Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете ми да направя Самурая си на пружини!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Помогнете ми да направя Самурая си на пружини!

    Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
    Незнам за вас но аз лично оставам с мнение че започвате да се отклонявате от темата на колегата която си е много интересна а й той се е запалил достатачно.
    Някой хора знаят че е карал на състезание и след някой негови постове е решил пак да кара.
    Въпроси за какво ще ползва самурая мисля че са излишни.Щом е решил да го направи по-добре ако някой знае как е най-добре да каже вместо да си чешете езиците!
    Много правилно ако можете помогнете. Аз все още продължавам да ходя по състезания като навигатор.Но със Нисан.Самеца го имам от лятото.
    Последно редактирано от valkov.val; 18-01-10, 08:07.

    Коментар


    • До: Помогнете ми да направя Самурая си на пружини!

      Първоначално публикуван от balta Преглед на мнение
      В моята тема за самурая ми съм се опитал да опиша как става замяната на барабаните с дискове Ето линк: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=37859&page=3 Пост 54
      В темата на дявол коледа също има информация. Успех
      Ако имаш нещо неясно може да се обадиш телефона ми го има в подписа
      На края на месеца ще ходя до Пампорово ако си в Смолян мога да ти се обадя.

      Коментар


      • До: Помогнете ми да направя Самурая си на пружини!

        Това е варианта който е най-често използван в USA , с малка финансова подробност от 3500 $.
        Изпълнението с материали/ тръба манесман,унибал,тампони,пружини,амортисьори,планки +лазарно рязане и др./ в БГ към момента го смятат около 2-2500 лв.


















        Прикачени файлове
        Последно редактирано от alexmotors; 18-01-10, 13:04.
        --------------------------------------------------------------
        Ал. Иванов
        +359888561561

        Коментар


        • До: Помогнете ми да направя Самурая си на пружини!

          Това окачване:

          е за малки гуми.И според мен е безмислено усложнено...
          А това:


          е Джони-джойнт.Освен Близнаците,не знам някой друг да го предлага.Но определено е най-доброто решения.
          Някой няма ли да нахвърля някакви чертежи за краен резултат или "каквото стане"?
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • До: Помогнете ми да направя Самурая си на пружини!

            Соти обясни защо това окачване е за малки гуми и колко малки ще да са тия малки гуми щото за някои 31" е малка гума за други не.
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар


            • До: Помогнете ми да направя Самурая си на пружини!

              Незнам какво е измислил Алекс но съм сигурен че ще спретне добра машинка.

              Коментар


              • До: Помогнете ми да направя Самурая си на пружини!

                Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                Соти обясни защо това окачване е за малки гуми и колко малки ще да са тия малки гуми щото за някои 31" е малка гума за други не.
                Разтоянието между двете точки за захват на моста е процент от диаметъра на гумата.А тук:


                освен всичко друго,работи и през рамо.За мен е сбъркано...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • До: Помогнете ми да направя Самурая си на пружини!

                  Честно да си призная не схванах кое е процент от какво може би щото математиката ми се губи малко ако може да го обясниш някак си за по тъп като мен защото ме интересува да не решиш че се заяждам.
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • До: Помогнете ми да направя Самурая си на пружини!

                    За това говори Соти:
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • До: Помогнете ми да направя Самурая си на пружини!

                      Готино.... А "Х"-а как е изчислен, или е произволен?
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • До: Помогнете ми да направя Самурая си на пружини!

                        И за мен е слабо. С едни 33ки усилията с това разтояние между опорите ще са страшни. Пък и с 31ци ще е пак там. Тампоните ще станат консуматив. Ама не е късно да се увеличи разтоянието.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • До: Помогнете ми да направя Самурая си на пружини!

                          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                          Готино.... А "Х"-а как е изчислен, или е произволен?
                          Това и на мен не ми е ясно. Аз го направих колкото кардана.
                          На Йори са по дълги от карданите.

                          Коментар


                          • До: Помогнете ми да направя Самурая си на пружини!

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Аз го направих колкото кардана.
                            ОК. Примерно на дългия и късия Патрол, еднакви ли са задните надлъжни штанги? Защото карданите явно са различни.....
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • До: Помогнете ми да направя Самурая си на пружини!

                              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                              ОК. Примерно на дългия и късия Патрол, еднакви ли са задните надлъжни штанги? Защото карданите явно са различни.....
                              Да, интересно. Да каже някой с дълъг Патрул. Да видим как са процедирали конструкторите. Но определено дългия може да носи и по дълги щанги, ако се гонят ходове.

                              Коментар


                              • До: Помогнете ми да направя Самурая си на пружини!

                                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                                Готино.... А "Х"-а как е изчислен, или е произволен?
                                Къде е изчислен "Х"-а?На картинката,показана от Андро,пише,че горната щанга е с дължина равна на 70% от дължината на долната.Ама това няма общо с въпроса по-горе.И за в гората не е толкова важо и наложително.Говорех за захватите на моста,разтоянието между които трябва да е минимум 25% от диаметъра на гумата...
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X