Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сдобих се с втора Витара-рецидивист

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сдобих се с втора Витара-рецидивист

    Вече мога да кажа ,че съм рецидивист,не ми стигаше къса Витара и Газ 69 които стягам,ами се сдобих и с втора Витара-дълга малко по-нова,по-запазена и удобна.Но след покупката изникна следният въпрос,двигателят е G16b с дебитомер,мисля да го газифицирам,обаче според газаджиите в Шумен,може да се сложи само газов инжекцион(щяла да гърми и да повреди дебитомера).та въпросът ми към Вас колеги е някой слагал ли е обикновенна газова на този мотор и ако е имал ли е някакви проблеми.Благодаря Ви предварително.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM1335.jpg
Прегледи:1
Размер:154.4 КБ
ID:5897783Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM1334.jpg
Прегледи:1
Размер:182.9 КБ
ID:5897786Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM1333.jpg
Прегледи:1
Размер:125.7 КБ
ID:5897785Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM1332.jpg
Прегледи:1
Размер:150.8 КБ
ID:5897782Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM1336.jpg
Прегледи:1
Размер:158.5 КБ
ID:5897784

  • #2
    От: Сдобих се с втора Витара-рецидивист

    мн. има слагани,мн има гърмяли но има и доста с електрически (обикновен) изпарител които нямат проблеми. Всичко е до майстора,търси най- добрите в региона.
    http://vbox7.com/play:398e8b82

    Коментар


    • #3
      От: Сдобих се с втора Витара-рецидивист

      Честито за придобивката,много безаварийни километри.
      Относно газовата,много газаджий се изхитриха за газовия инжекцион колкото да ти вземат парите.Намери си читав майстор и ще видиш,че ще минеш и без инжекцион а от там и ще спестиш някой лев.За моята Шкода която е пълна инж. ми казаха "само газов инжекцион иначе гърмят колектори и още куп проблеми".Вече 3.5 год. я карам с обикновена газова с емулатор и си работи и на газ и бензин.Всичко опира до "майстора".
      Suzuki Samurai 1.3
      Диян Димитров - 0897875292

      Коментар


      • #4
        От: Сдобих се с втора Витара-рецидивист

        Имам в гаража един мъртвец, с обикновена газова, дори емулатор си няма. Каран е така 2 години, при това от шофьор-гороломник и никакви проблеми, при това е карана ежедневно и навсякъде.
        Да де, мотора е мъртъв, но по друга причина - без радиатор не издържат дълго
        както каза колегата - зависи от майстора.
        Има монтирана обратна клапа (леко неправилно), както и предпазен клапан, но това са всички налични екстри по газовата.

        Има и още една такава, която минава понякога на профилактика при мен, вкарана е от Италия с монтирана там обикновена газова, също няма проблем.

        ГИ обаче поддържа малко по-нисък разход, та ако ти е тежък крака и ще се кара повечко, може би все пак не е лоша идея?
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #5
          От: Сдобих се с втора Витара-рецидивист

          Първоначално публикуван от belcho kulev Преглед на мнение
          Вече мога да кажа ,че съм рецидивист,не ми стигаше къса Витара и Газ 69 които стягам,ами се сдобих и с втора Витара-дълга малко по-нова,по-запазена и удобна.Но след покупката изникна следният въпрос,двигателят е G16b с дебитомер,мисля да го газифицирам,обаче според газаджиите в Шумен,може да се сложи само газов инжекцион(щяла да гърми и да повреди дебитомера).та въпросът ми към Вас колеги е някой слагал ли е обикновенна газова на този мотор и ако е имал ли е някакви проблеми.Благодаря Ви предварително.[ATTACH=CONFIG]233533[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]233536[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]233535[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]233531[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]233534[/ATTACH]
          Най-добре е с газов инжекцион.За да не гърми обикновенното газово на двигател с пълен инжекцион,трябва тоците по високите волтажи да са перфектни.Т.е. :Нова капачка,палец,кабели,свещи.Центровка на клапаните.Да няма бедна смес (да не затвориш "тройника" на газовата прекалено много).Ако всичко това е спазено,няма причина да гърми.Тествано и пробвано на доста автомобили.Успех!На този мотор с изпълнените по-горе условия -не гърми.Разхода около 2-4 литра отгоре градско и около 1 литър извън градско спрямо бензин.
          Успех!Ако има още въпроси-питай
          Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

          Коментар


          • #6
            От: Сдобих се с втора Витара-рецидивист

            честита витара да си я караш с здрзве

            Коментар


            • #7
              От: Сдобих се с втора Витара-рецидивист

              Мерси колега,сдобих се с газов инжекцион,но нещо не ми харесва разхода-17 градско( в Шумен)според майстора показвала богата смес,имали някой представа как се регулира сместа?

              Коментар


              • #8
                От: Сдобих се с втора Витара-рецидивист

                Колега,на моето''Пежо''-пълен инжекцион Димак монтира обикновена газова уредба преди 2 години.Нова сгъвка на въздуховода и нямам никакви гърмежи и др.работи.Попитай го,не струва нищо,успех.
                Нищо не мога,и нищо не знам...

                Коментар


                • #9
                  От: Сдобих се с втора Витара-рецидивист

                  Късно е вече,сложих го,ама разхода не ми харесва,късата Витара ми дава 12 градско с обикновенна газова,разликата е голяма.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сдобих се с втора Витара-рецидивист

                    На бензин как ти гори?Да започнем от там....Ако е същото започни да търсиш проблема в датчиците-ламбда,температурни,маф(дебитомер)...Чек-а свети ли на таблото?
                    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сдобих се с втора Витара-рецидивист

                      А какво казва по въпроса този,който е монтирал и настройвал инжекциона?На моята витара инжекциона гори литър над бензина и така вече 15 000 километра без проблем.Единствения недостатък според мен е невъзможноста да пали директно на газ дори и аварийно-имах нещастието да умре бензиновата помпа на газстанцията при зареждане на газ, и се оказах в доста комична ситуация-пълен резервоар и пълна бутилка и няма мърдане от там!
                      Николай Папазов

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сдобих се с втора Витара-рецидивист

                        На бензин я карах малко,но не гореше повече от 11 в града,чека не свети,на компа на газаджията излиза ,че всичко е норално,само малко по богата смес според него,днес заредих градско/извънгардско 50/50-13.8 незнам нормално ли е,но ми се струва множко.Нека колегите споделят колко им горят тяхните.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сдобих се с втора Витара-рецидивист

                          Както казва kokoff,такъв трябва да бъде разхода -1-2 литра над бензина...И при мен е така. Г.И. се настройва в движение с ЛАПТОП,и то от специалист , който знае какво прави....!?!
                          SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X