Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сузуки Гранд Витара 2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сузуки Гранд Витара 2007

    Здравейте колеги, мисля да купувам Сузуки Гранд Витара 2007г. за втора кола.
    Искам да попитам някои неща:
    1. Казаха ми да търся 2.0 бензин или 2.7 бензин. Намерил съм и с двата мотора но 2.7 е с 3 хил. лв. по-скъп. Питането ми е, заслужава ли си да дам 3 бона отгоре при положение, че на магистралата карам макс със 120-130? Обясниха ми, че основно там се усещала повече силата на 2.7.

    2. Каква е разликата в разхода на 2.0 и 2.7?

    3. На 2.0 повдигачите са хидравлични и се регулират. На 2.7 същото ли е или са саморегулиращи се. Ако са като на 2.0, как е като цена на единия и другия мотор?

    4. Искам да я повдигна и гледам че го правят само с подложки 50мм. Ако си изработя подложки примерно 70мм. ще имам ли проблем с ъгъла на носачите или по-точно до колко мм. подложки могат да се сложат максимум, без да имам проблем с носачите.

    5. Мисля да повдигна с подложки 100мм. вместо 50мм. или ако няма как ще вдигна купето с 50мм и шаситонс още толкова. Възможно ли е?

    Благодаря на всички, които ще се включат.

  • #2
    1) 2007 трябва да е Гранд Витара III. А тя шаси няма - самоносеща е. Така, че подложки между шаси и купе, няма как да сложиш.

    2) Защо ти е да я повдигаш с цели 100 мм? Сигурно искаш по-големи гуми. Сигурен съм, че големия мотор ще ги върти много по-лесно от малкия

    3) 100 мм повдигане на окачването е до-о-ста, за какъвто и да е джип. Само с подложки - пълен абсурд. Ъглите на полуоски и кардани ще станат твърде големи. Ще троши карета на корем.

    4) Виж ги тия Витари имат ли бавни, че не всички имат. Късите бензинови със сигурност нямат. За дългите не знам как е.

    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
      1) 2007 трябва да е Гранд Витара III. А тя шаси няма - самоносеща е. Така, че подложки между шаси и купе, няма как да сложиш.

      2) Защо ти е да я повдигаш с цели 100 мм? Сигурно искаш по-големи гуми. Сигурен съм, че големия мотор ще ги върти много по-лесно от малкия

      3) 100 мм повдигане на окачването е до-о-ста, за какъвто и да е джип. Само с подложки - пълен абсурд. Ъглите на полуоски и кардани ще станат твърде големи. Ще троши карета на корем.

      4) Виж ги тия Витари имат ли бавни, че не всички имат. Късите бензинови със сигурност нямат. За дългите не знам как е.
      Здрасти и благодаря за отговоря.
      За шасито и купето, че трябва да ги вдигна заедно, защото са на едно, разбрах.
      Бавни има.
      Основното ми питане е след колко см лифт започнат проблемите с каретата, защото мисля, че може да понесе и повече от 50мм.

      Коментар


      • #4
        Точно тоя автомобил не виждам защо искаш да го вдигаш с повече от 50 мм ?
        Той повече минава към паркетите, от колкото към класическите джипки.
        Моят съвет е да не го лифтваш с повече от 5 см.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
          Точно тоя автомобил не виждам защо искаш да го вдигаш с повече от 50 мм ?
          Той повече минава към паркетите, от колкото към класическите джипки.
          Моят съвет е да не го лифтваш с повече от 5 см.
          Здрасти и благодаря за включването. В момента карам Гранд Чероки WJ 4.7 и съм си го направил високо колкото ми е нужно и т.н. Гранд Витарата я купувам като втора кола а защо искам да е по висока..ами незнам, струва ми се изключително ниска на фона на Черока и само с 5см незнам дали ще е достатъчно. Ако имаш някаква информация за ъглите на каретата и я споделиш за да знам до колко см позволяват ще съм благодарен. Благодаря.

          Коментар


          • #6
            3,2 е най-истинския мотор за тая Витара.
            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
            Враца

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X