 265/70/15 АТ гуми, тегло около 2 тона, каран с 90-100км/ч от UК до Сегед, Унгария - разход 8.5-9.5 на 100км в зависимост от терена и трафика. През Румъния и БГ 9.5-10.5 със спазване на всички (е почти ) знаци. В БГ по живописен планински път и вече с БГ нафта 10-11 на 100.

            При по-тежък крак и мерене на п*шки по сфетофарите разхода наистина няма как да слезе под 11-12.
            [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
            [/COLOR]

            Коментар


            • #21
              Разход на TOYOTA Land cruiser 90

              здравейте искам да си закупя TOYOTA Land cruiser 90 1999 2000 година дълга база 125 к.с. 3.0 дизел искам да ви попитам колко харчи колата градско и извънградско на много ръчкане и за какви проблеми да се гледа

              Коментар


              • #22
                До: Разход на TOYOTA Land cruiser 90

                На много ръчкане харчи около 2к....за глава. Иначе 8-17.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #23
                  Модификации с 1KZ и 1KD при 9-та серия на Land Cruiser

                  Колко конски сили е точно 3.0 дизел 97 година еНатиснете снимката за да я уголемите

Име:250820101464.jpg
Прегледи:2
Размер:246.7 КБ
ID:5208604Натиснете снимката за да я уголемите

Име:250820101474.jpg
Прегледи:2
Размер:184.5 КБ
ID:5208605
                  Последно редактирано от Yaro; 07-10-10, 22:35.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Имам един вапрос за PRADO RS

                    Ако става дума за 1KZ-TE, 3.0 турбо дизел, стандартно 125к.с. С интеркулер конете се увеличават до 150к.с.
                    Последно редактирано от Yaro; 07-10-10, 22:36.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Имам един вапрос за PRADO RS

                      Става вапрос за двигателия нагоре посочената снимка че няма за момента никакви документи на джипа и незнам колко коня е интеркулера е отгоре несъм виждал до момента подобен и си мисля да неее повече конски сили от нормалня 3.0дизел

                      Коментар


                      • #26
                        От: Имам един вапрос за PRADO RS

                        Аз съм писал по-горе, Вие не четете ли?
                        Повечето интеркулер китове за 1KZ-T(Е) из нета твърдят за увеличаване на конете до/около 150к.с.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Имам един вапрос за PRADO RS

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          Аз съм писал по-горе, Вие не четете ли?
                          Повечето интеркулер китове за 1KZ-T(Е) из нета твърдят за увеличаване на конете до/около 150к.с.
                          Да разбирам че това горе под капака не е фабрично, така ли? Изобщо има ли фабрична такава модификация на 1KZ-TE с интеркулер? Аз честно да си кажа май сефте виждам такова на снимка.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Имам един вапрос за PRADO RS

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Да разбирам че това горе под капака не е фабрично, така ли? Изобщо има ли фабрична такава модификация на 1KZ-TE с интеркулер? Аз честно да си кажа май сефте виждам такова на снимка.
                            Аз не знам за фабрично, но примерно Митко може да каже с точност. Повечето интеркулери за този двигател са за монтаж отпред.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Имам един вапрос за PRADO RS

                              Втората снимка (на двигателя), е 1:1 KD-FTV сравнявайко го с моя, 2002г. Показаният, обаче е за дясна дирекция. Мощността е 163 кс или 122kW.
                              LZ1AIV

                              Коментар


                              • #30
                                От: Имам един вапрос за PRADO RS

                                Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                                Втората снимка (на двигателя), е 1:1 KD-FTV сравнявайко го с моя, 2002г. Показаният, обаче е за дясна дирекция. Мощността е 163 кс или 122kW.
                                Да де, ама 1KD-FTV, пък 97-ма година... Освен да е присаждан.... До колкото знам ги слагат след 2000г.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X