Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся временно строшен автоматичен хъб за Витара. Или купувам.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся временно строшен автоматичен хъб за Витара. Или купувам.

    Здравейте,
    върти ми се идея в главата. Няколко месеца се навъртам покрай металорежещи машини. Търся повреден автоматичен хъб за Витара, може временно, може за постоянно за някой лев. Искам да помисля дали може с някакво преправяне да стане ръчен. Не оставям телефон, защото известно време няма да съм в България, а договор заради единия роуминг - никога вече!
    Ако някой може да каже дали е възможно и дали си струва - също ще съм благодарен.
    p.s. подразбира се, че ще споделя резултати и снимки ако стане. Или ако не стане.
    Последно редактирано от Rabin; 29-11-11, 19:21.

  • #2
    От: Търся временно строшен автоматичен хъб за Витара. Или купувам.

    колега ако ти трябват имам от тези директните капачки 40лв може и за 35

    Коментар


    • #3
      От: Търся временно строшен автоматичен хъб за Витара. Или купувам.

      В чичо гугъл виж как изглеждат схематично, разликата е доста съществена
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        От: Търся временно строшен автоматичен хъб за Витара. Или купувам.

        Благодаря за инфото.
        Идеята ми е изработване на адаптер. Трябват ми 2 детайла, единия за полуоската, другия на главината. Другото ще го мисля. И не е задължително да се превключва лесно. Може и на крик. Важно е да е здраво.

        Коментар


        • #5
          От: Търся временно строшен автоматичен хъб за Витара. Или купувам.

          [QUOTE=Rabin;1688817]Благодаря за инфото.
          Идеята ми е изработване на адаптер. Трябват ми 2 детайла, единия за полуоската, другия на главината. Другото ще го мисля. И не е задължително да се превключва лесно. Може и на крик. Важно е да е здраво.[/QUOTE



          Не съм много сигурен , аз съм пръскал всички видове хъбове и испански и японски , трябват ти 3 детайла , единия за полуоската другия за главината и третия елемент ти е самото тяло на хъба ,защото отвътре е направено на шлици ,муфата има външни и вътрешни зъби ,едните зацепват към полуоската а външните за самото тяло , тялото на автомата няма канали отвътре там техниката е съвсем друга . Най честата повреда на ръчния е тази муфа дет е с вътрешни и външни зъби и самата пластмаса на врътката само че отвътре . Ако си ми наблизо имам счупени от двата модела а от другите (японските) имам другите два модела но здрави, ако имаш път можем да се срещнем и да ги огледаш на дълго и на широко
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #6
            От: Търся временно строшен автоматичен хъб за Витара. Или купувам.

            Благодаря, като имам път ще се обаждам.

            Коментар


            • #7
              От: Търся временно строшен автоматичен хъб за Витара. Или купувам.

              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
              Благодаря, като имам път ще се обаждам.
              Ок нямаш никакви ядове ,ето ти и тел.0897951757
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • #8
                От: Търся временно строшен автоматичен хъб за Витара. Или купувам.

                Първоначално публикуван от iacata Преглед на мнение
                колега ако ти трябват имам от тези директните капачки 40лв може и за 35
                Колега, ако все още не си продал въпросните капачки ги купувам, само звънни на 0878/69-82-50 - Владо, да се доуточним. Нов съм тук и няма как да ти пиша л.с.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся временно строшен автоматичен хъб за Витара. Или купувам.

                  Колеги, в този ред на мисли (ама няма да ми се смеете много ) аз като имам 2 счупени автоматични хъба, дали няма някакъв начин да ги "заваря" и да ги направя на "капачки" ??? знам че звучи налудничево..... но дали ще стане и дали ще издържат, че така или иначе не стават вече и няма какво да ги правя

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся временно строшен автоматичен хъб за Витара. Или купувам.

                    Възможно е, разглоби ги и ще разбереш как, успех и весели празниции напиши после какво си направил

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся временно строшен автоматичен хъб за Витара. Или купувам.

                      Увеличеният разход с капачки не оправдава ли ръчни хъбове? Поне да можеше да стане фултайм ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся временно строшен автоматичен хъб за Витара. Или купувам.

                        Аз търся някакво временно решение на въпроса, тъй-като не ходя на "оффроуд" , но ми се налага сега за зимата да имам автомобил на който мога да разчитам, нямам средства в момента да си купя нови хъбове, не мога да си намеря капачки, видно малко по нагоре писах на колегата който каза че продава такива, но .... нямам отговор. За съжаление нямам право да му пиша л.с. или да му видя някакви данни от профила Тук някой колега с повече опит и достъп може да помогне при добро желание разбира се
                        А относно рахода - не ме притеснява, ползвам я когато наистина се налага, а рахода тогава за мен няма значение. Сложих и АГУ още когато я взех, и то най обикновенно ловато, свалено от предната ми кола, нямам проблеми с него, разход в зимни условия Плевен-София-Плевен, при включен постоянно 4H - 10/100 газ предоволно иначе в градски условия и до 30/100 съм я докарвал, но с двама приятели които... ама не можеш това, не можеш онова, пък на мен само ми кажи че нещо не мога и да спра до тук, че малко дълъг и размит стана поста ))
                        Весели Празници !!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся временно строшен автоматичен хъб за Витара. Или купувам.

                          Първоначално публикуван от wolf22 Преглед на мнение
                          ....видно малко по нагоре писах на колегата който каза че продава такива, но .... нямам отговор. За съжаление нямам право да му пиша л.с. или да му видя някакви данни от профила Тук някой колега с повече опит и достъп може да помогне при добро желание разбира се

                          В профила на колегата iacata няма инфо за него , нито тел., нито меил нищо...

                          898450701

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся временно строшен автоматичен хъб за Витара. Или купувам.

                            Благодарности на колегата Svi, за проявеното желание
                            А какво направих вчера (за съжаление, в момента не разполагам нито с gsm с камера, нито с фотоапарат)
                            Та.... свалих аз неработещият хъб, пробвах да го разглобя но не успях, поне го почистих и по препоръки от форума, го смазах съвсем лекичко (една идея) с масло. Сложих го обратно и О Чудо (на коледа вярно стават чудеса ) хъба си включва ...... Добре е, но след няколко проби се оказа, че един път включва един път не включва Лошото е че когато не включи, се чува едно прещракване от към раздатката, и самото лостче на раздатката "трепери" съразмерно с шума, почнах да се съмнявам дали нямам проблеми и с раздатката иначе когато си включи всичко си е ок и няма никакви проблеми и шумове. Сигурен съм че единия хъб не работи, защото пробван дори и на ръка ( и сравнен с другия) един път зацепва, един път не .... И продължавам да търся капачки, а до тогава мисля да го издебне да включи и да не го изключвам до .... напролет

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся временно строшен автоматичен хъб за Витара. Или купувам.

                              Имам автоматични хъбове, постоянно зацепени с фланец.
                              За 50 лв ги давам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X