Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карбуратор от Лада на Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Карбуратор от лада на самурай

    А колектора същия или друг

    Коментар


    • #32
      До: Карбуратор от лада на самурай

      Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
      Аз от скоросъм с Ладов карбуратор на Самурая и разликата във вървенето е огромна,за радход не мога да кажа защото го карам само в гората но не мисля че е повече от колкото със стария
      моя е 1.3моно-сменяш ли колектора

      Коментар


      • #33
        До: Карбуратор от лада на самурай

        Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
        Аз от скоросъм с Ладов карбуратор на Самурая и разликата във вървенето е огромна,за радход не мога да кажа защото го карам само в гората но не мисля че е повече от колкото със стария
        какъв ти е двигателя

        Коментар


        • #34
          До: Карбуратор от лада на самурай

          Сигурно станах нахален с въпросите ,но имам още един-бензиновата помпа също не работи като свалиш компа ще я свържа директно ,но тия в резервоара не са ли за високо налягане -ще трябва ли да я сменям

          Коментар


          • #35
            До: Карбуратор от лада на самурай

            Помпите за карбуратор са друга бира. Ще ти трябва такава, а не за впръскване. Налягане 0.3 бар, а не 1.5-4 бар като на инжекционните.

            Коментар


            • #36
              До: Карбуратор от лада на самурай

              Налягане на помпата на моноинжекцията 0.6-0.8 след регулатора.Може да се набъзика регулатора и да се свали налягането още, но мисля, че и така иглата на карбуратора ще затваря.

              Коментар


              • #37
                До: Карбуратор от лада на самурай

                На ладовия карб. този с който аз карам има за изход за обратния бензин който не поема карб.Така че няма проблеми това което е излишно да се връща в резервоара. Така мисля.
                [SIGPIC][/SIGPIC]
                SJ 413

                Коментар


                • #38
                  До: Карбуратор от лада на самурай

                  Всяка сутрин, ако имам време разглеждам любимата под тема "suzuki" нищо, че имам нисан/не съм се отказал от самурай/.
                  Та по темата-карбуратор лада или москвич, с механично задвижване на дроселите, фланец към смукателния колектор и си готов.Красивото на тези карбуратори е , че се дупчат лесно и им се слагат щуцери за газчицата-лично за мене най- добрият начин за смесител-никакви плочки!Тъй-като основното гориво става пропан-бутана, работата на бензин не е чак от такова значение, но може да се поиграе малко с жиглиорите-има ремонтни комплекти за без пари.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Карбуратор от лада на самурай

                    Първоначално публикуван от Sam40 Преглед на мнение
                    На ладовия карб. този с който аз карам има за изход за обратния бензин който не поема карб.Така че няма проблеми това което е излишно да се връща в резервоара. Така мисля.
                    Този изход е калиброван и не може да се оправи с нищо повече от 0.3 бара. Функцията му е съвсем друга.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Карбуратор от лада на самурай

                      Първоначално публикуван от Sam40 Преглед на мнение
                      Много преди това съм писал в форума , карам с карбуратор на който пишеше на кутията че е за 21083, от руския форум прочетох че го слагат и на 2141 москвич. Всички оригинални вакуми отпадат.
                      Единствето от карбуратора отива връзка към делкото за вакум ругулатора. С този карбуратор на бензин нямам проблеми, даже много по добре се хъска самурая.
                      Втората клапа е механична. Единствено е че е с ръчен смукач!
                      Над 25000 км съм минал с него, плочката отдолу е от тефлон.
                      Няма проблеми никакви не смуче въздух и не се криви
                      Поствал съм снимки ако има интерес , мога да снимам пак.
                      Карбуратора го дават че ие за кубатура 1.6.
                      Разхода какъв е

                      Коментар


                      • #41
                        До: Карбуратор от лада на самурай

                        Не го мисли разхода, ами бодвай карбуратора и ГАААААЗ!

                        Имаш ли си карбуратор или да ти търся?

                        Коментар


                        • #42
                          До: Карбуратор от лада на самурай

                          Първоначално публикуван от kekerence Преглед на мнение
                          Разхода какъв е
                          Градско зависи от карането 10-12 литра.
                          Извънградско около 8 литра при скорост 90- 10 при това с кобри 195R15.
                          Но има доста добро ускоряване! което за мен е доста важно.
                          Карбуратора го купих преди 3 години чисто нов, до сега нямам проблеми
                          дори не е почистван.
                          Но преди помпата и след нея съм сложил по един филтър от пластмасовите най ефтините.
                          Тогава струваше около 125 лв. някъде там.
                          От него отива маркуч към делкото/вакума/ и от картера газовете .
                          Един + за клапана за затваряне на горивото, да не детонира.Има и едно ключе което не ползвам, явно за елекрониката на бавните обороти за СО на Ладата.
                          Това е .
                          Последно редактирано от Sam40; 01-04-10, 18:53.
                          [SIGPIC][/SIGPIC]
                          SJ 413

                          Коментар


                          • #43
                            До: Карбуратор от лада на самурай

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Не го мисли разхода, ами бодвай карбуратора и ГАААААЗ!

                            Имаш ли си карбуратор или да ти търся?
                            Имам солекс от 21412.Чакам още малко че сина обеща комп.,но поръчах вече материал за фланец,въпреки че разликата в отворите е само 5мм на дългата страна и с болтове 6мм или малко пилене може би ще стане и без фланец.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Карбуратор от лада на самурай

                              Първоначално публикуван от Sam40 Преглед на мнение
                              Градско зависи от карането 10-12 литра.
                              Извънградско около 8 литра при скорост 90- 10 при това с кобри 195R15.
                              Но има доста добро ускоряване! което за мен е доста важно.
                              Карбуратора го купих преди 3 години чисто нов, до сега нямам проблеми
                              дори не е почистван.
                              Но преди помпата и след нея съм сложил по един филтър от пластмасовите най ефтините.
                              Тогава струваше около 125 лв. някъде там
                              Ти смени ли помпата?А разхода ме устройва-сега гореше 7-8 а аз съм в малък град и няма кой знае каква разлика градско -междуградско.А извън пътя на кой му пука

                              Коментар


                              • #45
                                До: Карбуратор от лада на самурай

                                Първоначално публикуван от kekerence Преглед на мнение
                                Ти смени ли помпата?А разхода ме устройва-сега гореше 7-8 а аз съм в малък град и няма кой знае каква разлика градско -междуградско.А извън пътя на кой му пука
                                Моя е 86 година и не е инжекция.
                                Направиха ми плочка от тефлон с дебелина 25мм. не можах да намера
                                алумин и затова на шега го направиха от тефлон.
                                Но нямам проблеми, ако тръгнеш да правиш плочка процедирай така,
                                На първата клапа точно с/у отвора на смукателния колектор а втората
                                Се прави с наклон да съвпадне с втория отвор на смукатела.
                                За захващането ако тръгнеш да го правиш мога да го снимам как е захващането. Не нещо трудно.
                                Всички вакуми от Самурая съм ги или махнал или запушил.
                                Последно редактирано от Sam40; 01-04-10, 19:14.
                                [SIGPIC][/SIGPIC]
                                SJ 413

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X