Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Витара-ремот на глава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранд Витара-ремот на глава

    Здравейте колеги имам следния проблем.
    собственик съм на Сузуки Гранд Витара XL7 2.0HDI 2005година . Мотора е на Пежо с код RHW Колата е внесена в БГ преди 6,7 години ,аз съм собственик от 3 години.Колата не е имала никакви проблеми и ремонти освен първоначалното обслужване и периодичната смяна на масла и филтри.Наложи се сваляне на дюзите за стенд на една от тях и от там започна големия филм.Около две седмици опити за махане на дюзите ,като първата излезе на ръка ,но другите така и не излязоха въпреки всички усилия с препарати ,скоби и обратни чукове.Наложи се да срежем дюзите за да свалим капака и главата.
    Въпроса ми е има ли начин изрязаните дюзи да се разпробият/застържат за да ползвам моята глава или трябва да търся нова глава.Всеки съвет ще ми бъде от полза
    Колата е в Бургас
    ​​​​​​

  • #2
    Има стари похвати за разкисване, газ за горене, препарати бол.
    Защо не свалихте главата и на ултразвук да я изчистите и извадите дюзите.
    Пробвайте със шпилковадачи и разпробиване, но аз съм за ултразвука.

    Коментар


    • #3
      Могат да се извадят, при свалена глава могат да се избият и от долната страна, но ако мотора е работил преди свалянето на дюзите сте си усложнили и оскъпили живота страшно много.Правилната рецепта е киснене с обезмаслител и каране, топлината и препарата разяждат нагара.Изисква се търпение, но след процедурата с обезмаслителя дюзите излизат на ръка.

      Коментар


      • #4
        Колега как реши проблема?

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X