Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Франко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Витара.

    Не е спам Боре, точно си е по темата Ако не ми се налагаше да пребоядисвам купето-изобщо нямаше да се занимавам с исчукване и "изпъване" на ламарините. Ама ми е кощунствено да пръскам върху нагъната ламарина, та поне малко ще я пооправя преди боята.

    @Живко-разкачат се всички кабели и жила които свързват купето с рамата и двигателя, разкача се кормилния прът, може да се свалят врати, седалки, калници за да е по-леко ако се вдига на ръка, и се вдига нагоре. Внимателно! След това се разкачат другите кабели и жила(винаги остават някои неразкачени), и купето се издърпва назад. Рисков момент е да не се строши делкото, или поне капачката-може да се свали предварително, и това е. Много по-лесно става, ако има някаква механизация за вдигането.

    Днес започнах да свързвам инсталацията която си беше на купето, ма голям зор виждам-доста от куплунзите не съвпадат, и ще трябва да се режат "ешовете" и да се започва и изолира. Добре, че има схеми в "мануала"...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Витара.

      Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
      Ако ще е така по-добре направо поцинковай. В пловдивско е меката на поцинковането.
      Чак такива глезотии няма да и правя
      Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
      Какви обслужбанки, поцинкованки, какви пет лева- вие полудяхте ли? Газ докато се скъса на две и следващия!
      Коле, сори за спама, приятелю!
      Че аз не съм я спрял бреРедовно си получава порцията тормозПросто да я видя какво е дереджето от долу пък едно боди ми се върти из главата
      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Не е спам Боре, точно си е по темата Ако не ми се налагаше да пребоядисвам купето-изобщо нямаше да се занимавам с исчукване и "изпъване" на ламарините. Ама ми е кощунствено да пръскам върху нагъната ламарина, та поне малко ще я пооправя преди боята.

      @Живко-разкачат се всички кабели и жила които свързват купето с рамата и двигателя, разкача се кормилния прът, може да се свалят врати, седалки, калници за да е по-леко ако се вдига на ръка, и се вдига нагоре. Внимателно! След това се разкачат другите кабели и жила(винаги остават някои неразкачени), и купето се издърпва назад. Рисков момент е да не се строши делкото, или поне капачката-може да се свали предварително, и това е. Много по-лесно става, ако има някаква механизация за вдигането.

      Днес започнах да свързвам инсталацията която си беше на купето, ма голям зор виждам-доста от куплунзите не съвпадат, и ще трябва да се режат "ешовете" и да се започва и изолира. Добре, че има схеми в "мануала"...
      Благодарско Коле.
      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Витара.

        Направо ми е жал за новото купе на Колето като знам колко бой ще яде още на Трявна.....Ама и се радвам,че старото се държеше само на калта от разходки и състезания.
        Това е то-прежалената джипка е най-добрата.Успех с работата и по-малко ядове.
        Чавдар Владимиров
        0887/912075
        Ленд Ровър Диско 1
        Самуад в проект

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Витара.

          [/QUOTE] Днес започнах да свързвам инсталацията която си беше на купето, ма голям зор виждам-доста от куплунзите не съвпадат, и ще трябва да се режат "ешовете" и да се започва и изолира. Добре, че има схеми в "мануала"...[/QUOTE]

          Предупредих те, не се обади и като знам как ги разбираш тоците, този път ще се запалиш целият, махни ми инсталацията за круиз контрола

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Витара.

            Аз отде да я знам коя е тя бе... Ако тези дни имаш път към Шумен, и свободно време разбира се-заповядай-ще я изтръгнем, на мен не ми трябва.

            Пък колко ги разбирам тоците-тази вечер успях да припаля двигателя. Почти всички куплунзи са сменени с тези от моята стара инсталация, и явно съм ги понаправил. Кусура сега е, че когато е на стартер-пали, и като се пусне стартера-гасне. Не мога да си го обясня-като дам контакт на бобината и делкото си идват 12 волта, стартера се включва независимо от захранването на бобината. Ма утре ще го мисля.
            Едно реле ми трака постоянно като сложа клемите на акумулатора, не знам за какво е, но и без него пали. Ако се оправи паленето-ще карам и без него.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Витара.

              Куплунга към контактния ключ преправя ли го?
              http://vbox7.com/play:398e8b82

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Витара.

                Не бе, там си е инсталацията която си върви по купето. Аз преправях по частта около двигателя-датчици, ТПС...
                Знам за какво намекваш-дали не съм пуснал захранване към бобината и делкото заедно със стартера, ама не е, баш като дам контакт, и на бобината си идва захранване което не се променя от това дали съм включил на стартер, или не.
                Ама не е кой знае какъв проблем, днес ще го преборя.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Витара.

                  Да съобщя, че проблема е решен. Не е проблем де, а забравяне от моя страна.

                  Като свалях газовата бутилка от старото купе, кранчето на тръбичката която отива към двигателя не се затваряше добре, и си остана така. Снощи като пробвах да паля-двигателя запалва с малкото газ която има в тръбичката, и после угасва поради недостиг на гориво. Който момент долу-горе съвпада с пускането на стартера. Оттам и заблудата ми.

                  Днес още преди да сляза в гаража си мислех, че точно това може да е причината, и след като отворих кранчето-мотора си запя както преди.
                  Успях да се преборя с инсталацията, даже вече таблото е на мястото си, всички лампи и уреди работят, светлините си дойдоха, само трябва да сложа фасунгите за моите лампи, че тези са други.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Витара.

                    Коле,аз пък забравих да те предупредя,че въпросната кола,палеше само с натиснат съединител!Във вторник бях в Шумен,минах край вас,видях камиончето,но не ти звънях,че нямах много време!

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Витара.

                      Хе хе, това със съединителя го разбрах. Малко играчка си беше да разбера защо "сигнала" от ключа не стига до стартера, ама по жицата, по жицата...

                      Вихрене, да те питам за няколко дреболии-може да са останали при теб. Няма въздухопроводите под таблото, и панелчето пред ръчките регулиращи парното. Ако си ги продал-няма какво, ама ако се търкалят някъде из двора ти-не е зле да ги донесеш когато идваш насам. Ключалката за задната врата? Моята си стои, ама да не боравя с два ключа.

                      Иначе да се похваля, че всичко по инсталацията вече работи. С дребни изключения-не съм свързал токовете по задната врата, ама там може и без тях.
                      Сложих и таблото и задната врата. Предстои кърпене, повдигане на задницата с 50 мм, предницата ще е на нула. Това защото с УАЗ-овия мост предницата стана по-висока, та поне визуално жипката да е равна. А и задните гуми опират в калниците ако няма лифт отзад. На предното куп хем бяха рязани-и пак опираха.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Витара.

                        Ти не ги ли събра всички боклуци!!!Въздуховодите бяха вътре в купето заедно с таблото,ключалкта за задната врата,ако е стояла на дръжката - може да съм я дал на Антон от Сливен,ако не, е в мен - не съм я продавал!Панелчето го взе Svi,понеже на него е копчето за климатика!

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Витара.

                          Е, карай, ако нещо излезе от бъркотията из гаража-ще го слагам после.
                          А сега ще пиша на Свилен и Тони да видим кое-как.

                          Иначе днес раздвижих релсите на седалките и ги сложих на мястото им, задната врата е почти готова, осигурих си ЦО за изкърпването, май до Трявна ще съм на линия.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Витара.

                            Ти пък гледай да не дойдеш на Трявна.
                            GSM 0877 08 99 19
                            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Витара.

                              Ице, има някакъв риск да не мога да дойда, но силно се надявам да успея дотогава.
                              Пък ако не с джипката-с астрата. Като зрител де
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Витара.

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Ице, има някакъв риск да не мога да дойда, но силно се надявам да успея дотогава.
                                Пък ако не с джипката-с астрата. Като зрител де
                                Какво ти пречи да се пуснеш и с Астрата. На Приморско се беше наредил на старта.
                                GSM 0877 08 99 19
                                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X