Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карбуратор от Лада на Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Карбуратор от лада на самурай

    Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
    Този на didoko е от07-05 ДААЗ 2107 най-вероятно, Озон (Озон 2 имат) се води още, с вакумно отваряне на втората клапа и регулиращото устройство за празен ход с един винт за сместа, и без регулиращ винт на лостовата система на щангите за оборотите.
    Самаровия е Солекс, точно, като предишните снимки на колегата Sam40

    Поне така мисля

    Прав си.

    Коментар


    • #17
      До: Карбуратор от лада на самурай

      Аз съм с ладов карбуратор Разход на газ при последното засичане (Смолян - Стара Загора и обратно) 10/100 на дълго и за 165 километра от които 70 черно 13,9/100. Карбуратора до колкото знам аз е най-обикновен озонов с механично отваряне на 2рата клапа и ръчен смукач. Понеже карбуратора е раздупчен пробвах да махна плочката и да постигна някаква файда - Да ама не Разход 17-19 и не усетих коренна промяна и си сложих пак плочката. Като вървяне може да се каже че е добре и си мисля че мотора се развърта по-добре с него. На бензин има коренна разлика във вървенето Апарата ми се счупи и нямам с какво да го снимам. Моя е сложен без преходна плочка на колектора, само се слагат 2 болта с гайки и една планка за да може да се стегне към колектора. За въздуха се изрязва от ладината въздушна кутия фланеца и се заваря на самурайския въздухозаборник. Другото предимство е че за около 30 лева карбуратора от Лада става почти нов
      „глупава глава на краката почивка не дава”

      Коментар


      • #18
        До: Карбуратор от лада на самурай

        Ако ориганалния се е скапал (ВАКУМИТЕ) почва да гори много, особено на бензин.Едно време съм слагал и от Шкода на москвичи ,на лади, варбурзи и беше много добре. После почнахме от самари, москвичи 21412 (СОЛЕКС), но трябва присъединителна плочка . Няма да сбъркаш ако го смениш . Аз бях почти готов да сменя на един самурай ,но после минах на Витара (1.6 16V пълна инжекция) Не те съветва да слагаш ОЗОНА на ладите, по мъхнат е .
        899180483

        Коментар


        • #19
          До: Карбуратор от лада на самурай

          А може ли да изхвърля всички електроники на моноинжекцията и да сложа карбуратор

          Коментар


          • #20
            До: Карбуратор от лада на самурай

            Първоначално публикуван от kekerence Преглед на мнение
            А може ли да изхвърля всички електроники на моноинжекцията и да сложа карбуратор
            можеш защо да не можеш а пък и моното няма чак толкова електроника
            Лудак

            Коментар


            • #21
              До: Карбуратор от лада на самурай

              Един с моно друг с карборатор а аз съм карборатор с компютър кво е тва чудо незнам. Докато загрее даржи супер високи обороти около 2500. Май ще минавам и аз на лада карбуратор.
              0877 44I 88I
              Самурай 1,3
              Дискавъри ТД5

              Коментар


              • #22
                До: Карбуратор от лада на самурай

                Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
                Един с моно друг с карборатор а аз съм карборатор с компютър кво е тва чудо незнам. Докато загрее даржи супер високи обороти около 2500. Май ще минавам и аз на лада карбуратор.
                Гледай да не попаднеш на ладовия карбуратор с компютър - точно така се държи. А за оборотите на студено си има врътка, отделна от тая за оборотите на топло.

                Коментар


                • #23
                  До: Карбуратор от лада на самурай

                  Аз имам карбуратор от Алеко 21412.Ако го сложа трябва ли да изхвърля всички клапани и маркучи за вакуум от моноинжекцията.
                  Днес намерих повредата в ел.блок за управление-ако не тръгне ще слагам карбуратор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Карбуратор от лада на самурай

                    Първоначално публикуван от kekerence Преглед на мнение
                    Аз имам карбуратор от Алеко 21412.Ако го сложа трябва ли да изхвърля всички клапани и маркучи за вакуум от моноинжекцията.
                    Днес намерих повредата в ел.блок за управление-ако не тръгне ще слагам карбуратор.
                    Този е като на Самара.
                    На този карбуратор има вакуум за делкото, вакуум за картерни газове и евентуално (зависи от варианта) вакуум за EGR. Всякакви други маркучи вероятно трябва да се махнат, а повечето дупки от тях - да се запушат.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Карбуратор от лада на самурай

                      Много преди това съм писал в форума , карам с карбуратор на който пишеше на кутията че е за 21083, от руския форум прочетох че го слагат и на 2141 москвич. Всички оригинални вакуми отпадат.
                      Единствето от карбуратора отива връзка към делкото за вакум ругулатора. С този карбуратор на бензин нямам проблеми, даже много по добре се хъска самурая.
                      Втората клапа е механична. Единствено е че е с ръчен смукач!
                      Над 25000 км съм минал с него, плочката отдолу е от тефлон.
                      Няма проблеми никакви не смуче въздух и не се криви
                      Поствал съм снимки ако има интерес , мога да снимам пак.
                      Карбуратора го дават че ие за кубатура 1.6.
                      [SIGPIC][/SIGPIC]
                      SJ 413

                      Коментар


                      • #26
                        До: Карбуратор от лада на самурай

                        Имам спомен че празния ход се командваше с една платка на калника -трябва ли да слагам такава

                        Коментар


                        • #27
                          До: Карбуратор от лада на самурай

                          Първоначално публикуван от Sam40 Преглед на мнение
                          Много преди това съм писал в форума , карам с карбуратор на който пишеше на кутията че е за 21083
                          21083 е Лада Самара 1.5. Има и вариант с автоматичен смукач.

                          Първоначално публикуван от kekerence Преглед на мнение
                          Имам спомен че празния ход се командваше с една платка на калника -трябва ли да слагам такава
                          Не е задължително, но докарва икономия 2-3% на бензин. Ако не я сложиш, трябва да подадеш ток на ел. клапан, да се включва при подаване на контакт.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Карбуратор от лада на самурай

                            А делкото-в моето има само един датчик а комутатора е на бобината дали може сигнала да не минава през компа а да иде направо на комутатора или трябва и делко

                            Коментар


                            • #29
                              До: Карбуратор от лада на самурай

                              Първоначално публикуван от kekerence Преглед на мнение
                              А делкото-в моето има само един датчик а комутатора е на бобината дали може сигнала да не минава през компа а да иде направо на комутатора или трябва и делко
                              Май не. В твоето делко има ли центробежен регулатор, или датчикът е твърдо закачен на вала?

                              Коментар


                              • #30
                                До: Карбуратор от лада на самурай

                                датчика е закрепен за делкото на вала има едно като цилиндър с прорязани отвори и като мине непрорязаното краи датчика дава сигнал.има три кабела-плюс минус и сигнал-около 7.5 v
                                няма нищо друго

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X