Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смях с Витарата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смях с Витарата

    Колеги здравейте! След вчерашния дъжд, днес като се качвах у колЪта пода от шофиорската страна беше мокър, но не толкова колкото беше от страната на пасажера. Там положението беше смешно: 5мм вода и както се казва ако бях взел една купичка и я напълнех щеше да има за кафе . И така помъкнах парцали от мазата и започнах бавно, но славно да подсушавам. Цялата дейност отне приблизително 2 часа. Някой има ли идея от къде може да влиза вода Проверих отпред двата канала, които отвеждат водата: не бяха запушени ... та ми е чудно в този случай от къде би могло да влиза вода. Щом е така ще взема да отворя подвижно кафене, че да препечеля някоя и друга стотинка
    Благодаря
    Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

    0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
    /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

  • #2
    До: Смях с Витарата

    През въздуховодите на парното и ако имаш филтър на купето провери го!
    0877 83 30 90 - Жоро

    Коментар


    • #3
      До: Смях с Витарата

      Възможно е и от предното стъкло

      Коментар


      • #4
        До: Смях с Витарата

        А е възможно да имаш някоя дупка под калниците

        Коментар


        • #5
          До: Смях с Витарата

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0011.jpg
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5122342
          Първоначално публикуван от stanlypld Преглед на мнение
          През въздуховодите на парното и ако имаш филтър на купето провери го!
          1.така изглежда парното ми. Нямам такъв филтър

          Първоначално публикуван от mimo1 Преглед на мнение
          Възможно е и от предното стъкло
          До колкото си спомням преди почти година свалях таблото заради парното. Не видях да има отвори, които да пропукат водата, а ако е от стъклото би трябвало от външната страна да има признаци за нарушена цялост на уплътнението, но в случая - няма.

          Първоначално публикуван от pravdo Преглед на мнение
          А е възможно да имаш някоя дупка под калниците
          Имах една дупка, причинена от ръжда. Отстраних я, но това беше миналата година по това време някъде. Беше отдясно. Но интересно ми е как като не се кара колата се напълни с вода . За в лявата страна имам една теория, че водата се стича от посочените места на снимката, попада на кабелите, които излизат от купето, а оттам навътре към пода на шофиора. Там където съм маркирал (вдясто) отива само на поставката на акумулатора.

          П.П. Там където съм посочил местата на оттичане: има ли някакъв вариант да пренасоча оттичането на водата, да минава отдругаде, защото наистина доста се мокри и акумулатора (вдясно) и кабелите идващи от таблото (вляво). При всички вас ли е направено по този начин и мокри ли ви кабелите както на мен.
          Снимките са от миналата година. Няма направени промени, всичко си е 1:1
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Nik16; 08-09-09, 18:22. Причина: Допълване на информация
          Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

          0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
          /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

          Коментар


          • #6
            До: Смях с Витарата

            И аз имам същия проблем.Значи рамката на предното стъкло беше много изгнила и имаше дупки които можеха да отведат водата по колонката та вътре.Сега изкърпихме рамката нов прозорец и пак така съмнява ме там дето се стича водата от чистачките да няма пробив някъде
            Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
            Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

            Коментар


            • #7
              До: Смях с Витарата

              Колега, на втората снимка, се виждат много листа. Погледни какво става под пласмасите, там където са листата.

              Иначе преди години си карахме една Хонда ЦРВ. 3 пъти и махахме и слагахме челното стъкло, разглобявахме я цялата и пак си капеше в краката на пасажера при силен дъжд. Разбрах, че това не е проблем, след като подкарах един Роувър Дефендер. При него водата нахлуваше отвсякъде

              Коментар


              • #8
                До: Смях с Витарата

                NIK-16 ---Здравей.Извинявам се ,че нахълтвам така в темата,но по твоите коментари,личи че много обичаш - офроуда.Та във тази връзка,искам да ти кажа,че ако скоро си газил в някъква кал,има възможностда си запушил отворите на калниците при праговете,и водата да неможе да се оттече..За целта,първо прокарай стоманизирана тел от коша до въпросните отвори,и ако не се отпуши,отиди на автомивка и кажи на момчето да пръска продължително време ,м/у калника и вратата в района на праговете и би трябвало да се отпуши...Това ти го казвам от личен опит.(при мен водата беше в литри..)
                SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                Коментар


                • #9
                  До: Смях с Витарата

                  Две дупки в пода с бормашината решават проблема .

                  Коментар


                  • #10
                    До: Смях с Витарата

                    Ако имаш климатик, провери там, където влиза тръбата му в купето. При мен не беше добре уплътнено и влизаше от там.
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • #11
                      До: Смях с Витарата

                      Вземаш едно по-тъпо шило и където е най-много водата - дупчиш
                      Ако имаш шибидах, мек таван, твърд сваляем таван....отвсякъде може да тече.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Смях с Витарата

                        Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
                        Колеги здравейте! След вчерашния дъжд, днес като се качвах у колЪта пода от шофиорската страна беше мокър, но не толкова колкото беше от страната на пасажера. Там положението беше смешно: 5мм вода и както се казва ако бях взел една купичка и я напълнех щеше да има за кафе . И така помъкнах парцали от мазата и започнах бавно, но славно да подсушавам. Цялата дейност отне приблизително 2 часа. Някой има ли идея от къде може да влиза вода Проверих отпред двата канала, които отвеждат водата: не бяха запушени ... та ми е чудно в този случай от къде би могло да влиза вода. Щом е така ще взема да отворя подвижно кафене, че да препечеля някоя и друга стотинка
                        Благодаря
                        ... решетките пред стъклото, и обратно в купето ... има начини за водата ... че досега не си ли я засякъл на терени извън пътя, през вода дълго време и т.н. ...
                        [I][SIZE=1]...системен администратор-винаги има начин...:)[/SIZE][/I]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Смях с Витарата

                          Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                          Колега, на втората снимка, се виждат много листа. Погледни какво става под пласмасите, там където са листата.

                          Иначе преди години си карахме една Хонда ЦРВ. 3 пъти и махахме и слагахме челното стъкло, разглобявахме я цялата и пак си капеше в краката на пасажера при силен дъжд. Разбрах, че това не е проблем, след като подкарах един Роувър Дефендер. При него водата нахлуваше отвсякъде
                          Както споменах, това са снимки от миналата година, може би края на септември и затова има листа.

                          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                          Ако имаш климатик, провери там, където влиза тръбата му в купето. При мен не беше добре уплътнено и влизаше от там.
                          Нямам климатик, охлаждането в купето през лятото е в стил "мексикански вятър"

                          Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
                          NIK-16 ---Здравей.Извинявам се ,че нахълтвам така в темата,но по твоите коментари,личи че много обичаш - офроуда.За целта,първо прокарай стоманизирана тел от коша до въпросните отвори,и ако не се отпуши,отиди на автомивка и кажи на момчето да пръска продължително време ,м/у калника и вратата в района на праговете и би трябвало да се отпуши...Това ти го казвам от личен опит.(при мен водата беше в литри..)
                          Това първото да го разбирам ли като лека ирония (без лоши чувства, приемам всякакви мнения) За втората част: със стъргането с тел и автомивката не знам дали ще се получи защото никога, когато е валяло, не съм виждал водата да се оттича отстрани (демек да се изтича под вратите).

                          Пускам няколко снимки, на положението вътре: първата снимка е отдясно, когато е валяло (мястото е снимано преди време, намерих снимките в архива си) втората снимка показва положението при махнато табло (снимката пак е правена преди време). В момента не мога да правя нищо, защото съм в болнични , а времето вън е малко ветровито или поне на двора, където съм се паркирал и затова в момента само умувам с ваша помощ естествено.

                          Поздрави
                          Прикачени файлове
                          Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                          0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                          /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                          Коментар


                          • #14
                            До: Смях с Витарата

                            Закърпваш дупките, ръждопреобразовател и малко боди по кръпките и си готов.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Смях с Витарата

                              Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                              Две дупки в пода с бормашината решават проблема .
                              Наистина не е лоша идея да сложиш два "сифона" в пода има такива гумени елементи с тапи като сифони по магазините. дано да не ти се налага да ги ползваш но е интересен вариянт за отводняване по спешност, а и няма да ти се пълни купето през тях като са затапени и минаваш през локви.
                              0877 83 30 90 - Жоро

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X