Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Номер на оригиналната боя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Номер на оригиналната боя

    Здравейте колеги,
    в ателието за тониране на бои ми казаха , че някъде по купето на Витарата трябвало да има табелка или стикер с номера на оригиналната боя.
    Някой знае ли къде се намира ? Благодаря предварително !
    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

  • #2
    До: Номер на оригиналната боя

    Мисля че отпред под капака зад мотора има две табелки на едната най доло пише color point и после букви и цифри.
    Константин Вълчанов.0888313247

    Коментар


    • #3
      До: Номер на оригиналната боя

      Първоначално публикуван от kosio7808 Преглед на мнение
      Мисля че отпред под капака зад мотора има две табелки на едната най доло пише color point и после букви и цифри.
      Да и този номер не отговаря дори и на Испанските които са фабрично боядисани с Глазурит после като то го изпълнят номера в Глазурит в Бг.нищо общо няма а и дори на еднакъв номер на две еднакви витари пак не е еднакъв цвета така,че боя си прави с колата или част от нея за мостра.
      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

      Sofrace Offroad Team

      Коментар


      • #4
        До: Номер на оригиналната боя

        Първоначално публикуван от kosio7808 Преглед на мнение
        Мисля че отпред под капака зад мотора има две табелки на едната най доло пише color point и после букви и цифри.
        ....Верно че имаше някъкви табелки , а само там НЕ проверих .
        Благодаря ти , довечера ще погледна !
        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #5
          До: Номер на оригиналната боя

          Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
          Да и този номер не отговаря дори и на Испанските които са фабрично боядисани с Глазурит после като то го изпълнят номера в Глазурит в Бг.нищо общо няма а и дори на еднакъв номер на две еднакви витари пак не е еднакъв цвета така,че боя си прави с колата или част от нея за мостра.
          Прав си колега , но в ателието ми искат детайл от Витарката + фабричния номер на боята . Надявам се , да си разбира от работата. Ще се види когато се " изпъска " калника .
          Последно редактирано от иж-12; 11-08-09, 16:02. Причина: уточнение
          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #6
            До: Номер на оригиналната боя

            Здравей колега,
            когато ми се е налагало да боядисвам детайли от колата, бояджиите искат капака за капачката на резервоара. Това е най-правилния начин да направят боя по мостра. Рядко има бояджии, които по серийния номер да ти направят точно цвета. Имай в предвид, че с времето цвета на колата се променя. Най добре е да комбинираш номер+капачка.
            Успех!
            LZ1PPR, 0 (Rh+)
            Suzuki Vitara 1998, 1,6 - 8V, бензин
            За мен: https://goo.gl/8SebdR

            Коментар


            • #7
              До: Номер на оригиналната боя

              Точно това искаше човека - детайл + номера на оригиналната боя.
              Намерих го номера на синята табелка в близост акумулатора.
              Там освен номера на шасито (рамата) и други подробности е записан и номера на боята заедно с отенъка на същата . В моя случай например е COLOR 38B с отенък С03 .

              Има и начин по VIN кода да се види същото. Попаднах на руска фирма за резервни части ( www.detali.ru ) , където след изписване на VIN-а излизат всички подробности за колата , както и схеми на възли и детайли . Дано са от полза.
              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #8
                До: Номер на оригиналната боя

                Благодаря на всички, може да се заключи темата.
                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X