Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с къси светлини на Витара 1.6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с къси светлини на Витара 1.6

    Не ми работят късите светлини и реших да си отворя кутийката от която излизат лостчетата за фаровете и мигачите.ОТВАРЯНЕТО СЕ ОКАЗА НАЙ-ЛЕСНОТО НЕЩО!Около 20 пъти я затварях докато я нацеля да е както трябва,гонейки малки прожинки и лъскави съчмички из купето.Но така и не проработиха(късите).Сигурен съм,че съм я затворил както трябва,защото вече я знам на изуст(като изключим схемата на платката).
    Мисля,че проблема е там и затова не пиша за други варианти.
    Искам да попитам,дали някой знае кои(на цвят) от жичките,коит влизат в тази кутия(на волана с малките лостчета) са за късите светлини за да ги свържа директно,защото и без това винаги карам със светлини?
    Естествено и за други идеи и предложения бих приел.smile:
    http://drumadooncottage.co.uk/d03ce

  • #2
    До: Проблем с къси светлини на Витара 1.6

    Колега, ако мислиш че можем да разгадаем коя година ти е колата и с кой двигател и накрая да ти дадем съвет или схеми...жестоко се лъжеш Относно това което си писал, май си хванал нещата откъм главата, не откъм краката:
    1. Крушки, здрави ли са
    2. Идва ли напрежение до тях-12волта
    3. Къде е предпазителят и съответното реле за тях
    4. Проводниците здрави ли са
    5. Това което си направил без да го разглобяваш, а просто да замериш дали се затваря веригата при включен бутон
    Успех с разглобяването и сглобяванетоможе и да стане на 21-ят път

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с къси светлини на Витара 1.6

      На мен не ми работиха габаритите много време и единственото което ми помогна беше тази схема.Достатуъчно ясно са означени цветовете на кабелите
      Прикачени файлове
      Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с къси светлини на Витара 1.6

        Витарата е 1.6 автоматик 90г.
        Започнах от крушките(здрави са),след това замерих дали стига ток до тях(не стига само,когато са включени късите,когато е на дъги си има 12 волта),предпазителя е здрав и проводниците също.От това,което съм чел във форума,разбрах,че няма реле.

        Да,забравих да напиша данните за клата,но човек се учи докато е жив!
        А това,което искам да направя е да си изведа едно копче за късите и така да си реша проблема с фаровете.
        Последно редактирано от val80; 22-04-10, 10:12.
        http://drumadooncottage.co.uk/d03ce

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с къси светлини на Витара 1.6

          Първоначално публикуван от val80 Преглед на мнение
          Витарата е 1.6 автоматик 90г.
          Започнах от крушките(здрави са),след това замерих дали стига ток до тях(не стига само,когато са включени късите,когато е на дъги си има 12 волта),предпазителя е здрав и проводниците също.От това,което съм чел във форума,разбрах,че няма реле.

          Да,забравих да напиша данните за клата,но човек се учи докато е жив!
          А това,което искам да направя е да си изведа едно копче за късите и така да си реша проблема с фаровете.
          Може би все още нямаш достъп до сервизната информация в началото на подфорума на Сузуки, затова пробвай с този мануал, мисля, че ще ти е от полза.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с къси светлини на Витара 1.6

            След като си направил всички описани операции и няма резултат, разкачаш буксата на конзолката за чистачки и фарове и замерваш дали се затваря веригата на ключето. Което е вероятният проблем, смяна конзола ще ти реши проблема

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с къси светлини на Витара 1.6

              Фаровете работят с постоянен плюс и се управляват през минус.Отвори за пореден път ключа с лостчетата , постави лостчето за фаровете на положение изключено и задължително на къси и сглоби.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X