Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко Съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко Съвет

    Понеже неможах да реализирам проекта който ми го откраднаха
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=88557 имам
    няколко питания за Самурайте.......
    Продават ми 2 Самика с 1.0 и 1.3 мотори и се чудя кой да взема до колкото знам 1.0 ходовата част и мостовете са по-здрави или аз греша?
    Идеята ми е че ми е все 1 с кой от двата двигателя ще е , защото ще се сменя и без това с 1.3ГТИ
    Как стоят нещата с блокажите при Самика , знам че 1.0 двигателите имат ръчен някои , мен ме интеренсува ако взема Самик без блокажи след това АРБ става ли ? или ако намеря втора ръка мост с оригинален блокаж дали ще е проблем слагането му

    Колегата Дявол Коледа да знае че при първа възможност ще мина с 2 каси бира да даде акъл
    Лудак

  • #2
    До: Малко Съвет

    Колега на 1,0 мостовете са бавни 2,13 , на 1,3 са 2,0 с бавния ще въртиш по лесно големи гуми, но тези от 1,3 имат и с по-широки мостове .Това се постига и с фланци.На 1,3 задния диф е с блокаж със жило, но работи когато жилото е отпуснато така че ако те убеждават че само трябва да се смени жилото най-вероятно не е така.Случвасе да е само изкривена вилката за включване тя се изправя с нагряване и чук.
    Ако пък си запален по ARB това е решението,по Дискавъри имаше такова филмче.

    Коментар


    • #3
      До: Малко Съвет

      По 4000лв има витари с LSD и се продават от сумати време,предполагам цената не е окончателна. Самурая и да го вземеш за 1000лв 1 GTI е минимум 1000лв и поне още 2000ле за да го направиш да мяза цна това което искаш да имаш. Аз бях точно пред същата дилема,и ако нещата опират до пари,не се заблуждавай че самика е по евтин. А и щом така се случи с витарата ти , винаги ще ги гледаш със съжаление. Вземи си витарка,клин клин избива,по лесно ще превъзмогнеш загубата.
      http://vbox7.com/play:398e8b82

      Коментар


      • #4
        До: Малко Съвет

        а ако искаш читав самурай-продавам един.повече инфо на лични
        куче или вълк?
        в клетка ,или свободен?
        въпрос на личен избор.
        Вихрен Илиев
        0888249888
        blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
        Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #5
          До: Малко Съвет

          Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
          По 4000лв има витари с LSD и се продават от сумати време,предполагам цената не е окончателна. Самурая и да го вземеш за 1000лв 1 GTI е минимум 1000лв и поне още 2000ле за да го направиш да мяза цна това което искаш да имаш. Аз бях точно пред същата дилема,и ако нещата опират до пари,не се заблуждавай че самика е по евтин. А и щом така се случи с витарата ти , винаги ще ги гледаш със съжаление. Вземи си витарка,клин клин избива,по лесно ще превъзмогнеш загубата.
          Зависи за какво ще го ползва, ако е само за в гората Самурая. С Витарата ще почне едни заигравки с предния мост... Относно с кой мотор да е Самурая - 1.3 и се поогледай и помисли за Витаров мотор, вместо 1.3 GTI.
          Успех
          Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
          Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

          Коментар


          • #6
            До: Малко Съвет

            ако така и така ще сменя мотора,има ли значение с кой мотор ще бъде самика??
            куче или вълк?
            в клетка ,или свободен?
            въпрос на личен избор.
            Вихрен Илиев
            0888249888
            blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
            Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              До: Малко Съвет

              Колега, ако ще го правиш за гората-има значение с кой мотор, тъй като най-вероятно няма да си с какви да е гуми, има доста изписано по темите, ако е за кафе, защо му е мотор въобще

              Коментар


              • #8
                До: Малко Съвет

                Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                Колега, ако ще го правиш за гората-има значение с кой мотор, тъй като най-вероятно няма да си с какви да е гуми, има доста изписано по темите, ако е за кафе, защо му е мотор въобще
                нее,не ме разбра..имах предвид,че ако ще слага витаров мотор,има ли значение какъв е оригиналния 1000 или 1300..в този смисъл
                куче или вълк?
                в клетка ,или свободен?
                въпрос на личен избор.
                Вихрен Илиев
                0888249888
                blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  До: Малко Съвет

                  Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
                  а ако искаш читав самурай-продавам един.повече инфо на лични
                  Колега , мерси но искам да се занимавам с нещо и да си го направя аз
                  Лудак

                  Коментар


                  • #10
                    До: Малко Съвет

                    Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                    Колега , мерси но искам да се занимавам с нещо и да си го направя аз
                    зависи какво ще го правиш..моя читав но е стандартен самурай,не е правено нищо по него...просто е добра машиан..
                    куче или вълк?
                    в клетка ,или свободен?
                    въпрос на личен избор.
                    Вихрен Илиев
                    0888249888
                    blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                    Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Малко Съвет

                      Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
                      ако така и така ще сменя мотора,има ли значение с кой мотор ще бъде самика??
                      Ами мисля, че има... мостовете са различни и т.н.
                      Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
                      Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

                      Коментар


                      • #12
                        До: Малко Съвет

                        За сега съм се ориентирал към едно синио разградско Самурайче (има го в мобиле) то е с 1.0 л двигател , собсвеника каза че рамата му е добра както и диференциялите също каза че имало ръчка за заден блокаж ама незнаел дали работи .Купето било що годе добре...
                        Щом колеги казвате че тези дифове са бавни и ще въртят големи гуми значи ако сложа по голям двигател 1.6 Витаров всичко ще заспи или греша ?
                        Разгледах тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=31951 и реших че 1.6 16в няма да сложа , не че е сложно самото слагане и напасване ами после с кабелята му няма да се оправя ,затова ще се ориентирам към 1.6 8в
                        Купето на този самик и да е зле или добре ще свалям боята до метал ще кърпя ще китвам ще сприцвам и боядисвам
                        Не съм запознат с лифтването баш на самик но ще по прочета и се надявам да ми помагате с добри съвети
                        Лудак

                        Коментар


                        • #13
                          До: Малко Съвет

                          За целта си направи отделна тема, а когато стигнеш до двигателя, аз имам-ще си избереш карбуратор или моно, успех

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X