Обява

Свий
Няма добавени обяви.

парното е зле,дайте съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • парното е зле,дайте съвет

    Здравейте, на витарата парното слабо ли си е или моята нее на ред?Миналата есен промих радиаторчето с калгон и налягане,изхвърли мн.тиня, но парното така и си седи слабичко. Термостата е сменен,но се чудя ако го сменя с по късен,дали няма да е рисково за двигатела.
    Ако някой сее сблъсквл с тоя проблем,ще се радвам да сподели опита си. Благодара предварително.
    http://vbox7.com/play:398e8b82

  • #2
    До: парното е зле,дайте съвет

    Колеги ако очаквате някой да ви отговори да въпросите без да дадете конкретно инфо за колата (година модел двигател и т.н)
    Лудак

    Коментар


    • #3
      До: парното е зле,дайте съвет

      Не предполагах че имат разлики относно парното. мотора е G16A13.....годината 90-та.
      http://vbox7.com/play:398e8b82

      Коментар


      • #4
        До: парното е зле,дайте съвет

        Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
        Здравейте, на витарата парното слабо ли ...
        Верно няма да е зле да кажеш каква точно е Витарата + има ли клима, газова и прочее интересни екстри. Аз лично оплакване нямам, освен, че двигателя изстива точно за 5 минути, но то е отделен въпрос. Ако имаш газова, виж да няма някое яко стеснение по връзките, че обикновено изпарителя го закачат на парното (то и моя е там де, на студената страна.) Друго - може да не ти е наред някоя клапа и да пуска студен въздух. И, естествено, може да е всичко останало, но като дадеш повече инфо, колегите ще гадаят...
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #5
          До: парното е зле,дайте съвет

          Много е важно да не се обработва радиаторчето отвътре с агресивни препарати, може и да си му разказал играта, случайно да губиш охладителна течност или да имаш проблем със загряването на автомобила, виж дали температурата ти е работната, ако да значи имаш проблем със самото парно, може клапите за горещият въздух да не се отварят достатъчно. Една проверка, когато колата е загряла хвани маркучите за охладителната течност трябва да са доста топли, ако не то тогава двигателя не може да достигне работна температура, причини: датчици, термостат, антифриз, и други

          Коментар


          • #6
            До: парното е зле,дайте съвет

            Витарката е с АГУ,няма ни най малки загуби на антифриз/нее доливано от пролетта/ Мн.добре си достига работна температура,стрелката за температурата и през най-горещите летни дни и сега си седи точно отвесно,нямам представа колко градуса е в това положение.Днес се стигна до там че стъклата след около час движение,се заледиха и отвътре. Изпаритела е ловато и ми прави впечетление че несе бои от минусови температури,пали си на газ.Вариантите според мен са или споменатата клапа или отново сее задръстило радиаторчето. Последно ми минава през главата дали пък няма кранче за парното,доста японски други марки коли слагат. Ако някой знае да сподели. Благодаря.
            http://vbox7.com/play:398e8b82

            Коментар


            • #7
              До: парното е зле,дайте съвет

              И аз имах такъв проблем миналата година,извадих радиаторчето(много кофти упражнение )занесох го на познат майстор той го отвори,изчисти,проми и затвори и сега е ок за всичките си години работа беше събрало какво ли не,вътре имаше доста запушени трибички.Бях проверявал за ново но цената беше колосална около 500лв.Дано съм бил полезен

              Коментар


              • #8
                До: парното е зле,дайте съвет

                Като загрее колата барни и двата маркуча, които отиват към радиаторчето в двигателния отсек:
                -ако са с очевидно различна тампература - радиаторчето е запушено
                -ако са еднакво горещи - провери клапи,жила, вентилатор, достъп на въздух...
                -ако са студени - има проблем по трасето
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #9
                  До: парното е зле,дайте съвет

                  Колега качи снимки с положението на ръчките за управление на парното и даи инфо вентилаторчето работи ли на пълната си мощност
                  Бялото BUZUKI 1.6 8в
                  0899368772 ;) 0897229322

                  Коментар


                  • #10
                    До: парното е зле,дайте съвет

                    И аз щях да кажа същото както колегата преди мен. Има вероятност вентилаторчето да не работи с оборотите, с които би трябвало да работи. Оттам потока въздух, който отива към радиаторчето е по-малко и следва неправилно отопляне на купето. Утре на светло си провери на максимална степен дали духа силно, ако да проследи мненията на колегите преди мен. Има вероятност и въздухоотвода, който отива към радиаторчето да е прекъснат или скъсан. Провери и за този вариант.
                    Колкото до запушването на радиатора: аз лятото свалих мойто и го прочистих. Боклуци всевъзможни включително и някакви буби

                    Успех
                    Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                    0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                    /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                    Коментар


                    • #11
                      До: парното е зле,дайте съвет

                      Вентилатора си работи повече от прилично,всички степени си раборят като на последната е изключително силно.Работи си и плъзгача за насочване на въздушния поток,но плъзгача за топло-студено не стига до края на червената зона а на около 85% което ми се струва не мн. на ред но утре ще я чопля да видя до къде ще стигна.Благодаря за съветите,и все пак някой сеща ли се дали има въпросното кранче някъде вътре около радиаторчето/отвън няма/.
                      http://vbox7.com/play:398e8b82

                      Коментар


                      • #12
                        До: парното е зле,дайте съвет

                        Мойта Витара миналата седмица духаше студено. Оказа се, че жилото на клапата за топъл и студен въздух се е откачило откъм клапата. Намира се зад барчето, откъм страната на шофьора, малко над педала на газта. Провери за възможно откачане. Успех, че в тоя студ

                        Коментар


                        • #13
                          До: парното е зле,дайте съвет

                          Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                          Вентилатора си работи повече от прилично,всички степени си раборят като на последната е изключително силно.Работи си и плъзгача за насочване на въздушния поток,но плъзгача за топло-студено не стига до края на червената зона а на около 85% което ми се струва не мн. на ред но утре ще я чопля да видя до къде ще стигна.Благодаря за съветите,и все пак някой сеща ли се дали има въпросното кранче някъде вътре около радиаторчето/отвън няма/.
                          На моята (G16A) няма, проверено, но ти така и не каза твоята каква е?
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            До: парното е зле,дайте съвет

                            Друго упражение ........ виж газаджийте от къде са си хванали вода предполагам че е от двата маркуча преди парното с по 2 тройника
                            Ако проблема е в радиаторчето и е запушено маркучите към него от тройника трябва да се по студени
                            Лудак

                            Коментар


                            • #15
                              До: парното е зле,дайте съвет

                              Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                              Друго упражение ........ виж газаджийте от къде са си хванали вода предполагам че е от двата маркуча преди парното с по 2 тройника
                              Ако проблема е в радиаторчето и е запушено маркучите към него от тройника трябва да се по студени
                              Мн.правилно предположение,но защо е така? Нее ли редно да са последователно свързани а не успоредно? По този начин,водара се движи по пътя на най малкото съпротивление и ако радиаторчето сее позатлачило то няма достатъчно високо налягане да завърти отайките тъй като потока се насочва през изпаритела. Ще има ли недостатъци ако преправя тези 2 тройника като подредя системата така:от мотора в радиаторчето от него към изпаритела и обратно в мотора?
                              http://vbox7.com/play:398e8b82

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X