Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОКУПКА НА СУЗУКИ ВИТАРА /дълга база/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПОКУПКА НА СУЗУКИ ВИТАРА /дълга база/

    Здравеите собственици на Сузуки Витара.
    Обръщам се към вас с няколко въпроса .
    Понеже съм се наканил да си купувам въпросният джип ,бих искал да чуя и мнения от собственици .
    Насочил съм се към дългата база с идеята да го ползвам както за возене на четиричленното ми семеиство ,така и когато тръгна на лов.За двигател съм избрал 1600 куб.см. 97к.с.Според мен напълно достатъчен .Какъв е реялният разход в градски режим на каране и по черен път,бензин и газ.
    На какво трябва да се обътне внимание при покупка на втора ръка .Кое е слабото място и дава ли често дефекти.
    И не на последно място цената на резервните части.
    Очаквам вашите мнения.

  • #2
    сузуки витара

    Здравей,тъй като имам същата витара по въпроса за разхода ще ти дам данните такива каквито съм ги засякъл на моята.Карам я на газ и на градско разхода е около 10.5/100, извън града при 90-100km може да дойде и до 9.5/100 виж натиснеш ли я на магистралата 140-150 разхода категорично отива над 14/100 Подобен е разхода и в гората. Аз също ходя на лов със нея и досега не съм закъсвал поради недостиг на мощност,а поради недостиг на разум.Относно вътрешното пространство трябва да те предупредя че ако си едър мъж и до теб седне също едър човек ще се посбутвате в раменете.Като комфорт на возенето какво да ти кажа-друса.Аз сгреших и преди две седмици сложих газови амортисьори и сега слизам от нея с вибрационна болест. Бих те посъветвал да се спреш на кола след 96г.както да избегнеш някои вродени болести по мотора,така и недостатъчната антикорозионна защита.Виж писанието стана дълго така че попрочети из форума кой какво е писал за витарата и пак питай.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #3
      Прочетох почти всичко написано по темата във форума.Доста обогатих познанията си.Общо взето останах с много добри впечатление .

      Коментар


      • #4
        РЕ:

        Брат ми има такава и му дава разход около 12-15 смесено градско - извънградско на газ . Аз имам къса 1.6 16v коня и в началото със летни гуми 205/75/15 ми даваше разход 8/100 извънградско сега е към 10-12 извънградско ама аз не я жаля, натискам до дупка и до сега не ми е дала кой знае колко голям разход, в града ми дава 15-16/100, а ако я галя на под 2000 оборота пада до към 10-11 . Общо взето много зависи от гумите и как ще я караш, двигателчето е екстра за такъв калибър джип . Окачването позволява много тунинг и не е вярно че много друсат, особено пък дългата си е супер комфортна, гумите им се помпят на 1.6 а не на 2.5 тва е по каталог и тогава изобщо не друсат .
        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

        Коментар


        • #5
          Понеже не съм разглеждал подробно дългата база ,да ми кажете колко е голям багажника и когато се постави газ ,бутилката не заема ли по голямата част от него.

          Коментар


          • #6
            РЕ:

            Багажника е около 80 см навътре е а като свалиш и задните седалки можеш да вкараш един голям хладилник вътре . Бутилка 30 литра изобщо не пречи .
            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

            Коментар


            • #7
              Как е по удобно да се монтира бутилката,зад седалката или отстрани до подкалника, 80 ст. трабва да са достатъчни.

              Коментар


              • #8
                РЕ:

                Отстрани, за да имаш вариант за по обемист багаж .
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • #9
                  при мен е от дясната страна, 30 л. Така мога да сваля двойната облегалка и получавам повече място за една пералня например.
                  Помисли и за вариант да си махнеш резервоара и на негово място да монтираш г. бутилка и бенз. рез. по поръчка спрямо останалото място.
                  като се стопли ще го правя и ще снимам подробностите.
                  За друсането на витарите основно са виновни гумаджиите, които помпат гумите на 2.5
                  LZ1RED

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                    Като комфорт на возенето какво да ти кажа-друса.Аз сгреших и преди две седмици сложих газови амортисьори и сега слизам от нея с вибрационна болест.
                    какви амортисьори сложи ???
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                      Помисли и за вариант да си махнеш резервоара и на негово място да монтираш г. бутилка и бенз. рез. по поръчка спрямо останалото място.
                      Много добра идея, и аз съм го мислил и вероятно ще го направя .
                      Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                      За друсането на витарите основно са виновни гумаджиите, които помпат гумите на 2.5
                      За това си ги проверявам сам после и си ги помпя на 1.6 или 1.8 .
                      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                      Коментар


                      • #12
                        РЕ:

                        Аз съм с газови амортисьори спарко .
                        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                        Коментар


                        • #13
                          Имам Витара дълга база 97 година от три месяца и съм много доволен от нея . При условии че съм 1,95 висок и в момента тежа към 100 кила и до мен и зад мен има достаточно място за комфортно пътуване на други хора , даже и такива с моя комплекция . Карам само на бензин и ми дава разхода около 10л/100км. Доста е проходима като карам с русски гуми . По асфалт вози доста меко. Обикновенни проблеми при тези коли е ръжда по купето , моето го искърпих тотално, и главите - пукат се . Иначе е много добър избор за тези задачи за коите искаш да я вземеш .
                          Цени са доста относително нещо . Глава 16 вентила пълен инжекцион ми излезе 700 лв / втора ръка/+ 400 лв ремъци , ролки , гарнитури , масла и работа . Нов радиатор от Коссер - 300 лв + ел.вентилатор и дифузор + работа още 50 лв. Задни накладки на Феродо - 60 лв / като се оказаха от двулитрова/ + 20 лв за смяна .
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #14
                            При кои двигател наи често се среща проблема със спукана глава.

                            Коментар


                            • #15
                              РЕ:

                              При всички 1.6, за това ще внимаваш да не прегрява и датчиците да работят и едва ли ще ти се случи подобно нещо .
                              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X