Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за хъбове авт. от Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за хъбове авт. от Витара

    Имам питане отварят ли се отпред авт. хъбове от този модел за Витара?
    То е защото като свалих капачката на Самурая там има зегерка която държи полуоската да не се движи аксиално.
    За сега без зегерка съм ги сложил но това е кофти , така мисля.
    Втори въпрос , има ли дистанционна шайба или втулка преди зегерката?
    Да ме извини колегата от който копирах снимките !!!
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Sam40; 18-04-10, 20:57.
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    SJ 413

  • #2
    До: Питане за хъбове авт. от Витара

    На витарата преди зегерката имам шайба

    Коментар


    • #3
      До: Питане за хъбове авт. от Витара

      Не съм разглобявал досега автоматични, но смятам че не се отварят отпред, тъй като има механизъм, може би пружина и ще ги развалиш. А се поставят като сложиш зегерката в леглото на хъба и шайбата преди нея на самото каре на шийката и след това нанизваш, докато щракне зегерката в леглото. Имайте предвид като сваляте един ден карета, че зегерката е с различни по големина уши за захващане, или с отверката(като мен) или ще прежалите едни зегер-клещи

      Последно редактирано от trent; 19-04-10, 17:40. Причина: редакция

      Коментар


      • #4
        До: Питане за хъбове авт. от Витара

        Благодарско за отговорите!
        Но пробвах да сложа зегерката и не мога да поставя хъба!
        Даже на Самурая има две гайки за контра и не може да се монтират.
        Махнах едната гайга и прецених че хъба обира луфта и не дава на контриращата щайба да се разхлаби.
        Но не виждам начин да се ограничи аксиалния луфт на полуоската!
        Това ми е проблема. Ами вече два месеца близа карам без ограничител /зегерка/ нямам проблеми , но ме тормози факта че няма огроничител на луфта.
        [SIGPIC][/SIGPIC]
        SJ 413

        Коментар


        • #5
          До: Питане за хъбове авт. от Витара

          Доколкото разбрах май се опитваш на самурайските карета да сложиш витарови автоматични хъбове, мисля че имат конструктивни различия, провери ако съм прав

          Коментар


          • #6
            До: Питане за хъбове авт. от Витара

            На схемите по-горе пише ,че предната част на авт.хъб се отвива с ключ за маслен филтър.А аз си мислех,че немогат да се отварят от тази страна.
            п.п. Сега отворих сервизното ръководство за Самурай и Витара на Haynes.При Самурая трябва да е отворен хъба отпред,за да се постави(махне) зегерката.И после се затваря капачката.
            Последно редактирано от B58; 19-04-10, 20:38.
            0888 364 731

            Коментар


            • #7
              До: Питане за хъбове авт. от Витара

              мойте са автоматични немогат да се въртят или махат,и като включвам 4х4 спирам.

              Коментар


              • #8
                До: Питане за хъбове авт. от Витара

                Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                Доколкото разбрах май се опитваш на самурайските карета да сложиш витарови автоматични хъбове, мисля че имат конструктивни различия, провери ако съм прав
                Ами до сега нямам проблеми.
                И 4х4 си включват и 4х2 също, но не съм сложил зегерка.
                [SIGPIC][/SIGPIC]
                SJ 413

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за хъбове авт. от Витара

                  Първоначално публикуван от B58 Преглед на мнение
                  На схемите по-горе пише ,че предната част на авт.хъб се отвива с ключ за маслен филтър.А аз си мислех,че немогат да се отварят от тази страна.
                  п.п. Сега отворих сервизното ръководство за Самурай и Витара на Haynes.При Самурая трябва да е отворен хъба отпред,за да се постави(махне) зегерката.И после се затваря капачката.
                  1+ понеже хъбовете са стари , отпред не си личи, но има ръбове и мисля че се отварят .
                  Но исках да науча повече инфо, надявах се някой колега да е отварял
                  [SIGPIC][/SIGPIC]
                  SJ 413

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за хъбове авт. от Витара

                    Първоначално публикуван от Sam40 Преглед на мнение
                    1+ понеже хъбовете са стари , отпред не си личи, но има ръбове и мисля че се отварят .
                    Но исках да науча повече инфо, надявах се някой колега да е отварял
                    Капачките се отвиват, даже на ръка, ако си по-здрав в ръцете. и в никакъв случай със секач и прочее простотии, моята едната така е прецакана и ми къса уплътнението Алуминият е доста тънък, все пак е просто капачка.
                    Има шайба, има и зегерка, поне що се отнася до Витарата.

                    Нямам идея как лягат на Самурая, не съм пробвал. Предполагам, че целият мост те спасява, иначе ако на Витарата пробваш без зегерка, ще стане мазало. Кажи какво точно те интересува?

                    Предполагам, че знаеш, но за всеки случай: Не тъпчи с грес и не използувай силикон!
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Питане за хъбове авт. от Витара

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      Капачките се отвиват, даже на ръка, ако си по-здрав в ръцете. и в никакъв случай със секач и прочее простотии, моята едната така е прецакана и ми къса уплътнението Алуминият е доста тънък, все пак е просто капачка.
                      Има шайба, има и зегерка, поне що се отнася до Витарата.

                      Нямам идея как лягат на Самурая, не съм пробвал. Предполагам, че целият мост те спасява, иначе ако на Витарата пробваш без зегерка, ще стане мазало. Кажи какво точно те интересува?

                      Предполагам, че знаеш, но за всеки случай: Не тъпчи с грес и не използувай силикон!
                      Благодаря ти за иформацията!
                      Разгледах добре каталога ремонтния и разбрах че се отвиват с ключа за масло.
                      По повод за греста знам !
                      За сега няма проблеми така карам но не знам до кога?
                      Питането ми е знаеш ли дебелината на шайбата, макар че не съм сигурен дали е колкото на витарата?
                      [SIGPIC][/SIGPIC]
                      SJ 413

                      Коментар


                      • #12
                        До: Питане за хъбове авт. от Витара

                        2мм

                        Коментар


                        • #13
                          До: Питане за хъбове авт. от Витара

                          Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                          2мм
                          Благодаря ти за бързия отговор
                          [SIGPIC][/SIGPIC]
                          SJ 413

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X