Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект - Джимни Екстрем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

    за сега няма вибраци поне аз не съм усетил а те гумите са шумни но не вибрират ако имаше при 100км/час щях да ги усетя...
    сега задниа диф е леко наклонен нагоре така страда по малко кардана преди не беше така
    а от страната на раздатката не сам с кръстачка а с каре като на полуска не знам как е на балгарски..
    кinех толкова ли са скъпи китовете за гранд чероки че толкова пари си приготвил...
    поздрави

    Коментар


    • #92
      Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

      Кита нищо не е. Джантите и гумите са скъпи.
      И моя преден кардан е с такива карета и точно 4" е границата след която трябва да се сменя. В зависимост от раздатката обаче понякога и на 4" има вибрации. Тия карета като вътрешните на полуоските на леките коли маи не могат да работят под голям ъгъл така че ще видим. За моите говоря. Дано при теб няма проблем.

      Коментар


      • #93
        Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

        ами аз тези карета хич не ги хъресвам защото не мога да си ги сменям аз..вече смених един път задния кардан имаше точно тва каре луфт а джипката си беше серина сега ше е май консуматив но се надявам че с по твърдите тампони на раздатката като не се мандахерца на ляво на дясно на кадето и е кеф шт издържа повечко...
        пък и да не издържи имам резервен кардан и ше ги вартя така няма да е спирам докато ми правят единия...

        митко продал си си джипката ли и сега каква е?

        поздрави

        Коментар


        • #94
          Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

          мъка,мъкааа....и срам голям, карам на жена ми тръка, само 3" лифт и 31" гуми..... престайш ли си къф срамъ

          новата е на път от ванкувър за към нас, до 2 седмици трябва да дойде. и после пак се почва познатата вече песен - лифт-гуми-брони-лебедки...
          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

          Коментар


          • #95
            Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

            ха мъка де и мойта жена ди караше такова нещо....
            ами айде като престигне малко снимчици преди и след наджипването
            поздрави

            Коментар


            • #96
              Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

              днес еразкарших както трябва и се учудих задната гума беше 1 см във ваздуха и не помръдва пружината а предния кардан не упира май ням да има смисъл от колани..
              или аз се заблуждавам но като карам по гората джипката не може да и увиснат мостовете както на подемник.. гледах как мога да слога колани и няма да стане без да се дупчи а това не ми харесва...




              поздрави

              Коментар


              • #97
                Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                Съвсем логично е. Окачванията които се предвиждат за смесено каране а не 100% траял се смятат така че пружините да се сгъват докрай при тегло по-голямо от това на колата... т.е. при скок или ударно преминаване на препятствие когато към теглото се прибавя и кинетичната енергия на автомобила... При разпъването също го има този ефект но по-слабо изразен защото там играе само теглото на моста...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #98
                  Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                  значи ако не карам бързо и не правя скокове не ми трябват също не участвам в траяли и за сега ше съм спокоен......
                  поздрави

                  Коментар


                  • #99
                    Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                    днес се уверих още веднъж че тунинга на една джипка не е лесна работа нито евтина...
                    ето какво се случи днес






                    добре че си нося инструментите и е свалих тази биелетка като се упитах да е изправя поне малко скъсах единия маншон но това е най малкото което ме плаши сега къде да търся по дълги
                    биелетки ми е по важно..
                    ако мислите че от някоя лека кола може да ми свърши работа още в сабота съм на моргите да търся нещо подобно но малко по дълго..
                    вапроса е с колко по дълги да бъдат?
                    поздрави

                    Коментар


                    • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                      На задния мост на Омегата е такава но по дълга. Към 25см е. На Ксантия предните също са такива.

                      JKS Quicker Disconnects също е добро решение но чувам че много бързо се разтропвали.

                      Коментар


                      • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                        По принцип би трябвало да се продават и удължени биалетки. Но ако не удължаването им е лесно и освен това може да се усилят. Една тръбичка с диаметър колкото е тялото на биалетката се реже на две по дължина, слага се и се заварява...по дължина... При рязането гледайте да се отнеме толкова материал че да стигне мястото за двата надлъжни шева. Така става хем точно хем здраво. А колкото до това как да си измерите точната дължина най-добре да каже Митко Фулда...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                          благодаря за съветите днес ходих до моргите тук поне си разглобяваш ти и си избираш каквото ти е кеф
                          намерих задни от един нисан алмера от по старите това беше най близко до моите иначе от други коли сашто има но са доста по дълги..
                          ето ги а и не ми искаха параи маи работниците ги е яд на шефа си че бачкат по празниците и ми вика да си отивам без да минавам през каста..

                          малко по дълги са с около 2см незнам дали ще ми дойдат пак къси но следващия пат зимам едни
                          от омега режа и заварявам kakто ми казахте докато намеря вярната дължина...
                          поздрави

                          Коментар


                          • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                            Трябва да са по дълги точно колкото е лифта. Обаче не трябва да е проблем ако са по къси. Явно старите биалети не могат да поемат по големия ъгъл на пречупване заради увеличения ход след лифта.

                            Коментар


                            • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                              значи пак ще има ходене до моргата сега като казваш поне 10см колкото е лифта е друго нещо
                              мисля че ше намеря без да се наложи да заварявам но ше почака до следващата седмица.....
                              поздрави

                              Коментар


                              • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                                Колко сантиметра са подложките под демпферните тампони. Че с такива накраиници имам неприятното чувство че пак ще изкривиш биалетите дори да са по дълги с 10см.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X