Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

    Явно правилно съм запомнил, но не знаех, че е било бензин.
    Мисля, че дизеловото СФ2, което е 150к.с. е с по-нисък среден разход от ГВ.

    Коментар


    • От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

      старото СФ2 /2006-2009/ е 155кс 5 степенни СК и харчи 7 до 10/100, а новото /2010+/ е 197кс 6-степенни СК /и ръчката и автомата/... новото харчи средно един литър по-малко...
      Обаче СФ2 не е постоянно 4х4 както СФ1 /него го карах дизел 2.0 113кс, но чипосано на 140кс - там разходът беше 8 до 10/100 и окачването беше изключително здраво, макар и не толкова стабилно на висока скорост като 2-ката и гранд витарата...

      Но да оставим хюндаите... Споделете какви са ви наблюденията относно износването на гумите?
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

        наближава време за смяна на маслото и мисля да сменя и маслото на диференциалите, раздатката и СК - има ли някакви тънкости?
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          наближава време за смяна на маслото и мисля да сменя и маслото на диференциалите, раздатката и СК - има ли някакви тънкости?
          Това, за което се сещам, е да не се затягат прекалено много пробките, особено на РК
          Конструкцията на РК е такава, че пренатягането на пробката я "цепи", протичането на маслото е неизбежно и ... всичко става на салата! За да не се случи това на пробката може да се навие малко тефлонова лента.

          Коментар


          • От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

            днес си направих малка разходка над Панчарево и се затвърди впечатлението ми, че от Н4-лок няма особена полза - колкото върви на нормалното Н4, толкова и на Н4-лок... В по-дълбок сняг или труден терен на бързите не може да потегли (или пък иска много газ и полу-съединител) - иска си бавни...
            Обяснявам си го с факта, че докато колата се движи с поне 5кмч е много малко вероятно да буксува само 1 от 4-те колела... А спре ли веднъж, вече е желателно да си на 4Л за да не замирише съединителя...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

              2006 1.9 ddis traction control?

              Коментар


              • От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                Здравейте , преди няколко месеца купих сузуки гранд витара 1.9 ddis. Смених маслото, минах около 1500 км и щеката не го отчита вече. Няма следи да е текло нещо. Някой да има идеи какво може да се случва, не вярвам да го е изгорило. Сложено е 5 литра масло, добавих още 1 сега и го смята някъде на минимума. Има ли някой опит с щеките също купих нова, оказа се малко по-дълга от моята. Има ли някой представа колко масло събира двигателя ? Благодаря, ако някой може да ми даде малко информация по тази тема.

                Коментар


                • От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение

                  Преди малко си купих теглич BOSAL от ЕМК33
                  Колега само да те въпросна като постави бозалския теглич наложи ли се да режеш бронята?

                  Коментар


                  • От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                    Пишете бе хора !
                    Няма само вие да сте набутани .
                    Искам и аз СГВ 1.9ddis.

                    Коментар


                    • От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                      Явно на Тедо вече всичко му се е изяснило за Витара 2
                      Ама на мен сега ми предстои... сдобих се с горепосоченото возило / 3 врати , 1,9 DDIS , 2008 година /
                      Като за първи впечатления - доволен съм от возията и динамиката на колата. Пространството е повече от старата /1998год/
                      Дребни детайли като :
                      -неработещ темпомат (като разрових книжките които намерих в жабката , поставян допълнително )
                      -тракащ актуатор (три са общо) на парното - клапата за външен/вътрешен поток ,
                      ми пречат да се зарадвам на новата придобивка .

                      Не съм с две леви , ама да питам - някой сменял ли е точно това моторче , необходимо ли е да разглобя половината купе и една трета от двигателя за да получа достъп до него?
                      Един вид лесно ли се сменя?
                      Темпомата - имам едни авери на "ТИ" с такива модули - все някой ден ще ги прекарам да ми обърнат внимание , без да си разалим приятелството...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X