Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стрелката на оборотомер танцува

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стрелката на оборотомер танцува

    Дали някой е имал подобен проблем, джипа е Витара 1.6 8V моно, автомат на газ? При дизелите се гледат връзки на алтернатор а при бензин/газ ?
    Проблема е че оборотомера подскача но оборотите на мотора са постоянни, стрелката се вдига само на горе, пулсира или задържа за момент с 500-1000 оборота+ прави го и в движение. От както се появи това разхода е с 4+ литра от горе а колата не върви. Нови кабели, капачка, палец и свещите стари но на много малко километра и уж са проверени и ок. Нещо май се случва и с аванса защото сега като застудя не пали лесно сутрин а преди като види ключа пали при минус 27 на газ (резервоара отдавна е премахнат). Дали делкото не е сдало багажа или пък хол датчика в него ? Някой да има идеи, че не ми се купуват чаркове напразно.

    п.п. Сега като се замисля като играе стрелката се усеща по мотора че нещо се случва но пък оборотите не се променят.
    God Got'a Glock

  • #2
    От: Стрелката на оборотомер танцува

    Не знам как е при Витарата, специално по отношение на прескачането на стрелката на оборотомера при Фронтерите се случва много често заради студени спойки, решава се със презапояване на цялото табло с показанията на уредите, но това само ако прескача стрелката без да се менят оборотите на двигателя...

    Коментар


    • #3
      От: Стрелката на оборотомер танцува

      Имам абсолютно същият проблем ,но със Диско 1 3,9 V8,автомат.Прави го на бензин и на газ.Смених стъпково моторче и едната ламбда сонда.Проблема изчезна ..... ама за няколко часа.Диагностика през компа на ГИ показа подобрение в работната карта на същия и се очаква по-нисък разход (всичко това се случи вчера )но утрешните тестове ще го доказват.Пак диагностиката през компа на ГИ показва високо налягане във смукателния колектор и бедна смес .За бедната смес остава да обвиня дебитомера ,а за високото налягане във смукателя има няколко възможности - запушени катализатори (газовия инжекцион е монтиран преди четири дни)или потънали клапани.На място работи повече от перфектно ,няма абсолютно никакви смущения при работа на празен ход ,но като подадеш газ и на около 1300-1500 оборота започва да се тресе мотора и стрелката на оборотомера откача.
      Когато е студен мотора ,всичко си работи перфектно,но стопли ли до нормална работна температура и всичко се пре*бава .
      Също така като превключа от паркинг на директ или задна т.е като се натовари мотора се е случвало и да гасне.След днешните настройки на ГИ при превключване се наблюдава спад на оборотите но мисля че е в рамките на нормалното (в смисъл не гасне).
      Последно редактирано от edin_lyd; 23-10-14, 21:13.
      rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
      0898 51 31 46

      Коментар


      • #4
        От: Стрелката на оборотомер танцува

        @edin_lyd проблемите ни не са въобще еднакви колега, при мен мотора си мърка на котенце и само стрелката подскача.

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Не знам как е при Витарата, специално по отношение на прескачането на стрелката на оборотомера при Фронтерите се случва много често заради студени спойки, решава се със презапояване на цялото табло с показанията на уредите, но това само ако прескача стрелката без да се менят оборотите на двигателя...
        По спомен оборотомера взима сигнал чрез кабел директно в компа а той от делкото чрез хол датчика. Не знам обаче кой е виновника Да пусна нови кабели?

        Тествах през куплунга за диагностика .... лошо лампата свети постоянно и според инструкцията това е изгорял компютър Утре сменявам мембраните на изпарителя за да видя дали ще се оправи проблема с паленето сутрин. Но според мен нещо не е наред в делко/запалване,китарата няма мощност а от ауспух-а яко намирисва на газ демек лошо изгаряне или сместа мнооого богата. Ще мина после през газаджията да премери пак газовете ама тая стрелка що играе нейната .....
        Последно редактирано от GunGod; 24-10-14, 14:45.
        God Got'a Glock

        Коментар


        • #5
          От: Стрелката на оборотомер танцува

          Мембрани/филтри сменени и проблема с паленето изчезна. Само стрелката не ми дава още мира..! Дали да не посетя някой сервиз с добра база да открият проблема, не ми се купуват чаркове напразно само за пробата.

          п.п. странно старите мембрани бяха в същото състояние като новите, а паля само на газ от 2 години.
          God Got'a Glock

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X