Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размисли по предната броня.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Размисли по предната броня.

    Това за веждите беше шега - нали затова има ! Ще видим как е като завари всичко. Предполагам ще е наред - дано!
    Б. Бонев
    0осем88две6шест71три

    Коментар


    • #47
      До: Размисли по предната броня.

      Дам кръглите отови ги нямаше сложих ги с цел вграждане на халогени.Относно джека - казаха ми че с 2мм ламарина уребренията и сгъвките няма да има никакъв проблем но като я заварат ще пробваме да видим за сега сичко е теория

      Коментар


      • #48
        До: Размисли по предната броня.

        Колко килограма излезе, че моята е тръбна и ми се струва тежичка, въпреки че не се разпусках.

        Коментар


        • #49
          До: Размисли по предната броня.

          [QUOTE=rotter;1056445]Дам кръглите отови ги нямаше сложих ги с цел вграждане на халогени.Относно джека - казаха ми че с 2мм ламарина уребренията и сгъвките няма да има никакъв проблем но като я заварат ще пробваме да видим за сега сичко е теория[/QUOTE

          Ясно за отворите. За 2мм. имаш предвид цялата броня или само за усилването около отворите за джека? Аз си мисля за усилване само около отворите за джека с цел по-малко тегло,ама не знам дали съм прав - нямам понятие от метали и техните конструкции - опън,якост и т.н. - само предложения..
          Б. Бонев
          0осем88две6шест71три

          Коментар


          • #50
            До: Размисли по предната броня.

            Колега, цялата брония е от 2 мм. ламарина. Ако прочетеш из форума ще намериш дискусии дали да не е от по дебела ламарина или не. За сега мненията сочат 2 мм.

            Коментар


            • #51
              До: Размисли по предната броня.

              Мисля, че е достатъчно профелирана, че може и да мине с 1.5мм. Ако се оставят места за захващане с хайлифт да се подсилят.
              __________________Ей това е мнение на Славин.И аз за 1,5 си мисля и подсилване само на местата за джека,имайки предвид,че ламарината на цялата Витара е много тънка. Цел - по-малко тегло. Не твърдя, че е най-добре,затова събирам мнения от знаещите - колкото повече, толкова по-добре. Хайде колеги - който разбира от метали нека каже,моля!
              Б. Бонев
              0осем88две6шест71три

              Коментар


              • #52
                До: Размисли по предната броня.

                Ами според мен ако е 20кг направена от 2мм значи ще е 15кг от 1.5мм За 5кг.не вярвам да се забие чак толкова. ако ли пък сте толкова педантични,преместете акомулатора в багажника или под него ако витарата е висока. Това ще е добра компенсация
                http://vbox7.com/play:398e8b82

                Коментар


                • #53
                  До: Размисли по предната броня.

                  Верно ли само 5 кила ще е по-лека?!! Не съм предполагал! Ако е наистина само толкова не си струва да се обсъжда - 2мм!
                  Б. Бонев
                  0осем88две6шест71три

                  Коментар


                  • #54
                    До: Размисли по предната броня.

                    От 2мм е по-малко от 9кг по груби изчисления.
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • #55
                      До: Размисли по предната броня.

                      До колкото си спомням целият лист ламарина 2000х1000мм дебелина 2мм беше грубо 16кг.А от един лист мисля че могат да се изрежат 3 брони.Не съм теглил бронята но след заварките и прочие мисля че наистина около 5 кг.От прочетеното из форума най-добро решение мисля че беше 1,5мм ламарина но аз реших 2-ка да не си играя да подсилвам не знам колко е правилно или грешно но решението си е решение След изготвянето на бронята ще я претегля и след горещото поцинковане пак но не мисля че сичко заедно ще е повече от 10кг.Не ги разбирам нещата ама не ми изглежда тежко една туба вода повече или по малко

                      Коментар


                      • #56
                        До: Размисли по предната броня.

                        Първоначално публикуван от rotter Преглед на мнение
                        До колкото си спомням целият лист ламарина 2000х1000мм дебелина 2мм беше грубо 16кг.
                        Един лист 2000х1000х2мм е точно 4 литра и при плътност на стоманата 7.85 прави 31.4кг.
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #57
                          До: Размисли по предната броня.

                          Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                          Ами според мен ако е 20кг направена от 2мм значи ще е 15кг от 1.5мм За 5кг.не вярвам да се забие чак толкова. ако ли пък сте толкова педантични,преместете акомулатора в багажника или под него ако витарата е висока. Това ще е добра компенсация
                          5кг тук таме и вече съм над 60кг само по предницата. Тъй че правете си сметката предварително.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Размисли по предната броня.

                            Здравейте,
                            Само да вметна малко инфо. В София цена за лазерно рязане от 1.5мм само на предната броня излиза 25 лв.
                            Ето отделен чертежа само за предната броня.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #59
                              До: Размисли по предната броня.

                              Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                              Един лист 2000х1000х2мм е точно 4 литра и при плътност на стоманата 7.85 прави 31.4кг.
                              Да поправката е вярна 1000х1000 2мм беше 16кг А тук има размери тегла и цени на ламарини(попаднах случайно от нета нямам търговска цел)
                              http://www.simeon73.com/index.php?AREA=1&SUB=1&GROUP=7

                              Коментар


                              • #60
                                До: Размисли по предната броня.

                                Първоначално публикуван от rotter Преглед на мнение
                                след горещото поцинковане
                                Това задължително ли е? Ще ръждясва ли ако се грундира и боядиса после? rotter, сложи ли предната броня? Какво става със задната - имаше ли много доработки?
                                Б. Бонев
                                0осем88две6шест71три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X