Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трябва ми ел.гайковерт!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трябва ми ел.гайковерт!

    Здравейте колеги, започнах да сменям водната помпа на моята Гранд витара и се препънах с болта на коляновия вал.Молбата ми е ,дали може някой колега да ми услужи с електрически гайковерт,за да развия гадния болт.Каквото трябва ще си платя за наем или почерпка.Благодаря предварително.

  • #2
    От: Трябва ми ел.гайковерт!

    Не знам на гранд витарата как е,но скоро сменях ремъците на една мазда.Болта беше лепен,няма развиване.Пробвах с някакъв пневматичен гайковерт-не стана.Твърдото рамо на гидорията,тръба 2 метра и стана работата.Блокиран ли е вала да не се върти,по описания начин,няма как да не се развие.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • #3
      От: Трябва ми ел.гайковерт!

      За сведение съм развивал такъв болт на стартер.
      Запъва се рамото на въртока на гидорията на сигурно място, добре е да има помощник да придържа да не се изплъзне(аз нямах), и се "чуква" със стартера.
      Отначало не повярвах, че се е охлабило, толкова лесно стана.

      Но ако нямаш монтьорски опит-по-добре не опитвай, даже и за развиване и законтряне на инструмента при развиване на елементарни болтове си има какво да знае човек от практиката.
      Иначе риска да счупиш инструмента, а в по-лошия случай и нещо по двигателя е достатъчно голям.

      Успех с развиването.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Трябва ми ел.гайковерт!

        Ми Коле , в последните няколко години на повечето марки във форума бяха развити много болтове на стартер.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Трябва ми ел.гайковерт!

          Това не го разбрах, ма щото съм прозд.
          Я малко по-просто го кажи, като за прости хора.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Трябва ми ел.гайковерт!

            Може да не си попадал , но имаше няколко пъти поставен същия въпрос - как да се развие болта на коляновия вал.Оказа се , че методът "на стартер" е ефикасен.Признавам си греха , че веднъж и аз дадох съвет за този "просташки" метод.Аз и тук си го прилагам , когато има нещо частно , след работа.Ако не работеше успешно , досега да съм прежалил 500 евро за един презареждащ "Милуоки".
            пп И аз съм прозд , щом развивам понякога на стартер.
            Последно редактирано от jeko47; 12-03-16, 21:57. Причина: пп....
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Трябва ми ел.гайковерт!

              Ако стартера върти в "правилната" посока, методът е безгрешен. Развива ги като притегнати на ръка.
              На Диското се стяга с 35 кг/м и се лепи. После счупих динамометричния при стягане.
              В повечето случаи няма място за гайковерт без разглобяване на половината предница.

              Коментар


              • #8
                От: Трябва ми ел.гайковерт!

                Не винаги става със стартера,преди година сменях на една хонда акорд ангренажен ремък и ролки .Първо започнах с моя пистолет ,нищо не се случи,после на стартер колата се изправя на задни гуми болта не се развива .Следва трети вариан ,взех по мощен пистолет от колега и пак нищо ,върнах му го и му взех най големия с който развиват гуми на камионите ,каза ми че или ще се развие или ще скъсам колянови вал , е с него вече се разви .Така че има болтове и болтове ............и стартера не е винаги вариан .
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • #9
                  От: Трябва ми ел.гайковерт!

                  Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                  Не винаги става със стартера,преди година сменях на една хонда акорд ангренажен ремък и ролки .Първо започнах с моя пистолет ,нищо не се случи,после на стартер колата се изправя на задни гуми болта не се развива .Следва трети вариан ,взех по мощен пистолет от колега и пак нищо ,върнах му го и му взех най големия с който развиват гуми на камионите ,каза ми че или ще се развие или ще скъсам колянови вал , е с него вече се разви .Така че има болтове и болтове ............и стартера не е винаги вариан .
                  Колега, ДВГ на Хонда върти "обратно", тоест, на стартер го стягаш!
                  Хвърляйте едно око на къде върти ДВГ, преди да развивате на стартер.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трябва ми ел.гайковерт!

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Колега, ДВГ на Хонда върти "обратно", тоест, на стартер го стягаш!
                    Хвърляйте едно око на къде върти ДВГ, преди да развивате на стартер.
                    Пък аз , през 1996 година , със 76 кг жива злоба и рамо от 1,5м скъсах болта на Дукато.Хем се върти "нормално".Ма пустият болт се оказа "обратен".Та , прав си.Трябва да се гледа.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трябва ми ел.гайковерт!

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      Пък аз , през 1996 година , със 76 кг жива злоба и рамо от 1,5м скъсах болта на Дукато.Хем се върти "нормално".Ма пустият болт се оказа "обратен".Та , прав си.Трябва да се гледа.

                      Когато болта е обратен на него пише една буква L
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трябва ми ел.гайковерт!

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Колега, ДВГ на Хонда върти "обратно", тоест, на стартер го стягаш!
                        Хвърляйте едно око на къде върти ДВГ, преди да развивате на стартер.

                        Значи науката сочи ,че на стартер не винаги става
                        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трябва ми ел.гайковерт!

                          Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                          Когато болта е обратен на него пише една буква L
                          То и на шестостена има каналчета при лява резба , ма ние го "зимахме на ура" без да му мислиме много
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трябва ми ел.гайковерт!

                            Привет колеги,въпреки че никой не ми каза отговори дали има гайковерт и дали юе ми услужи с него,аз благодаря на всички за активноста по темата.Болта на коляновия вал на Гранд витара 2000 г. 2.5 V6 се върти нормално.Това обаче не означава ,че се развива лесно(дори и на стартер).Пробвахме вече няколко пъти,да же и един инструмент счупихме.Пробвахме и с гайковерт на Милуоки,акумулаторен.Пак не стана,утре ще пробвам с един ел гайковерт.Дано да се получи ,че не знам .Тая смотана водна помпа беше сменена преди няма и година с нова такава на Бош.За 10к км.се разби ,ама яко.Така че не си купувайте помпа Бош!Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трябва ми ел.гайковерт!

                              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                              То и на шестостена има каналчета при лява резба , ма ние го "зимахме на ура" без да му мислиме много
                              Карай , важното е да си правим кушии от време на време ,инък е скучен живота
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X