Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с включваненето на бързи бавни на Grand vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с включваненето на бързи бавни на Grand vitara


    Моля за помощ. Сдобих се с Grand vitara 1.9 дизел 2007 година. Реших да изпробвам включване на всички позииции на копчето за бързите и бавните. Проблема е, че светна червена лампа N и няма зацепване между двигателя и скоростната кутия. Какво ще ме посъветвате?

  • #2
    Да четеш преди да пипаш копчето.

    Коментар


    • #3
      Аз съм прочел, но при май има някакъв проблем. На какво се дължи светенето на N на таблото и пищене едноременно. Зацепване също няма!

      Коментар


      • #4
        Автоматик или ръчка е возилото?

        Коментар


        • #5
          Ръчка.

          Коментар


          • #6
            N ти е неутрална на раздатката, за теглене на джипа, няма зацепване и е нормално така трябва да е. Аз така и не разбирам какво питаш ?!

            Коментар


            • #7
              Без да съм спец, как точно става при ръчките, предполагам:
              - Натискаш съединителя,
              - Даваш ръчката на различно от N
              - Вкарваш 1ва скорост
              - Пускаш съединителя
              - Отпрашваш
              ...
              - Четеш опътването (RTFM, както викат) Колата не предава въртящ момент към колелата ако си на N. Все едно не си на скорост. Образно казано, имаш х2 скорости - един път бързи, един път бавни. Какви други екстри идват с бързи или бавни, ще пише в опътването - дали се блокират диференциали, дали става 4х4, може ли да се кара по завои/асфалт или е само за излазване от гьола или мократа трева... и т.н.

              Коментар


              • #8
                По принцип ако колегата пита как се минава през различните положения, минава се като скоростният лост е на N и си с натисната спирачка и съединител и въртиш врътката.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X