Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преден диф

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Преден диф

    Първоначално публикуван от ctef
    Не помня къде точно, но бях виждал укрепване на алуминиев кожух. Може да беше и тук из форума.
    Направено беше нещо като "намордник" на "зурлата" на дифа. В предната част закрепен фланец към затварящите болтове, след това към него заварени шини, конусно стеснени към опашката, плътен пръстен около нея и на него ухо за закрепване към моста.
    Ванката РАСН беше пуснал няколко снимки в тази тема - ЦЪК , ама нещо са поизчезнали, въпреки това снимката с синьото оребрение се вижда ако за нея говориш.
    [COLOR=black]Suzuki Vitara 1,6 '94[/COLOR]
    0899089976 Адриян

    Коментар


    • #47
      До: Преден диф

      Да, точно такова нещо имах предвид. Слабите места ще останат корпуса около ръкавите, но и това е нещо.

      Коментар


      • #48
        До: Преден диф

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        Муфата в раздатката понякога изключва чак, като се освободи от напрежението .
        Здравей Колега,има ли опастност на тази муфа,да и се случи "нещо",че и на мен ми се е случвало няколко пъти да "изчатква(изщрака)",след като изключа 4х4(на не чак толкова хлъзгави настилки).Благодаря предварително!
        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

        Коментар


        • #49
          До: Преден диф

          Едва ли , устройството трябва да и е като на хъбовете, движението на лоста се предава през пружини и когато зъбчатките са в положение, тогава включва или изключва. За да я освободиш може да завъртиш волана наляво/надясно .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #50
            До: Преден диф

            Мисля,че те разбрах..Вече съм по спокоен!
            SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

            Коментар


            • #51
              До: Преден диф

              Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
              Ти сериозно ли си мислиш ,че обвинявам някой друг за проблема?Мисля,че това са просто "рискове на професията",който го е страх от мечки ,да не ходи в гората!!!
              Майтап бе.А м-у другота Ники се качи на 1метър по на ляво от теб.Ама май беше само на задно
              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

              Коментар


              • #52
                До: Преден диф

                Колеги ,май ще се окаже ,че не съм с ориг.дифове.Гледах една таблица на Ванката PACH,където пише,че 1,6 16v ,каквато е моята е с пред.число
                4,875,което означава 39 зъба на короната, а моите са 41 или 5,125.Искам да помоля,който има разглобен диф,ако може да му преброи зъбите!
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • #53
                  До: Преден диф

                  А-а ми ти значи си с УАЗ-ови предавателни числа на мостовете.Те карат с 5.125.Между другото Антоне не си ли питал за нов диф или ще излезе доста скъпо?По принцип чета колегите Ниваджии купуват направо нови,като се счупят-струват около 350лв.Но не знам при Витара каква ще е цената?По принцип,ако е поносима не си струва да търсиш втора ръка-не се знае какво е претърпял,дали винаги е имал нужното к-во масло и т.н.Много често старите дифове "вият".Абе не знам-давам само идея,но като се замисля нов може и да е доста скъп-трябва да се пита.
                  Последно редактирано от Янко Желязков; 27-03-10, 23:50.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Преден диф

                    Вероятно цената ще е близка до тази на хубава витарка Не правете сравнение с цените на нивите,там всичко е консуматив и ако цените не са толкова ниски,никой няма да кара нива. То пак по скъпо излиза да имаш нива заради честата смяна на части ама не всеки си е правил сметката.
                    http://vbox7.com/play:398e8b82

                    Коментар


                    • #55
                      До: Преден диф

                      Не съм проверявал за нов ,ама мисля,че Васето е прав за цената.А иначе още се чудя дали да слагам оригинален,че като му гледам корпусчето-тънко,тънко то дали тежи 1-2 кила,как е можало тъй да им се досвидее.Проверих за грандвитаров -искат му около500 лв,ама аз отделно трябва да си взема пиньон и корона с моите числа,защото чугунен корпус има само дифа на Гранд Витара 2,5 V6/ бат Ваньо/Попов,сигурно затова си взел тоя модел/,който е с други пред.числа и работата става пак дебела.От друга страна скокове пак ще има къде случайно,къде нарочно ,да не стане пак двапъти работа!
                      Още една идея-като е толкова здрав задния диф на Витарата,дали няма възможност да се пригоди за преден?
                      0887/400121 Антон Донев

                      Коментар


                      • #56
                        До: Преден диф

                        По добре ще е да не се вкарваш в такъв филм,вземай чугуняка и си решавай проблема. И без друго от сегаси казваш че ще караш триизмерно,недей да повтаряш същата грешка. Щом си го строшил веднъж,ще успееш пак и пак и като удариш чертата ще разбереш че чугуня е по евтиния и правилен избор.(за теб!!!)
                        http://vbox7.com/play:398e8b82

                        Коментар


                        • #57
                          До: Преден диф

                          Да,ама "чугуняка" ще ми излезе почти на цената на проекта цял мост,и то с труда на майстора!
                          0887/400121 Антон Донев

                          Коментар


                          • #58
                            До: Преден диф

                            Естествено че ти си решаваш, тук търсиш съвет и гледни точки и моята е че е безмислено да вземаш оригинален,след като се досещаме каква ще бъде съдбата му. И тея американци що са толкос прости да не си правят хамърите с цял мост незнам,ама мн.ги харчат тея машини по цял свят
                            http://vbox7.com/play:398e8b82

                            Коментар


                            • #59
                              До: Преден диф

                              Ами варианта независимо окачване,което трудно се чупи,ама вкл. и каретата е най примамлив,то ако има такъв да правят и задния мост с независимо!
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • #60
                                До: Преден диф

                                Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                                Ами варианта независимо окачване,което трудно се чупи,ама вкл. и каретата е най примамлив,то ако има такъв да правят и задния мост с независимо!
                                Тони, като и да го мислиш няма да стане ни с цял мост ни с чугунен от Гранд.Проблема е че този вид извращения не са съвместими с нашата любима марка.За такива скокове и полети ти трябва или Нисан Патрул или някаква здрава Тойота.
                                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                                Skype: pach_bs

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X