Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Витарка 1(2004) шум в движение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранд Витарка 1(2004) шум в движение?

    Здравейте офроуд спецове,

    След доста търсене на проходим автомобил за моите цели, изходни пунктове за планински преходи, си взех Витарка къса база (душегуб 1.6 16V). Както обикновенно се случва с втората злоупотреба коли, търговеца е скрил някои дефекти от наивния купувач(в случая от мен) с които сега се боря. Иначе колата ми харесва, проходима е за моите нужди, вече я тествах. Та на въпроса с най-дразнещия проблем, при движение по асвалта на 2H до 40 км/час е пълна тишина в купето, обаче след 40 се започва едно кррр, крр, крр в зависимост от честотата не въртене на гумите, ускорение, спиране или изключена от скорост не влияят по никакъв начин, опитите със завиване ляво/дясно мисля че има някакво минимално влияние на звука. След 90км в час това хрупане вече не се чува. Още малко за самия шум, той не е постоянен като стандартното румолене от колесен лагер, но идва като че точно от задно дясно колело, звука има периодичен характер съвпадащ със скоростта на въртене на колелата, по-скоро е приглушен, а не метално дрънчене. Може ли да помогнете с някакви насоки? Предполагайки, че се чува и при изкл. от скорост кола, би трябвало подозренията да се насочат от задни колела през диф, до кардан? Благодаря на всички включили се по моето питане.

  • #2
    Вдигнах днес задна дясна и на празен, ход, когато я засиля на ръка си има ромолене, явно лагера под натоварване и при малка скорост си трае, а после влиза в някакъв резонанс, но мога и да греша.

    Коментар


    • #3
      За съжаление , не е от лагера, той е в добро здраве.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X